Kwiat słonecznika w bukiecie Panny Młodej i na sali weselnej

Łacińska nazwa słonecznika brzmi Helianthus annuus, co wywodzi się od greckich słów: helios czyli słońce oraz anthos czyli kwiat.

Słoneczniki to piękne kwiaty, o zdecydowanym kształcie i kolorze. Słonecznik jest bardzo
charakterystyczny i cudownie prezentuje się w rustykalnych wnętrzach. Kolor słonecznika doskonale komponuje się z ciepłym odcieniem drewna na sali weselnej, rozjaśnia i rozwesela.

 

Słoneczniki to doskonały pomysł na motyw przewodni wesela, Fot. Katarzyna Pawluk

 

Jeśli nasze wesele planujemy w takim wnętrzu, słonecznik może być elementem przewodnim ślubnej dekoracji. Kolorami, które będą idelanie współgrać ze słonecznikami są: kolor brązowy, fioletowy lub złoty.

Możemy wykorzytać pasujące barwy w bukiecie ślubnym, stroiku we włosach Panny Młodej,  szarfie dla druhny, krawacie lub muszce Pana Młodego oraz wielu innych elementach dekoracji ślubu i wesela.

 

Słoneczniki jako dekoracja weselnego stołu, Fot. Katarzyna Pawluk

 

W bukiecie pokazanym powyżej użyłam odmiany słonecznika, o mnijeszych kwiatostanach i ciemnych środkach, fioletowego kosacća czyli irysa oraz gałązek z owocami ligustra.

Jeśli wybierzecie słonecznik na motyw przewodni Waszego ślubu, lub kwiat, który znajdzie się w bukiecie Panny Młodej, nie jesteście ograniczeni tylko kolorem zółtym. Oto kolory które doskonale łączą się z żółtym, oczywiście oprócz wszelkich odcieni zieleni!

barwy pasujące do słonecznika

Słoneczniki pięknie prezentują się z wieloma gatunkami kwiatów, jednak wcale nie musimy mieszać ich razem w bukietach, ponieważ same słoneczniki tworzą niezwykle udane kompozycje. Florysta z pewnością odpowiednio doradzi nam jaki rodzaj kwiatów będzie pasował do słonecznika, pomoże w dopasowaniu rodzaju i koloru szarfy użytej do bukietu oraz dobierze wielkość i kształt bukietu do proporcji naszego ciała i sukni.

Zobacz także białą dekorację stołu weselnego oraz trendy ślubne na 2012 rok!


Z wykształcenia architekt krajobrazu i fotograf, z zamiłowania florysta i fotostylista.

 Zapraszam do mojego Kwiatowego Atelier
– Katarzyna Pawluk

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (5)

damian
12/12/2011

Nie myślałem, że ze słonecznika można zrobić coś tak eleganckiego. Gratuluję wykonania!

Komentuj
katarzyna
12/12/2011

Dziękuję za miłe słowa!

turneliusz1
16/12/2011

Z tego wszystkiego chyba mój awatar zmienił się na bardziej kwiecisty 🙂

Calinka
12/12/2011

Bardzo ładnie wygląda to połączenie słonecznika i owoców. Przez swój piękny kolor, słoneczniki zawsze dodają pozytywnej energii wszystkiemu, w co są wkomponowane.
Czy taki słonecznik dobrze by wyglądał jako kwiat w butonierce?

Komentuj
katarzyna
12/12/2011

Słonecznik pięknie wygląda w butonierce, może być użyty jeden większy lub np. 3 miniaturowe. Ponadto słonecznik w butonierce bardzo dobrze komponuje się z innymi dodatkami np. wstążką. Najokazalej prezentuje się z garniturem w kolorze brązowym i czarnym, chociaż wszelkie odcienie grafitu również współgrają ze słonecznikiem bardzo dobrze. Pozdrawiam!
Katarzyna Pawluk

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji