• Magazyn
  • Usługodawcy
  • Nocleg dla gości weselnych - podstawowe zasady organizacji. Zadbaj o gości razem z nami!

Nocleg dla gości weselnych - podstawowe zasady organizacji. Zadbaj o gości razem z nami!

Jak wybrać nocleg dla gości weselnych, na jak długo i czy młoda para powinna go opłacać? Więcej czytaj w artykule...

  • Transport
  • Rada

Ślub jest idealną okazją do spotkania się z długo niewidzianymi członkami rodziny oraz przyjaciółmi, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, iż większość osób przemieszczała się w przeciągu kilku lat i Wasze drogi ułożyły się zapewne nieco inaczej. Jest to olbrzymia radość dla obu stron, jednak prawdziwy problem pojawia się podczas rezerwacji nolegów dla przyjezdnych.

zapiszHotel pod RóżąDowiedz się więcej “Hotel pod Różą”
Hotel pod Różą

Niekoniecznie pokryjecie koszty noclegu,ale…

Publikacja

Nie tylko organizacja ślubu oraz koszty wiążące się z nią należą do Waszych obowiązków, ale także kwestia zapewnienia gościom przyzwiotego ⌊. Oczywiście, niekoniecznie musicie pokryć ceny hotelu, czy też transportu, jednakże ta sprawa powinna zostać rozwiązana i odpowiednio zakomunikowana przyjezdnym, tak aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Na szczęście, internet przychodzi Wam z pomocą. Znajdziecie w nim mnóstwo wymyślnych oraz żartobliwych wierszyków, które nie tylko poinformują gości o planach noclegowych, jak również rozbawią ich.

zapiszAutorstwa Sharaf Maksumov
Autorstwa Sharaf Maksumov

Poinformuj o noclegu

Nie jest obowiązkiem zamieszczenie informacji o noclegu w zaproszeniach zaadresowanym do gości; mogę one zostać podane również w bardziej osobisty sposób, aby nie urazić członków rodziny oraz znajomych, którzy mogliby źle zrozumieć Wasze intencje, np. telefonicznie, mailowo lub przez Stronę Ślubną Zankyou. Kwestia wybrania odpowiedniego noclegu wiąże się z wieloma czynnikami, takimi jak liczba osób przyjezdbych, miejsce organizacji wesela oraz możliwości lokalu, w którym zorganizowana zostanie uroczystość (często posiadają one wiele pokoi do wynajęcia o atrakcyjnych cenach).

Zapraszając rodzinę, warto zastanowić się o rozlokowaniu jej wśród najbliższych, co zaoszczędzi trudu zarówno Wam, jak i gościom. Pamiętajcie o uprzednim upewnieniu się, czy to rozwiązanie nie będzie przeszkadzało gospodarzom. W przypadku większej ilości gości oraz niespokrewnionych znajomych, którzy mogą się krępować nocowania u nieznajomych, należy rozważyć opcję wynajmu hotelu. Na szczęście, posiadacie wiele możliwości w tym zakresie: hotele, restauracje, lokale, hoteliki, dworki, może nawet Airbnb?

zapiszQueen Boutique Hotel
Queen Boutique Hotel

Zaproponujcie gościom listę polecanych miejsc

znajdujących się w miejscowości, w której ma odbyć się uroczystość ślubna, a następnie upewnijcie się, że każdy posiada zarezerwowane miejsce. Są także miejsca jak np. Cedrowy Dworek, który wraz z możliwością wynajęcia aż 36 przytulnych pokoi z łazienkami i nowoczesnym wyposażeniem oraz dwa apartamenty.

Goście napewno docenią Wasze starania i wkład, jaki włożycie w ich wygodę. Przy ślubach organizowanych w miejscach oddalonych od Waszych bliskich, takich jak góry, plaża, czy też zagranica, najlepszą opcją jest wybór ośrodka, który oferuje nie tylko salę weselną, ale także noclegownie w cenach dostosowanych do zasobności Waszych gości.

Hotel dla gości, to również miejsce, w którym tak dobry fotograf jak KAMA Weddings odnajdzie miejsce na ślubne kadry! Brawo!

zapiszKAMA Weddings
KAMA Weddings

Nocleg blisko sali weselnej

Ta opcja sprawdza się idealnie, ponieważ zarówno goście, jak i Para Młoda śpią niedaleko siebie i każdy może pieszo wrócić do domu z przyjęcia weselnego bez konieczności organizowania transportu lub zamawiania taksówek. Warto jest również zatroszczyć się o dzień poprawin i wywiedzieć się, czy przybyli goście otrzymają poranne śniadanie i należyty wypoczynek po całonocnym szaleństwie weselnym. Pamiętajcie, że goście zjechali się z różnych miejsc (czasem z innych państw) po to, aby świętować razem z Wami, dlatego powinniście odwdzięczyć się im oferując wspaniale spędzony czas i niezapomniane (w dobrym tego słowa znaczeniu) wspomnienia.

zapiszHotel StaryDowiedz się więcej “Hotel Stary”
Hotel Stary

Mapka z dojadem

Dobrym pomysłem byłoby rozdanie gościom mapek z rozrysowanym dojazdem do miejsca noclegu, tak aby przyjezdni, którzy nie znają tego rejonu mogą bezproblemowo trafić do miejsca docelowego. Problemy zaczynają się, gdy w grę wchodzi odpowiednie rozlokowanie gości. Ile osób powinno znajdować się w jednym pomieszczeniu? Pamiętajcie, aby dokonywać rezerwacji jedynie po potwierdzeniu przez gości swojego przyjazdu, również w kwestii, czy zabiorą ze sobą dzieci, czy też osoby towarzyszące, tak aby móc zamówić właściwą liczbę pokoi. Unikajcie umiejscowienia gości, którzy nigdy się nie widzieli, czy też będących w innych przedziałach wiekowych w jednych pokojach. Przy lokowaniu gości, weźcie pod uwagę także ilość miejsc parkingowych (obliczcie, ile ludzi przyjedzie samochodem na Wasze wesele), kondycję osób starszych (postaraj się umieścić gości, którzy posiadają problemy z chodzeniem na parterze) oraz dystans dzielący noclegownię od przyjęcia weselnego (pamiętajcie, że goście powinni wrócić w to samo miejsce dzień później z okazji poprawin. Zbyt daleka odległość może im znacząco utrudnić sytuację.

zapiszSofitel Warsaw Victoria
Sofitel Warsaw Victoria

Hotel Sofitel Warsaw Victoria  znaduje się w sercu Warszawy. Jest to idealne miejsce na nocleg dla Waszych gości weselnych. Hotel na pewno wyjdzie Wam naprzeciw i stwórzcie plan noclegu gości biorąc pod uwagę swój budżet, miejsce organizacji wesela oraz preferencje gości. Wypytajcie się swoich przyjaciół oraz rodziny, jak chcieliby zostać rozlokowani, a następnie stwórzcie dokładny plan i upewnijcie się, że wszystko zostało ustalone, tak jak należy. Kwestia pokrycia kosztów noclegu gości zależy jedynie od Was; nie jest żadnym faux pas, jeśli niezgodzicie się na sponsorowanie hotelu przyjezdnym.

Dzień ślubu młodej pary to jedna z niewielu okazji do spotkania się obu rodzin i to jeszcze w tak licznym gronie. Jest to tak naprawdę często jedyna możliwość, by zgromadzić koło siebie tak liczną rzeszę członków rodziny i przyjaciół. Planując tę niepowtarzalną w swoim rodzaju uroczystość z jednej strony musimy dokonać selekcji, kogo chcemy zaprosić, z drugiej trzeba logistycznie rozplanować całą organizację. Nawet jeżeli przyszli małżonkowie pochodzą z tej samej miejscowości, mało prawdopodobne jest, że wszyscy goście będą mieszkali także w tym miejscu. Zaproszenie osób przyjezdnych zobowiązuje młodych do zorganizowania im noclegu. Nie może mieć miejsca sytuacja, iż zaproszeni goście nie będą mieli podanych szczegółów dotyczących spania, a już na pewno, że nie zostanie ono należycie zorganizowane. Oczywiście do młodych nie należy opłacanie wszystkim pobytu turystycznego, ale wypada zatroszczyć się o noc po weselu.

zapiszDolina Cedronu, fot . bmkesek.com - Fotografia ŚlubnaDowiedz się więcej “Dolina Cedronu, fot . bmkesek.com - Fotografia Ślubna”
Dolina Cedronu, fot . bmkesek.com – Fotografia Ślubna

Informacje o noclegu nie muszą być podawane w zaproszeniu. Powinny jednak zostać przekazane osobiście (lub telefonicznie, mailowo czy na Waszej stronie ślubnej) w tym samym czasie, co zaproszenie. Pięknym dopełnieniem wesele bądą także Upominki dla gości weselnych! W każdym z powyżej wymienionych lokali możecie wynająć pokoje dla swoich gości.

Zobacz także:

Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!

Jak zrobić samodzielnie księgę dla gości weselnych? Zrób ją z nami!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Hotel pod Różą Sale weselne
Hotel Stary Restauracje
Dolina Cedronu Sale weselne
Queen Boutique Hotel Sale weselne
Cedrowy Dworek Sale weselne
KAMA Weddings Kamerzysta na wesele
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!