Koronki, kokardki i brylanty- 5 najromantyczniejszych podwiązek dla panny młodej

Mimo, że niewielka i ukryta pod sukienką, stanowi nieodłączny element ubioru panny młodej. Podwiązka– bo o niej mowa, jest w polskiej kulturze bardzo istotna. Kiedyś biała i skromna koronka zdejmowana była z nogi młodej panny przez najstarszego drużbę , i wręczana panu młodemu jako symbol czystości jego małżonki.

Dziś wybór podwiązki nie jest już tak łatwy i oczywisty. W sklepach ślubnych dostępne są setki wzorów i kolorów podwiązek-które zgodnie z przesądem– powinny być zdjęte przez pana młodego podczas nocy poślubnej, bez używania rąk, co zapewnić ma szczęśliwe życie seksualne małżonków. Ważne jest zatem, aby podwiązka dobrze prezentowała się pod Twoją sukienką.

Zdarzają się też panny młode, które podwiązkę rzucają podczas oczepin, co tradycyjnie czyniono z welonem.

W związku z tym, że podwiązka zmienia swoją rolę i spod sukienki „wychodzi” na światło dzienne, prezentujemy 5 najmodniejszych podwiązek ślubnych.

Jako pierwsza, tradycyjna błękitna podwiązka, jako „coś niebieskiego” co przyniesie szczęście.

Źródło: weselny-sklep.pl

 

Bardzo sexy czarna podwiązka z małym uroczym serduszkiem, to połączenie tiulu i satyny.

czarna podwiązka ślubna
© Laura George

 

Ta podwiązka nabiera elegancji poprzez biało śmietankowe dodatki i umieszczony po środku niewielki diament. Podwiązka idealna jest dla osób, które planują ślub jesienią lub zimą.

© Little White Book Wedding

 

Szeroka podwiązka o ciepłym odcieniu kremu pięknie ozdobiona jest atłasową kokardką.

© Aye Do

 

Na koniec nieco droższa propozycja. Podwiązka warta 50 Funtów ozdobiona jest srebrem i cekinami, co nadaje jej niezwykłego blasku.

podwiązka z brylantami
© Liberty in Love

I pamiętaj, jeśli planujesz ślub, warto odwiedzić nasz stronę internetową, gdzie znajdziecie Listę Prezentów Ślubnych!

A Ty? Jaką podwiązkę wybierzesz na swój ślub?

Więcej informacji o

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Podróż poślubna to bez wątpienia jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu. Zaraz po ślubie, para wybiera się w podróż oficjalnie jako mąż i żona. Jest to idealna okazja do odpoczynku po czasochłonnych i męczących przygotowaniach do ceremonii ślubnej oraz do celebrowania nowego etapu Waszego związku.
Aplikacja ślubna, która skradnie Wasze serca
Aplikacja ślubna, która skradnie Wasze serca
Zauważyliście, że ilość spraw jaką trzeba załatwić i rzeczy, o których należy pamiętać jest całe mnóstwo. Nie jest to jednak powód do zmartwienia, bowiem Zankyou nadchodzi z pomocą!
Ślub humanistyczny: czym jest, na czym polega i jak wygląda ceremonia humanistyczna w Polsce? Sprawdź!
Ślub humanistyczny: czym jest, na czym polega i jak wygląda ceremonia humanistyczna w Polsce? Sprawdź!
Ta energia, to coś, co nie sposób jest opisać. Te Panny Młode mają w sobie to coś. Każda Panna Młoda ma w sobie to coś, co nie sposób jest opisać słowami. Mają w sobie piękno, subtelność i niezwykły blask. To coś, czego nie sposób jest się nauczyć. To się ma, lub tego się nie ma. I kiedy patrzymy na zdjęcia z tej jakże duchowej ceremonii, to widzimy właśnie taki blask- przepełniony subtelnością i delikatnością.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji