Nocleg dla gości weselnych - podstawowe zasady organizacji. Zadbaj o gości razem z nami!

Ślub jest idealną okazją do spotkania się z długo niewidzianymi członkami rodziny oraz przyjaciółmi, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, iż większość osób przemieszczała się w przeciągu kilku lat i Wasze drogi ułożyły się zapewne nieco inaczej. Jest to olbrzymia radość dla obu stron, jednak prawdziwy problem pojawia się podczas rezerwacji nolegów dla przyjezdnych.

Niekoniecznie pokryjecie koszty noclegu,ale…

Nie tylko organizacja ślubu oraz koszty wiążące się z nią należą do Waszych obowiązków, ale także kwestia zapewnienia gościom przyzwiotego ⌊. Oczywiście, niekoniecznie musicie pokryć ceny hotelu, czy też transportu, jednakże ta sprawa powinna zostać rozwiązana i odpowiednio zakomunikowana przyjezdnym, tak aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Na szczęście, internet przychodzi Wam z pomocą. Znajdziecie w nim mnóstwo wymyślnych oraz żartobliwych wierszyków, które nie tylko poinformują gości o planach noclegowych, jak również rozbawią ich.

Autorstwa Sharaf Maksumov
Autorstwa Sharaf Maksumov

Poinformuj o noclegu

Nie jest obowiązkiem zamieszczenie informacji o noclegu w zaproszeniach zaadresowanym do gości; mogę one zostać podane również w bardziej osobisty sposób, aby nie urazić członków rodziny oraz znajomych, którzy mogliby źle zrozumieć Wasze intencje, np. telefonicznie, mailowo lub przez Stronę Ślubną Zankyou. Kwestia wybrania odpowiedniego noclegu wiąże się z wieloma czynnikami, takimi jak liczba osób przyjezdbych, miejsce organizacji wesela oraz możliwości lokalu, w którym zorganizowana zostanie uroczystość (często posiadają one wiele pokoi do wynajęcia o atrakcyjnych cenach).

Zapraszając rodzinę, warto zastanowić się o rozlokowaniu jej wśród najbliższych, co zaoszczędzi trudu zarówno Wam, jak i gościom. Pamiętajcie o uprzednim upewnieniu się, czy to rozwiązanie nie będzie przeszkadzało gospodarzom. W przypadku większej ilości gości oraz niespokrewnionych znajomych, którzy mogą się krępować nocowania u nieznajomych, należy rozważyć opcję wynajmu hotelu. Na szczęście, posiadacie wiele możliwości w tym zakresie: hotele, restauracje, lokale, hoteliki, dworki, może nawet Airbnb?

Zaproponujcie gościom listę polecanych miejsc

znajdujących się w miejscowości, w której ma odbyć się uroczystość ślubna, a następnie upewnijcie się, że każdy posiada zarezerwowane miejsce. Są także miejsca jak np. Cedrowy Dworek, który wraz z możliwością wynajęcia aż 36 przytulnych pokoi z łazienkami i nowoczesnym wyposażeniem oraz dwa apartamenty.

Queen Boutique Hotel
Queen Boutique Hotel

Goście napewno docenią Wasze starania i wkład, jaki włożycie w ich wygodę. Przy ślubach organizowanych w miejscach oddalonych od Waszych bliskich, takich jak góry, plaża, czy też zagranica, najlepszą opcją jest wybór ośrodka, który oferuje nie tylko salę weselną, ale także noclegownie w cenach dostosowanych do zasobności Waszych gości.

Nocleg blisko sali weselnej

Ta opcja sprawdza się idealnie, ponieważ zarówno goście, jak i Para Młoda śpią niedaleko siebie i każdy może pieszo wrócić do domu z przyjęcia weselnego bez konieczności organizowania transportu lub zamawiania taksówek. Warto jest również zatroszczyć się o dzień poprawin i wywiedzieć się, czy przybyli goście otrzymają poranne śniadanie i należyty wypoczynek po całonocnym szaleństwie weselnym. Pamiętajcie, że goście zjechali się z różnych miejsc (czasem z innych państw) po to, aby świętować razem z Wami, dlatego powinniście odwdzięczyć się im oferując wspaniale spędzony czas i niezapomniane (w dobrym tego słowa znaczeniu) wspomnienia.

Mapka z dojadem

Dobrym pomysłem byłoby rozdanie gościom mapek z rozrysowanym dojazdem do miejsca noclegu, tak aby przyjezdni, którzy nie znają tego rejonu mogą bezproblemowo trafić do miejsca docelowego. Problemy zaczynają się, gdy w grę wchodzi odpowiednie rozlokowanie gości. Ile osób powinno znajdować się w jednym pomieszczeniu? Pamiętajcie, aby dokonywać rezerwacji jedynie po potwierdzeniu przez gości swojego przyjazdu, również w kwestii, czy zabiorą ze sobą dzieci, czy też osoby towarzyszące, tak aby móc zamówić właściwą liczbę pokoi. Unikajcie umiejscowienia gości, którzy nigdy się nie widzieli, czy też będących w innych przedziałach wiekowych w jednych pokojach. Przy lokowaniu gości, weźcie pod uwagę także ilość miejsc parkingowych (obliczcie, ile ludzi przyjedzie samochodem na Wasze wesele), kondycję osób starszych (postaraj się umieścić gości, którzy posiadają problemy z chodzeniem na parterze) oraz dystans dzielący noclegownię od przyjęcia weselnego (pamiętajcie, że goście powinni wrócić w to samo miejsce dzień później z okazji poprawin. Zbyt daleka odległość może im znacząco utrudnić sytuację.

Stwórzcie plan noclegu gości biorąc pod uwagę swój budżet, miejsce organizacji wesela oraz preferencje gości. Wypytajcie się swoich przyjaciół oraz rodziny, jak chcieliby zostać rozlokowani, a następnie stwórzcie dokładny plan i upewnijcie się, że wszystko zostało ustalone, tak jak należy. Kwestia pokrycia kosztów noclegu gości zależy jedynie od Was; nie jest żadnym faux pas, jeśli niezgodzicie się na sponsorowanie hotelu przyjezdnym.

Dzień ślubu młodej pary to jedna z niewielu okazji do spotkania się obu rodzin i to jeszcze w tak licznym gronie. Jest to tak naprawdę często jedyna możliwość, by zgromadzić koło siebie tak liczną rzeszę członków rodziny i przyjaciół. Planując tę niepowtarzalną w swoim rodzaju uroczystość z jednej strony musimy dokonać selekcji, kogo chcemy zaprosić, z drugiej trzeba logistycznie rozplanować całą organizację. Nawet jeżeli przyszli małżonkowie pochodzą z tej samej miejscowości, mało prawdopodobne jest, że wszyscy goście będą mieszkali także w tym miejscu. Zaproszenie osób przyjezdnych zobowiązuje młodych do zorganizowania im noclegu. Nie może mieć miejsca sytuacja, iż zaproszeni goście nie będą mieli podanych szczegółów dotyczących spania, a już na pewno, że nie zostanie ono należycie zorganizowane. Oczywiście do młodych nie należy opłacanie wszystkim pobytu turystycznego, ale wypada zatroszczyć się o noc po weselu.

Informacje o noclegu nie muszą być podawane w zaproszeniu. Powinny jednak zostać przekazane osobiście (lub telefonicznie, mailowo czy na Waszej stronie ślubnej) w tym samym czasie, co zaproszenie.

Pięknym dopełnieniem wesele bądą także Upominki dla gości weselnych! W każdym z powyżej wymienionych lokali możecie wynająć pokoje dla swoich gości.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jeden z najromantyczniejszych dni w życiu nie powinien jednak kojarzyć się z wielomiesięcznymi i stresującymi przygotowaniami. Jaki jest sekret wesela, które na zawsze pozostanie w pamięci i będzie budzić jedynie miłe wspomnienia?
Jak wybrać wedding plennera? 5 cennych rad!
Jak wybrać wedding plennera? 5 cennych rad!
Wedding Planner jest niezwykle pomocnym specjalistą, który może pomóc Wam w stworzeniu wymarzonej ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego, dlatego warto jest przemyśleć kwestię jego zatrudnienia.
Polish and cookies
Najlepsze prezenty dla gości weselnych
Bardzo miłą formą podziękowania dla gości weselnych, jest wręczenie im drobnego podarunku. Nie musi to być kosztowny prezent ważne, aby pochodził prosto z serca.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji