Nieznośna lekkość bytu, czyli... kilka słów o sukniach ślubnych Elizabeth Passion

Suknie ślubne Elizabeth Passion 2014

Gdybym miała określić kolekcję Elizabeth Passion 2014 jednym słowem, byłoby to „delikatność” (a propos – oglądałam ostatnio tak zatytułowany film z Audrey Tatou, który mnie zachwycił). Natomiast gdybym mogła użyć większej ilości słów, scharakteryzowałabym ją poprzez tytuł książki Kundery „Nieznośna lekkość bytu”.

Styl sukienek jest raczej prosty, aczkolwiek także nieco wyrafinowany, a zatem przywodzi na myśl paryski szyk. Niewiele zdobień, brak przesady i przepychu, raczej elegancja i klasa. Jednakże kolekcja nie jest jednorodna, de facto dominują tu różne style. Wspólny mianownik to subtelność i dyskrecja.

Suknie ślubne Elizabeth Passion 2014

Pierwszą grupę sukien stanowią typowe suknie „księżniczkowe”. Mówiąc o nich, mam na myśli tylko fason – „rozszerzane od talii w dół” – bowiem nie ma tu nadmiaru ozdób czy sukienek powodujących „efekt bezy”. Dominuje prostota i wytworność.

Do drugiej grupy zaliczyłabym suknie proste (nie rozkloszowane) – zarówno lekko zdobione, jak i gładkie. W najnowszej kolekcji nie doszukałam się fasonu „syrenki” (za którym, szczerze mówiąc, nie przepadam).

Trzecia grupa to suknie lekko ekstrawaganckie – aczkolwiek owa ekstrawagancja nie wykracza poza pewien kanon klasyczny. Poza sukniami krótkimi trudno mówić tu o jakichś wybitnie udziwnionych rozwiązaniach.

Suknie ślubne Elizabeth Passion 2014

Dlaczego zwróciłam uwagę akurat na tę kolekcję? Po prostu jakoś mnie do siebie przyciągnęła. Są to suknie z pomysłem. Dopracowane pod kątem detali. Ślicznie wykończone. I może nie ma tutaj jakoś silnie zarysowanych indywidualności, dla mnie to także stanowi ich atut.

Przez ostatnie miesiące na moim blogu trwa sonda sukienkowa. Głosujemy na najpiękniejsze suknie, których ma być – jak sama nazwa bloga wskazuje – dwadzieścia siedem. Aktualnie wybieramy najpiękniejszą właśnie z najnowszej kolekcji Elizabeth Passion.


blog slubny Zankyou

 

Autorka bloga ślubnego 27 sukienek. Bo zawsze masz wybór, który znajdziecie także na Facebook’u.

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas! 

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Tendencias para novias 2018.
10 trendów dla Panny Młodej w sezonie 2018, których nie należy przegapić. Sprawdź koniecznie!
10 tendencji dla panien młodych z 2018 roku. Nie możesz ich przegapić. Spraw, żeby były obecne w Twojej sukni ślubnej. Jeżeli tak będzie, to masz szczęście. Bądź najpiękniejszą oblubienicą.
Kawa z Riną Cossack: rozmowa, stylizacje i cenne rady
Kawa z Riną Cossack: rozmowa, stylizacje i cenne rady
Lubię takie spotkania, kiedy mogę przepytać ludzi z "branży" o co im chodzi. O co chodzi Rinie Cossack? O satysfakcję z pracy, o 100% zaangażowania, o danie pannom młodym wyboru i komfortu w trakcie tego wyboru. O mówienie "nie podoba mi się" kiedy tak jest, bo daje to możliwość pełnego zrozumienia.
Jak wybrać suknię ślubną? 5 złotych rad!
Jak wybrać suknię ślubną? 5 złotych rad!
Nadszedł czas! W końcu zaczynasz poszukiwanie sukni ślubnej. 5 złotych rad, zdjęcia sukien i materiałów, a na końcu test, w którym pomożemy Ci wybrać suknię Twoich marzeń!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji