Kawa z Riną Cossack: rozmowa, stylizacje i cenne rady

Cześć, witam Was serdecznie. Jestem party plannerem i częścią ONE. tworzą przyjęcia. Moją pasją są przyjęcia, dlatego chętnie podpowiadam jak je robić, a najwięcej inspiracji czerpię z ludzi, z którymi współpracuję, dlatego dziś zapraszam Was na kawę do Riny Cossack…

Kinga Cecot z ONE.
Kinga Cecot z ONE.

Lubię takie spotkania, kiedy mogę przepytać ludzi z “branży” o co im chodzi. O co chodzi Rinie Cossack? O satysfakcję z pracy, o 100% zaangażowania, o danie pannom młodym wyboru i komfortu w trakcie tego wyboru. O mówienie “nie podoba mi się” kiedy tak jest, bo daje to możliwość pełnego zrozumienia.

K. Rina czy Justyna?
J: Justyna
K. A dlaczego Rina Cossack?
J: Stworzyłam markę,. Rina Cossack jest marką. Kiedy byłam dzieckiem mówiłam na siebie Rina zamiast Justyna, Cossack to kozak, polski wojownik. Nazwa wzięła się z połączenia tych dwóch słów. Kiedy powstawała marka wszystko co zachodnie było jeszcze cudowne, dlatego nazwa jest anglojęzyczna. Projektowanie nie było popularne, projektanci dopiero zaczynali.

Spotkanie ONE z Riną Cossak
Spotkanie ONE z Riną Cossak

K: Dlatego też jest waleczna?
J: Tak ! (śmiech) Myślę, że udowodniłam swoją waleczność.
K. Dlaczego ubierasz kobiety do ślubu?
J: Jest to bardzo duże wyzwanie, niełatwe, ale sprawia mi to ogromną przyjemność. Dostarcza dużo satysfakcji. Do tej pory mam ciarki, kiedy widzę się z klientką ostatni raz, kiedy wszystko jest gotowe i składamy sobie życzenia. Ja jako projektant czuję się wtedy spełniona .

Spotkanie ONE z Riną Cossak
Spotkanie ONE z Riną Cossak

K: Czujesz, że uczestniczysz w czymś ważnym?
J: Tak, bardzo ważnym, najważniejszym w ich życiu…

K: Skąd czerpiesz inspirację?
J: Przede wszystkim inspiruje mnie kobieta. Bardzo dużo pracuje z klientkami i bacznie je obserwuję. Przed nową kolekcją muszę wyciągnąć wnioski, staram się zrobić analizę i okazuje się, że jest to nie małe wyzwanie, każda kobieta jest inna. Po pierwsze muszę zsumować to, z kim rozmawiałam, jaką ma osobowość, jaką energię, jakie oczekiwania. A po drugie dać moje wyobrażenie, o tym, jak ja chciałabym , żeby przyszła panna młoda była ubrana w nadchodzącym sezonie.
K: Ok, to w takim razie jaka jest ta panna młoda Riny Cossack?
J: Jest to dziewczyna lub kobieta, która lubi prostotę i minimalizm, poszukuje lekkich i zwiewnych sukienek albo czegoś baaardzo oryginalnego.

K: Wiesz dla mnie Rina Cossack jest dwojaka. Z jednej strony to wielkomiejska, odważna, nowoczesna dziewczyna. Z drugiej tajemnicza romantyczka. Ale żadna z nich nie jest tradycyjna. Żadna. Niektóre projekty są bardzo odważne, szczególnie w kontekście ślubu.
J: I te odważne projekty są najbardziej mi bliskie. Wolę grać kształtem, formą niż delikatnym detalem i błyskiem. Ale wiem, że oprócz eleganckich i nowoczesnych ślubów mamy jeszcze wiele imprez na łonie natury i tym dziewczynom też daję wybór. One też są dla mnie ważne. Jedwabne, zwiewne suknie połączyłam z delikatną francuską koronką. Tak różnorodna kolekcja ślubna sprawia, że każda klientka znajdzie w mojej ofercie coś dla siebie.

Spotkanie ONE z Riną Cossak
Spotkanie ONE z Riną Cossak

K: Co jest najważniejsze w Twoich relacjach z klientem?
J: Najważniejsze jest, żeby się zrozumieć. Pokazać, że jestem dla niej, że tworzę dla niej, że jestem tutaj po to, żeby ona wyglądała pięknie… Najważniejsze jest, żeby panna młoda mi zaufała.
K: A co jeżeli dziewczyna przymierza Twoją suknię i widzisz, że źle wygląda, a ona twierdzi, że to jest to? Co wtedy robisz?
J: Mówię jej prawdę…, że w innym projekcie wyglądałaby lepiej.

K: Dlatego, że czujesz odpowiedzialność za ten dzień? Za ten jeden z najważniejszych wyborów?
J: Tu chodzi po prostu z mojej strony o współpracę i dobre relacje. Wszystkie zlecenia ślubne nadzoruję osobiście, od początku do końca. Jeśli rozumiem się z klientką, jestem szczera to mamy do siebie zaufanie, a nasze spotkania będą po prostu przyjemne i miłe. Bo oto tu chodzi. Organizacja ślubu powinna być przyjemnością.

K: Co takiego fajnego usłyszałaś od panny młodej czy może zrobiła Twoja była panna młoda?
J: Dostaję dużo zdjęć, podziękowań oraz ciepłych słów. Ale fajne są spontaniczne reakcje… Kiedyś dostałam od jednej Pary “selfiaka” zaraz po ceremonii z obrączkami na palcach i treścią: „dziękujemy”. Wzruszyłam się, że w tak ważnym dniu, znaleźli chwilę, żeby pomyśleć o mnie.
K: Rina, życzę Ci jak najwięcej takich “selfiaków”. A teraz już na koniec, małe zadanie. Gdybym to ja była
Twoją panną młodą, co byś mi zaproponowała?

Propozycja I

Spotkanie ONE z Riną Cossak
Spotkanie ONE z Riną Cossak

Propozycja II

Spotkanie ONE z Riną Cossak
Spotkanie ONE z Riną Cossak

Propozycja III

Spotkanie ONE z Riną Cossak
Spotkanie ONE z Riną Cossak

K: Dobra umówmy się, kto, jak kto, ale ja się w swoim życiu przymierzyłam już sporo sukni, rok rocznie przymierzam. I muszę głośno powiedzieć, że tutaj rzeczywiście wszystko się zgadza. Czułam się na luzie, oryginalnie i kobieco. Nie czułam przesady w żadną stronę. Ciężko byłoby mi podjąć ostateczną decyzję i myślę, że finalnie zdecydowałaby koncepcja ślubu. Bo propozycja numer jeden była zupełnie niedosłowna, niby boho, niby nie, niby romantycznie, ale też nie do końca… W tym widziałaby mnie Rina. Druga opcja to klasa i nowoczesność. Coś co uwielbiam. A trzecia zupełnie mnie zaskoczyła. Nigdy nie ubrałabym całej koronkowej sukni, a tę śmiało bym wybrała. Lekka i zwiewna no i ten płaszczyk zamiast welonu, prawdziwy hit! A Wy co byście dla mnie wybrali?

Pełną kolekcję sukien ślubnych Riny Cossak 2018 zobaczysz tutaj!

Warto też zobaczyć jak wybrać suknie ślubną oraz jakie są najmodniejsze suknie w 2018 roku!

Rozmawiała Kinga Cecot z ONE. z  projektanką mody ślubnej Rina Cossack

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Style 4005_0001. Credits: Sincerity Bridal
Bądź Panną Młodą w sukni od Sincerity Bridal 2018 i wybierz najwyższej jakości wzornictwo na swój wielki dzień!
To jedna z najbardziej romantycznych kolekcji stworzonych przez Sincerity Bridal, oferująca luksusowe, znakomite i dobrej jakości suknie na sezon 2018. Wybierz jeden z zaprezentowanych przez nas modeli i prezentuj się zjawiskowo na swoim ślubie.
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to wydarzenie utrzymujące tytuł najpopularniejszego pokazu mody ślubnej na świecie. Od 25 do 27 marca, wiodący projektanci oraz producenci zgormadzą się pod jednym dachem, aby zaprezentować najnowsze trendy w branży.
Juniper. Credits: Juniper
Rebecca Ingram: idealna kolekcja dla wymagających narzeczonych
Zmysłowość i elegancja w idealnych proporcjach w sukniach, które sprawią, że żadna Panna Młoda nie przejdzie niezauważona. Nie przegap!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji