• Magazyn
  • Dekoracje
  • Bukiety ślubne z sukulentami: 5 propozycji kompozycji idealnych na lato!

Bukiety ślubne z sukulentami: 5 propozycji kompozycji idealnych na lato!

Bukiety ślubne z sukulentami stają się coraz modniejsze. Panny Młode szukają oryginalnych i wyjątkowym pomysłów na swoje wiązanki ślubne. Chcemy wam pokazać 5 przepięknych bukietów ślubnych z sukulentami. Na pewno znajdziecie coś dla siebie !

Bukiety ślubne z sukulentami: 5 propozycji kompozycji idealnych na lato!
Créditos Ramo: Detalles en Espinas / Foto: Claudia Iam
  • Kwiaty
  • Polecane
  • Trendy

Bukiety ślubne zmieniły się na przestrzeni lat. Kiedyś Panny Młode miały na swoim ślubie niemal identyczne wiązanki z białych kwiatów, przeważnie róż. Z roku na rok, coraz częściej odbiega się od takiego tradycyjnego bukiety. Panny młode szukają oryginalnych i wyjątkowych pomysłów na ślubne wiązanki. Bukiet przestał być traktowany tylko jako kwiaty trzymane w ręce przez Pannę Młodą. Stał się jednym z ważniejszych akcesoriów ślubnych. Nic dziwnego, w końcu jest to jeden z dodatków, tak jak welon, buty czy też biżuteria, które stanowią nieodłączny element stylizacji Panny Młodej. Nie tylko zaczęto przykładać większą uwagę do bukietu ślubnego, ale także coraz częściej eksperymentuje się z wyborem kwiatów do ślubnej wiązanki. Romantyczne panny młode, zamieniły białe róże na peonie, w stylu boho na dalie, natomiast zwolenniczki ślubu w stylu rustykalnym wybierają do swoich bukietów lawendę. Mówi się, że zasady są po to, żeby je łamać. Jeżeli to powiedzenie dotyczy także bukietów ślubnych, to dlaczego by trochę nie zaszaleć ? Kiedy zobaczyliśmy wiązankę ślubną z sukulentami i kaktusami, nie mogliśmy powstrzymać zachwytu. Dlatego też, chcemy wam pokazać 5 bukietów ślubnych z sukulentami w których na pewno się zakochasz !

Publikacja

Skontaktowaliśmy się z Emilią Kapką-Czerwińską, florystką z Artemi- Pracownia Florystyczna. Opowie nam ona o różnych typach wiązanek ślubnych, które idealnie komponują się z sukulentami. Zaprezentuje nam swoje najpiękniejsze 5 bukietów ślubnych, stworzonych specjalnie z myślą o każdej Pannie Młodej. 


Bukiet ślubny w stylu klasycznym

Emilia  Kapka- Czerwińska tłumaczy, że sukulent, wbrew pozorom, doskonale komponuje się ze szlachetnymi kwiatami, tworząc bardziej zwartą kulę. „Kompozycja składająca się np. z piwonii i sukulentów  to doskonałe rozwiązanie dla Panny Młodej, która marzy o klasycznym bukiecie, bukiecie w stylu glamour. Klasyczny wiązanka ślubna pasuje doskonale do wszystkich wzorów sukien ślubnych, jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla tych Pań, które są bardziej ostrożne w swoich wyborach, które cenią klasyczne, proste i ponadczasowe rozwiązania” – przyznaje florystka.

zapisz
Artemi- Pracownia Florystyczna


Bukiet ślubny w stylu boho

Kolejnym typem bukiety wspomnianym przez florystkę Artemi jest wiązanka ślubna w stylu boho. Emilia Kapka- Czerwińska wyjaśnia, że są to piękne, zwiewne, często większe bukiety, w których oprócz kwiatów, także i zieleń odgrywa dużą rolę. „W takiej kompozycji doskonale sprawdzi się większy sukulent – eszeweria – umieszczona w „sercu bukietu”. Taka wiązanka ślubna przyciągnąć ma uwagę różnorodnością dobranej zieleni,  pokrojem całej kompozycji i większymi kwiatami. Styl boho idealnie pasuje do zwiewnych, koronkowych sukien ślubnych, do delikatnych, naturalnych Panien Młodych, które niekoniecznie na dzień ślubu dobierają gorset.”

zapisz
Artemi- Pracownia Florystyczna


Bukiety ślubne w stylu greenery

Ciekawym pomysłem na bukiet ślubny z sukulentami są także wiązanki w stylu greenery. „Sukulenty też fajnie wyglądają w bukietach ślubnych wpisujących się w modny styl green-ery – wówczas w takich kompozycjach dominuje zieleń. Staramy się dobrać różną zieleń, o różnym pokroju. Wprowadzony do bukietu ślubnego zielono zabarwiony sukulent to idealne rozwiązanie. Bukiety greenery, podobnie jak bukiety boho, to większe kompozycje, mogą być rozwichrzone, bez wyraźnie zaznaczonej formy, bardzo często to bardziej niepokorne kompozycje niż te które tworzą formę odwróconej kropli” – opowiada nam Emilia Kapka- Czerwińska.

„Fajną alternatywą dla bukietów boho i bukietów wykonanych w stylu greenery jest styl botanic. Tutaj stawiamy na różnorodność roślin. W bukiecie i na stołach weselnych królować muszą ciekawe swym pokrojem, mniej popularne kwiaty i rośliny. Eszeweria, choć dla nas florystów dość oczywista roślina, wciąż zachwyca Klientów i nadal jest bardzo modna. W tym stylu także ta roślina będzie idealnym rozwiązaniem” – dodaje florystka z Pracowni Florystycznej- Artemi.

zapisz
Artemi- Pracownia Florystyczna


Bukiet ślubny w stylu rustykalnym

Spytana o bukiety dla Pań Młodych, które marzą o ślubie w stylu rustykalnym, Emilia Kapka- Czerwińska przyznaje, że nie są to często zamawiane wiązanki : „Czasem zdarza mi się tworzyć bukiety na pograniczu stylu rustykalnego i stylu boho. By stworzyć, na pograniczu obu stylów, spójną kompozycję, pomanewrować należy kwiatami, wykorzystać te z nich, które występują w kompozycjach boho (piwonie, dalie, duże odmiany hryzantem) oraz rośliny, które nieodzownie związane są ze stylem rustykalnym (np. mikołajek, zatrwian, gipsówka, makówki)”.

zapisz
Artemi- Pracownia Florystyczna


Bukiet ślubny według własnego pomysłu

„Każda Panna Młoda jest  romantyczna i dla każdej z nich tworze unikatowe kompozycje. Odstąpienie od reguły zdarza się tylko wówczas, gdy Klientka poprosi mnie o kopię bukietu z mojej galerii. Czasem i tak się zdarza, że wykonana już wcześniej wiązanka ślubna jest wg kolejnej Klientki idealna i dla niej. W tym zakresie nie ma już co zmieniać i faktycznie wykonać należy bukiet, jaki wybrała sobie kolejna Panna Młoda. W taki przypadku, jedyne co zmieniam to np. wykończenie rączki w bukiecie – inna wstążka, dodatkowe zdobienie – jeśli oczywiście taki detal pasować będzie do sukni ślubnej, dodatkowe elementy ozdobne np. zwisające z rączki kolorowe wstążki lub podwieszona długa koronka” – wyjaśnia Emilia Kapka- Czerwińska.

zapisz
Artemi- Pracownia Florystyczna

„Rozwiązań w tym zakresie jest mnóstwo, stąd moje zdanie, iż każda Panna Młoda może mieć swój własny, indywidualnie dla niej stworzony bukiet ślubny. To piękne uczucie – niepowtarzalności bukietu ślubnego dla Panny Młodej, a dla mnie, jako osoby tworzące te bukiety – nieograniczone możliwości twórcze i brak powielania schematów” – dodaje florystka Artemi.

Pamiętajcie, że bukiet ma niezwykle ważne znaczenie w stylizacji ślubnej Panny Młodej. Dlatego radzimy zastanowić się nad wyborem idealnej wiązanki ślubnej, gdy mamy już wybraną wymarzoną sukienkę i przemyślane jaki styl będzie miało wesele. W ten sposób florystka będzie mogła stworzyć perfekcyjny bukiet, który będzie idealnie pasował do twojej stylizacji oraz do całej oprawy wesela. Bukiet ślubny, który odzwierciedli twój styl i charakter.

Zobacz także:

Wiosenne bukiety ślubne i dekoracje sali

Bukiety ślubne! Inspiracja na Twój ślub z najpiękniejszych kwiatów!

Bukiety ślubne z piwonii. Będą hitem roku!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Artemi - Pracownia Florystyczna Usługi dekoratorskie
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!