Kwiat słonecznika w bukiecie Panny Młodej i na sali weselnej

Łacińska nazwa słonecznika brzmi Helianthus annuus, co wywodzi się od greckich słów: helios czyli słońce oraz anthos czyli kwiat.

Słoneczniki to piękne kwiaty, o zdecydowanym kształcie i kolorze. Słonecznik jest bardzo
charakterystyczny i cudownie prezentuje się w rustykalnych wnętrzach. Kolor słonecznika doskonale komponuje się z ciepłym odcieniem drewna na sali weselnej, rozjaśnia i rozwesela.

 

Słoneczniki to doskonały pomysł na motyw przewodni wesela, Fot. Katarzyna Pawluk

 

Jeśli nasze wesele planujemy w takim wnętrzu, słonecznik może być elementem przewodnim ślubnej dekoracji. Kolorami, które będą idelanie współgrać ze słonecznikami są: kolor brązowy, fioletowy lub złoty.

Możemy wykorzytać pasujące barwy w bukiecie ślubnym, stroiku we włosach Panny Młodej,  szarfie dla druhny, krawacie lub muszce Pana Młodego oraz wielu innych elementach dekoracji ślubu i wesela.

 

Słoneczniki jako dekoracja weselnego stołu, Fot. Katarzyna Pawluk

 

W bukiecie pokazanym powyżej użyłam odmiany słonecznika, o mnijeszych kwiatostanach i ciemnych środkach, fioletowego kosacća czyli irysa oraz gałązek z owocami ligustra.

Jeśli wybierzecie słonecznik na motyw przewodni Waszego ślubu, lub kwiat, który znajdzie się w bukiecie Panny Młodej, nie jesteście ograniczeni tylko kolorem zółtym. Oto kolory które doskonale łączą się z żółtym, oczywiście oprócz wszelkich odcieni zieleni!

barwy pasujące do słonecznika

Słoneczniki pięknie prezentują się z wieloma gatunkami kwiatów, jednak wcale nie musimy mieszać ich razem w bukietach, ponieważ same słoneczniki tworzą niezwykle udane kompozycje. Florysta z pewnością odpowiednio doradzi nam jaki rodzaj kwiatów będzie pasował do słonecznika, pomoże w dopasowaniu rodzaju i koloru szarfy użytej do bukietu oraz dobierze wielkość i kształt bukietu do proporcji naszego ciała i sukni.

Zobacz także białą dekorację stołu weselnego oraz trendy ślubne na 2012 rok!


Z wykształcenia architekt krajobrazu i fotograf, z zamiłowania florysta i fotostylista.

 Zapraszam do mojego Kwiatowego Atelier
– Katarzyna Pawluk

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Komentarze (5)

Skomentuj artykuł

Fascynatory, czyli fantazyjna ozdoba dla Panny Młodej
Fascynatory, czyli fantazyjna ozdoba dla Panny Młodej
Fascynatory ślubne - co to takiego i dlaczego zdobywa tylu zwolenników? Zobacz czym można zastąpić welon ślubny.
Szlafrok ślubny - elegancka bielizna panny młodej
Szlafrok ślubny - elegancka bielizna panny młodej
Szlafrok ślubny nie jest niezbędnym elementem garderoby panny młodej, ale stanowi wyjątkowy element tego ważnego dnia (i nocy!). Szlafrok może także stanowić prezent na wieczór panieński. Zobacz propozycje wyjątkowych szlafroków na niezapomnianą noc poślubną.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji