• Magazyn
  • Kwiat słonecznika w bukiecie Panny Młodej i na sali weselnej

Kwiat słonecznika w bukiecie Panny Młodej i na sali weselnej

Słonecznik jest bardzo charakterystyczny i cudownie prezentuje się w rustykalnych wnętrzach. Kolor słonecznika doskonale komponuje się z ciepłym odcieniem drewna na sali weselnej, rozjaśnia i rozwesela.Florystka Katarzyna Pawluk proponuje kwiaty słonecznika jako motyw przewodni Waszego ślubu i wesela!

  • Dekoracje
  • Bukiety ślubny

Łacińska nazwa słonecznika brzmi Helianthus annuus, co wywodzi się od greckich słów: helios czyli słońce oraz anthos czyli kwiat.

Publikacja

Słoneczniki to piękne kwiaty, o zdecydowanym kształcie i kolorze. Słonecznik jest bardzo
charakterystyczny i cudownie prezentuje się w rustykalnych wnętrzach. Kolor słonecznika doskonale komponuje się z ciepłym odcieniem drewna na sali weselnej, rozjaśnia i rozwesela.

 

zapisz
Słoneczniki to doskonały pomysł na motyw przewodni wesela, Fot. Katarzyna Pawluk

 

Jeśli nasze wesele planujemy w takim wnętrzu, słonecznik może być elementem przewodnim ślubnej dekoracji. Kolorami, które będą idelanie współgrać ze słonecznikami są: kolor brązowy, fioletowy lub złoty.

Możemy wykorzytać pasujące barwy w bukiecie ślubnym, stroiku we włosach Panny Młodej,  szarfie dla druhny, krawacie lub muszce Pana Młodego oraz wielu innych elementach dekoracji ślubu i wesela.

 

zapisz
Słoneczniki jako dekoracja weselnego stołu, Fot. Katarzyna Pawluk

 

W bukiecie pokazanym powyżej użyłam odmiany słonecznika, o mnijeszych kwiatostanach i ciemnych środkach, fioletowego kosacća czyli irysa oraz gałązek z owocami ligustra.

Jeśli wybierzecie słonecznik na motyw przewodni Waszego ślubu, lub kwiat, który znajdzie się w bukiecie Panny Młodej, nie jesteście ograniczeni tylko kolorem zółtym. Oto kolory które doskonale łączą się z żółtym, oczywiście oprócz wszelkich odcieni zieleni!

barwy pasujące do słonecznika

Słoneczniki pięknie prezentują się z wieloma gatunkami kwiatów, jednak wcale nie musimy mieszać ich razem w bukietach, ponieważ same słoneczniki tworzą niezwykle udane kompozycje. Florysta z pewnością odpowiednio doradzi nam jaki rodzaj kwiatów będzie pasował do słonecznika, pomoże w dopasowaniu rodzaju i koloru szarfy użytej do bukietu oraz dobierze wielkość i kształt bukietu do proporcji naszego ciała i sukni.

Zobacz także białą dekorację stołu weselnego oraz trendy ślubne na 2012 rok!


Z wykształcenia architekt krajobrazu i fotograf, z zamiłowania florysta i fotostylista.

 Zapraszam do mojego Kwiatowego Atelier
– Katarzyna Pawluk

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (5)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!