Jaki wybrać transport do ślubu? Oto kilka rad!

Podczas przygotowań przedślubnych jednym z wielu pytań, które niewątpliwie się pojawi, jest to dotyczące transportu ślubnego. Wybór auta ślubnego to ważna kwestia, ponieważ ten właśnie samochód będzie towarzyszył Parze Młodej przez cały dzień. Sprawdźmy więc- czym pojechać do ślubu?

MarryYou.eu
MarryYou.eu

Czym pojedzie Para Młoda?

Wyboru auta, którym pojedziecie do ślubu dokonajcie na około pół roku przed ceremonią.

Przy wyborze auta weźcie pod uwagę:

• wasze osobiste preferencje i wymagania;

• styl ceremonii ślubnej;

• porę roku;

• miejsce uroczystości;

• dostępne środki finansowe;

Styl retro:

Stare i zabytkowe samochody mają w sobie duszę i niewątpliwie świetnie sprawdzą się w tym Wielkim Dniu jakim jest Dzień ślubu i wesela. Przepięknie będą się prezentowały podczas sesji zdjęciowej. Auta w stylu retro z lat ‘20 i ‘30 mają jeden minus, o którym musicie pamiętać: mały rozmiar i dość ciasne wnętrza. Zanim więc się zdecydujecie, obejrzyjcie auto osobiście lub poproście o podanie wewnętrznych wymiarów samochodu.

IVASHstudio shutterstock
IVASHstudio shutterstock

Biały czy czarny?

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć. Czerń to symbol prestiżu i siły. Co prawda niektóre modele prezentują się właśnie w tym kolorze, to część osób uważa, że czarne samochody lepiej się nadają na bankiet niż na ślub i wesele. Za białym samochodem przemawia tradycja i elegancja. Biel od dawna kojarzona jest ze ślubem- i tak też właśnie pozostanie. Większość aut w tym kolorze prezentuje się po prostu elegancko i ładnie. To sam szyk! Ostateczny wybór koloru to rzecz gustu- wybierzcie więc taki, który Wam się po prostu podoba!

javi_indy shutterstock
javi_indy shutterstock

Na ile godzin zarezerwować auto?

Optymalny czas to około 4 godziny. Na ten okres składają się;

• wyjście Pana Młodego;

• podróż do Panny Młodej;

• błogosławieństwo;

• podróż do Kościoła lub do Urzędu Stanu Cywilnego;

• ceremonia zaślubin;

• składanie życzeń;

• zdjęcia pamiątkowe;

• podróż na przyjęcie weselne;

Dekoracja samochodu

Dekoracja samochodu powinna pasować do rodzaju i modelu auta, jaki wybierzecie. Inne przystrojenie będzie miał samochód sportowy, a inne limuzyna. Jeśli zdecydujecie się na dekoracje kwiatami to wybierzcie takie, które znajdą się w bukiecie Panny Młodej i innych ślubnych dekoracjach. Najistotniejsze tutaj jest odpowiednie przymocowanie elementów, aby po pierwsze – trzymały się podczas jazdy, a po drugie – nie zniszczyły karoserii samochodu.

Scisetti Alfio shutterstock
Scisetti Alfio shutterstock

Koszta:

Możecie się spotkać z dwoma sposobami wyceny:

1. Płatność za godzinę- większość aut jest rozliczana za godzinę, więc nie jest istotna odległość jaką przejedziecie. Model ten będzie dla Was korzystny, jeżeli poszukujecie środka transportu tylko na ślub.

2. Płatność za wynajem- niezależnie od ilości godzin użytkowania samochodu. To rozwiązanie opłaci się Wam bardziej, jeśli organizujecie wesele z dala od miejsca zaślubin.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Poprawiny: czy je organizować? Kilka wskazówek i rad dotyczących porawin.
Poprawiny: czy je organizować? Kilka wskazówek i rad dotyczących porawin.
Dużo Par decyduje się na to, żeby zorganizować poprawiny. Nawiązuje to do polskiej tradycji- przed laty wesela trwały nawet kilka dni. Jeżeli Wy też chcecie dotrzymać tej tradycji, to mamy dla Was garść rad i wskazówek w jaki sposób te poprawiny zorganizować.
Jak wybrać wyjątkowe ubranka na wesele dla dzieci?
Jak wybrać wyjątkowe ubranka na wesele dla dzieci?
Ślub i wesele, to dla każdego dziecka, podobnie jak i dla jego rodziców, bardzo ważne wydarzenie. Dorośli starają się nie tylko o to, by sami wyglądali w tym dniu elegancko, ale również dbają o wygląd swoich pociech. Czym należy kierować się przy wyborze kreacji dla najmłodszycj gości? Co króluje w modzie ślubnej dla dzieci? Odpowiedzie na to wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w tym artykule.
Jak wybrać wódkę na wesele?  Kilka słów o ilości i serwowaniu alkoholu.
Jak wybrać wódkę na wesele? Kilka słów o ilości i serwowaniu alkoholu.
Wódka na weselu, to zazwyczaj jedna z podstawowych rzeczy. Z Zankyou juz teraz dowiecie się wszystkiego na temat jej zakupu i serwowania.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji