8 kolorów bukietów ślubnych i ich znaczenie

Znaczenie kolorów bukietów ślubnych i ich łączenie z innymi kolorami.

  • Bukiety ślubny
zapiszRamo de novia con flores naranjas - JStemmer Photography
Pomarańczowy bukiet ślubny , źródło: JStemmer Photography
Publikacja

Kolorowy bukiet ślubny potrafi bardzo dobrze ożywić całą kreację Panny Młodej i dodać jej uroku. Kolorowy bukiet ślubny to zazwyczaj także nośnik koloru przewodniego ślubu. W naszej galerii znajdziecie przykłady kolorowych bukietów ślubnych, a dziś chcielibyśmy przybliżyć Wam znaczenie kolorów, które mogą posiadać Wasze bukiety na ślub.

zapiszRamo de novia con tulipanes y rosas rojas - Vera Wang
Czerwony bukiet ślubny, źródło: Vera Wang

1). Czerwony bukiet ślubny: kolor czerwony jest oczywiście symbolem namiętnej miłości! Jednak kolor czerwony symbolizuje także złość i gniew, co w wypadku bukietu ślubnego może być mniej pożądane. Jak mówią statystyki, kobiety, które wybierają czerwone bukiety ślubne, są zdolne do szybkich reakcji i silnych emocji. kolor czerwony pięknie skomponuje się z białą suknią albo czarnymi dodatkami.

2). Żółty bukiet ślubny: żółty jest kolorem bardzo optymistycznym, kojarzy się ze słońcem. Osoby, które lubią kolor żółty określane są jako towarzyskie i otwarte. Należy jednak pamiętać, że kolor żółty to także  strach. Żółte kwiaty doskonale sprawdzą się jako niezobowiązujący podarunek, jako bukiet ślubny, żółte kwiaty warto połączyć z innym kolorem. Ciekawym pomysłem będzie bukiet śluby ze słoneczników.

3). Granatowy bukiet ślubny: barwa granatowa symbolizuje władzę i samowystarczalność. Jeżeli swój bukiet ślubny chcesz skomponować z kwiatów w kolorze granatowym, warto połączyć je z roślinami innej barwy. Granatowy dobrze połączy się z odcieniami niebieskiego i brązu.

zapisz
Róźowy bukiet ślubny Fot. Bartłomiej Zackiewicz

4). Różowy bukiet ślubny: kolor różowy jest kolorem typowo kobiecym. Osoby lubiące kolor różowy posiadają cechy podobne do fanów czerwieni- są silne, z tą różnicą, że siła ta wynika z ich głębokiego uczucia. Osoby lubiące kolor różowy są bardzo kochliwe. Różowy bukiet ślubny bardzo ładnie i delikatnie komponuje się z białą suknią ślubną.

5). Fioletowy bukiet ślubny: o osobach lubiących kolor fioletowy mówi się, że są wielkoduszne i uczciwe. Nic dziwnego, że fioletowe kwiaty są bardzo częstym wyborem na ślub. Fiolet dobrze komponuje się z różem i odcieniami zieleni. Fiolet to dostojna i elegancka barwa.

zapiszRamo de novia con flores púrpuras - Dreamstime.com
Fioletowy bukiet ślubny , źródło: Dreamstime.com

6). Białe kwiaty: symbol czystości i lekkości. jako ważny symbol, od dawna towarzyszy najbardziej doniosłym chwilom, takim jak ślub. Decydując się na biały bukiet do białej sukni ślubnej, warto pokusić się o zdobne dodatki (perełki, wstążka), bądź wzbogacić bukiet o delikatne kwiaty w innym kolorze.

7). Pomarańczowy bukiet ślubny: kolor pomarańczowy potrafi być bardzo soczysty i mocno ożywić strój Państwa Młodych. Pomarańczowy symbolizuje energię. Pomarańczowy bukiet ślubny doskonale skomponuje się z kolorami ziemi i szarościami.

zapisz
Zielony bukiet ślubny z różowymi akcentami, źródło: Delightbox, abcslubu.pl

8). Zielony bukiet ślubny: Symbol ekologii, świeżości i młodości. Kwiaty i rośliny w barwach zieleni jest bardzo dużo, więc można je dowolnie łączyć i wzbogacać nimi bukiety ślubne w innych kolorach. Zielony bukiet ślubny świetnie sprawdzi się na ekologicznym weselu.

A jakie bukiety najbardziej Wam się podobają? Zobaczcie także wiosenne bukiety ślubne w naszej galerii.

Tu znajdziesz listę najlepszych florystów ślubnych.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!