Transport dla gości weselnych – jak go wybrać?

Nie zawsze jednak jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać, dlatego stworzyliśmy dla Was 5 wskazówek, które pomogą Wam zaplanować transport gości weselnych. Zaczynamy!

Transport dla gości weselnych – jak go wybrać?
Kaja Koralewska
  • Transport
  • Rada
  • Polska

Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. Para Młoda musi zadbać o wiele punktów na liście przedślubnych przygotowań. Organizacja tego wyjątkowego dnia to nie tylko wzruszająca ceremonia, suknia ślubna Panny Młodej, czy aranżacja sali weselnej. To także wiele małych punktów na liście, które w dniu ślubu mają duże znaczenie. Zapraszając gości weselnych warto zadbać również o transport. Zorientowanie się, czy każdy gość weselny ma jak dojechać i wrócić z naszej uroczystości to ważna kwestia.

Publikacja

Jeszcze jakiś czas temu był to temat, który w ogóle nie dotyczył Pary Młodej. Zakładano z góry, że goście weselni muszą sami zorganizować sobie transport. Co więcej, sala weselna znajdowała się z reguły w niedalekiej odległości od kościoła, więc nikt nie zwracał na ten aspekt szczególnej uwagi. Dziś wiele Par Młodych decyduje się na wybór sali weselnej w dalszej odległości od miejsca zaślubin, a także zwraca uwagę na to, że gdy na imprezie pojawia się alkohol, to powrót nad ranem może stanowić niemały problem. Dlatego jeśli pragniecie, aby każdy gość weselny mógł skorzystać z uroków i udogodnień wesela w pełni – zorganizujcie alternatywny transport dla gości weselnych.

Nie zawsze jednak jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać, dlatego stworzyliśmy dla Was 5 wskazówek, które pomogą Wam zaplanować transport gości weselnych. Zaczynamy!

 

zapisz
Kaja Koralewska

 

Wiek gości ma znaczenie!

Jeśli wahacie się nad kwestią, czy opłaca się inwestować w transport gości weselnych odpowiedzcie sobie na kluczowe pytanie: “W jakim wieku są nasi goście?”

Transport gości weselnych to największe ułatwienie przede wszystkim dla osób starszych. Nawet jeśli posiadają oni prawo jazdy, to z grzeczności, czułości i szacunku Para Młoda i ich Rodzice oferują starszym osobom zorganizowany transport. Dojazd w nieznane miejsce, niska orientacja w terenie, czy słaba widoczność w nocy to tylko kilka z przeszkód, których obawiają się starsze osoby. 

Inna grupa docelowa to osoby młode, które często nie posiadają prawa jazdy lub własnego samochodu. Zupełnie inną kwestię stanowi jeszcze wygoda. Wspólny transport to szansa na zintegrowanie się z innymi gośćmi, a także nieprzejmowanie się kwestią wypicia za zdrowie Państwa Młodych. 

Finalnie okazuje się, że ze zorganizowanego transportu na ślubie tak naprawdę chętnie skorzysta każdy, niezależnie od wieku. To wygoda, brak niepotrzebnego stresu i miły ukłon ze strony Pary Młodej w kierunku gości weselnych.

 

zapisz
Kaja Koralewska

 

Ustalcie ilość gości

Wiecie już, że wiek Waszych gości weselnych ma znaczenie przy wyborze transportu alternatywnego. Jest jednak jedna, jeszcze ważniejsza rzecz – ilość gości, którzy będą celebrować z Wami ten wyjątkowy dzień. Jest to kluczowa kwestia zarówno przy podpisywaniu umowy z salą weselną, jak i w przypadku organizacji transportu. Doprecyzowanie ilości gości, którzy będą korzystać z alternatywnego transportu pomoże Wam nie tylko dograć wszystkie przygotowania, ale także zaplanować budżet. 

Warto przygotować się do tego zadania, by bez większego problemu wybrać odpowiedniego podwykonawcę, któremu powierzymy transport naszych gości. Czasem nie trzeba zakładać, ilu gości weselnych skorzysta z usług dodatkowego transportu, a po prostu zapytać, kto takiej pomocy może potrzebować.

 

zapisz
Kaja Koralewska

 

Weźcie pod uwagę miejsce ceremonii

Następna ważna kwestia przy organizacji transportu dla gości weselnych to miejsce ceremonii. Jeśli wesele odbywa się w Waszym mieście rodzinnym, a goście są w większości miejscowi, to wystarczy mały busik dla kilku osób. Transport można wówczas wynająć tylko w celu przewiezienia gości na miejsce ceremonii, a pod koniec przyjęcia z powrotem w ustalone miejsce. Czasem zdarza się jednak, że ślub i wesele odbywają się w zupełnie innym miejscu, niż Wasze miasta rodzinne. Wtedy niezbędny może okazać się transport dla większej części rodziny i znajomych. Wówczas wiąże się to z większymi kosztami, co musimy wziąć pod uwagę przy planowaniu budżetu.

Całkiem inaczej wygląda kwestia w przypadku ślubów za granicą. Często Pary Młode, które same finansują swoje przyjęcie, najczęściej finansują również przelot gości do wybranego kraju, w którym ma odbyć się przyjęcie. Podczas ślubu za granicą musimy również zadbać o transport gości z lotniska na miejsce przyjęcia, a jeśli ślub odbywać się będzie w jeszcze innym miejscu, niż hotel – wówczas w grę wchodzi większa logistyka. W tym przypadku zbawienna okazuje się pomoc wedding plannera, który na co dzień przebywa na miejscu. 

I tutaj pojawia się kolejny ważny punkt – współpraca z miejscem, w którym odbywa się wesele. Bardzo często obiekty weselne lub hotele posiadają w swojej ofercie transport gości weselnych. To nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy, gdyż często możemy liczyć na specjalną, atrakcyjną ofertę.

 

zapisz
Kaja Koralewska

 

Wybierzcie środek transportu

Jeśli ustalicie już ilość gości, którzy chcieliby skorzystać z usługi transportu, wiek gości, a także miejsce ceremonii warto zastanowić się nad środkiem transportu. Najczęstszym wyborem jest bus, który spokojnie pomieści wszystkich zainteresowanych gości. Tu można pokusić się o wprowadzenie ciekawszej formy busika, jak zabytkowy ogórek.

Jeśli zapraszacie dużą ilość gości lub wielu gości zadeklarowało się skorzystać z usług transportu warto przemyśleć kwestię wynajmu autokaru. Często ta właśnie opcja okazuje się być bardziej opłacalna, niż kilka busów. Ciekawą propozycję stanowi dwupoziomowy autokar z otwartym dachem, który przy pięknej pogodzie będzie niemałą atrakcją dla gości. 

Podejmijcie decyzje, czy transport ma stanowić jedynie praktyczne rozwiązanie, czy być spójnym punktem całej koncepcji przyjęcia i niespodzianką dla Waszych gości.

 

zapisz
Kaja Koralewska

 

Praktyczne porady

Jeśli już podejmiecie decyzję, co do rodzaju środka transportu warto przemyśleć jeszcze kilka rzeczy. Z jednej strony cena, która będzie się różnić w zależności od odległości, którą pojazd musi pokonać. Kolejno punkty zbiórki, które zazwyczaj są stałe i dotyczą jednej, konkretnej grupy. I wreszcie godzina zbiórki, która musi być podana z wyprzedzeniem. 

Pamiętajcie również, by wziąć pod uwagę kilka dodatkowych i awaryjnych miejsc, a także ustalcie, ilu gości pojazd może maksymalnie zabrać. Oszacujcie koszty z tym związane i nie zapomnijcie, że transport gości weselnych ulega zmianie i dzieje się to najczęściej w ostatniej chwili. Przygotujcie kilka scenariuszy, by w tym najważniejszym dniu skupić się na innych, przyjemniejszych rzeczach.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!