Jaki wybrać transport do ślubu? Oto kilka rad!

Podczas przygotowań przedślubnych jednym z wielu pytań, które niewątpliwie się pojawi, jest to dotyczące transportu ślubnego. Wybór auta ślubnego to ważna kwestia, ponieważ ten właśnie samochód będzie towarzyszył Parze Młodej przez cały dzień. Sprawdźmy więc- czym pojechać do ślubu?

MarryYou.eu
MarryYou.eu

Czym pojedzie Para Młoda?

Wyboru auta, którym pojedziecie do ślubu dokonajcie na około pół roku przed ceremonią.

Przy wyborze auta weźcie pod uwagę:

• wasze osobiste preferencje i wymagania;

• styl ceremonii ślubnej;

• porę roku;

• miejsce uroczystości;

• dostępne środki finansowe;

Styl retro:

Stare i zabytkowe samochody mają w sobie duszę i niewątpliwie świetnie sprawdzą się w tym Wielkim Dniu jakim jest Dzień ślubu i wesela. Przepięknie będą się prezentowały podczas sesji zdjęciowej. Auta w stylu retro z lat ‘20 i ‘30 mają jeden minus, o którym musicie pamiętać: mały rozmiar i dość ciasne wnętrza. Zanim więc się zdecydujecie, obejrzyjcie auto osobiście lub poproście o podanie wewnętrznych wymiarów samochodu.

IVASHstudio shutterstock
IVASHstudio shutterstock

Biały czy czarny?

Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć. Czerń to symbol prestiżu i siły. Co prawda niektóre modele prezentują się właśnie w tym kolorze, to część osób uważa, że czarne samochody lepiej się nadają na bankiet niż na ślub i wesele. Za białym samochodem przemawia tradycja i elegancja. Biel od dawna kojarzona jest ze ślubem- i tak też właśnie pozostanie. Większość aut w tym kolorze prezentuje się po prostu elegancko i ładnie. To sam szyk! Ostateczny wybór koloru to rzecz gustu- wybierzcie więc taki, który Wam się po prostu podoba!

javi_indy shutterstock
javi_indy shutterstock

Na ile godzin zarezerwować auto?

Optymalny czas to około 4 godziny. Na ten okres składają się;

• wyjście Pana Młodego;

• podróż do Panny Młodej;

• błogosławieństwo;

• podróż do Kościoła lub do Urzędu Stanu Cywilnego;

• ceremonia zaślubin;

• składanie życzeń;

• zdjęcia pamiątkowe;

• podróż na przyjęcie weselne;

Dekoracja samochodu

Dekoracja samochodu powinna pasować do rodzaju i modelu auta, jaki wybierzecie. Inne przystrojenie będzie miał samochód sportowy, a inne limuzyna. Jeśli zdecydujecie się na dekoracje kwiatami to wybierzcie takie, które znajdą się w bukiecie Panny Młodej i innych ślubnych dekoracjach. Najistotniejsze tutaj jest odpowiednie przymocowanie elementów, aby po pierwsze – trzymały się podczas jazdy, a po drugie – nie zniszczyły karoserii samochodu.

Scisetti Alfio shutterstock
Scisetti Alfio shutterstock

Koszta:

Możecie się spotkać z dwoma sposobami wyceny:

1. Płatność za godzinę- większość aut jest rozliczana za godzinę, więc nie jest istotna odległość jaką przejedziecie. Model ten będzie dla Was korzystny, jeżeli poszukujecie środka transportu tylko na ślub.

2. Płatność za wynajem- niezależnie od ilości godzin użytkowania samochodu. To rozwiązanie opłaci się Wam bardziej, jeśli organizujecie wesele z dala od miejsca zaślubin.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jak wybrać suknię ślubną? 5 złotych rad!
Jak wybrać suknię ślubną? 5 złotych rad!
Nadszedł czas! W końcu zaczynasz poszukiwanie sukni ślubnej. 5 złotych rad, zdjęcia sukien i materiałów, a na końcu test, w którym pomożemy Ci wybrać suknię Twoich marzeń!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Jak wybrać kierunek podróży poślubnej? 5 podstawowych zasad dla wyjeżdżających!
Podróż poślubna to bez wątpienia jedno z najważniejszych doświadczeń w życiu. Zaraz po ślubie, para wybiera się w podróż oficjalnie jako mąż i żona. Jest to idealna okazja do odpoczynku po czasochłonnych i męczących przygotowaniach do ceremonii ślubnej oraz do celebrowania nowego etapu Waszego związku.
Jak wybrać bukiet ślubny? 5 kroków, które pomogą Ci wybrać idealny bukiet!
Jak wybrać bukiet ślubny? 5 kroków, które pomogą Ci wybrać idealny bukiet!
Bukiet ślubny to nieodłączny element stylizacji Panny Młodej. Choć nie jest najważniejszy, to kobiety planują go na długo przed ślubem, ponieważ to on domyka cały wygląd, stanowi "wisienkę na torcie". Jakie możliwości mamy wybierając bukiet ślubny, kiedy chcemy zrezygnować z tradycyjnych róż?

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji