Kolor fioletowy w bukiecie ślubnym

Jesień to idealny czas na ślub z fioletem jako kolorem przewodnim. Wszelkie odcienie tego koloru pięknie łączą się z barwami jesieni i w bardzo ciekawy sposób ożywią naszą ślubną stylizację. Gdy krajobrazu za oknem podczas jesieni staje się szary a pogoda nas nie rozpieszcza warto wziąć pod uwagę tą barwę jako przewodnią w bukiecie ślubnym lub kolor dopełniający w innych detalach.

Płatki goździka i hortnesji cudownie podkreślą suknie z marszczeniami i falbanami.

Fot. Katarzyna Pawluk (www.kwiatowe-atelier.pl)
Fot. Katarzyna Pawluk (www.kwiatowe-atelier.pl)

Warto wybrać ten kolor do swojej ślubnej palety również z powodu tego, że kolor fioletowy cudownie łączy się z romantycznym różem, energetycznym pomarańczowym, głęboką czerwienią, soczystą zielenią i słonecznym żółtym, a to gwarantuje radosne i oryginalne połączenie.

Paleta kolorów na ślub

Kwiaty w kolorze fioletowym, które możemy mieć w bukiecie lub dekoracji jesiennego ślubu to: eustoma, hortensja, frezja, aster, storczyk, tulipan, zawilec lub róża.

Eustoma i hortensja. 
Kwiatowa bransoletka dla druhny z fioletową eustomą w połączeniu z granatową wstążką. Fot. Katarzyna Pawluk (www.kwiatowe-atelier.pl) 

Bardzo ciekawym ślubnym akcentem mogą być również fioletowe buty, naszyjnik, fioletowy kwiat we włosy Panny Młodej lub muszka Pana Młodego.

Źródło: carleyrehberg.com i abbygraceblog.com
Źródło: ruffledblog.com

Pastelowy odcień fioletu będzie dobrze pasował do koronkowych prostych sukni ślubnych, można połączyć go w bukiecie z bielą oraz pastelową zielenią, która podkreśli jego romantyczny styl.

Fot. Katarzyna Pawluk (www.kwiatowe-atelier.pl)

Mocny zdecydowany fiolet połączony w odważnym różnorodnym bukiecie idealnie podkreśli suknię z gładkiej tkaniny lub w każdym prostym fasonie.
Źródło:

Fot. Katarzyna Pawluk (www.kwiatowe-atelier.pl)

Podkreśleniem fioletowego akcentu w ślubnym bukiecie może być jedynie wstążka.

Fot. Katarzyna Pawluk (www.kwiatowe-atelier.pl)

blog ślubny Zankyou

Z wykształcenia architekt krajobrazu i fotograf, z zamiłowania florysta i fotostylista.

 Zapraszam do mojego Kwiatowego Atelier
– Katarzyna Pawluk

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Romantyczne bukiety ślubne w kolorze różowym
Romantyczne bukiety ślubne w kolorze różowym
Bukiet ślubny jest nieodłączny elementem Panny Młodej, dodaje jej wdzięku i moc uroku. Wybór kwiatów, ich kolorów i odcieni jest naprawdę ogromny!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji