Jak wybrać prezenty dla gości weselnych?

Jak wybrać idealny prezent dla gości weselnych? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy pare ciekawych pomysłów!

Jak wybrać prezenty dla gości weselnych?
  • Upominki

Jak wybrać prezenty dla gości weselnych? Mamy dla was pare pomysłów ! 

Ślub to święto państwa młodych. To oni są gwiazdami uroczystości. To dla nich jest to jeden z najważniejszych dni w życiu, który na zawsze pozostanie w ich pamięci. Jednak nie należy zapomnieć o zaproszonych gościach! Ważne jest, żeby oni także się dobrze bawili, cieszyli się dobrą atmosferą, żeby smakowało im jedzenie, podobała się muzyka. Powinniście postarać się, żeby jak najwięcej gości spędziło miło czas na waszym weselu! Są oni przecież niezwykle ważną częścią tej uroczystości! Można nawet powiedzieć, że  to czy wesele zostanie określone jako sukces bądź jako porażka, zależy częściowo od nich. Warto pomyśleć o niewielkich upominkach dla zaproszonych gości w ramach podziękowania ich obecności na ślubie. Mowa o małym drobiazgu, który będą mogli zabrać ze sobą do domu. 

zapiszBe Art handmade in Poland
Be Art handmade in Poland
Publikacja

Katarzyna Gajek twierdzi, że prezenty dla gości to wciąż w Polsce nowy zwyczaj. ”Nie jest to aktywność obowiązkowa. Bardziej uznaniowy ukłon wobec gości. Najczęściej decydują się na nie pary, które dysponują budżetem z mniejszymi ograniczeniami. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: ile możemy przeznaczyć pieniędzy na to? Czy chcemy robić prezenty “na parę” czy indywidualne? Czy chcemy je ustawiać na stołach gości, czy w innym miejscu? Z tego płynąć będa wnioski na co sobie możemy pozwolić. A możliwości jest bez liku. Prezenty powinny być spójne z jakimś motywem przewodnim, powinny zaskakiwać gości “czymś”. Inspiracji można także szukać w specjałach, które obiekt oferuje: miodziki, nalewki, herbatki, konfitury. Upominki mogą być pamiątką, która przetrwa dłużej lub zostanie zjedzona/wypita na miejscu. Osobiście bardzo lubię mini roślinki, mini drzewka, które zostaną w domach gości na dłużej. Ostatnio dla naszych Klientów produkowaliśmy torciki wedlowskie ze specjalną dedykacją dla gości. Goście byli zachwyceni” – komentuje właścicielka Agencji Ślubne Aspire. 

 1. Zdecydowanie się na styl naszego wesela 

Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o stylu w którym chcemy wyprawić swój ślub. Wszystko musi przecież do siebie pasować.  Klasyczny, elegancki ubiór gości na weselu z awangardowym cateringiem nie mało by najmniejszego sensu. Tak więc wszystko powinno być zachowane w tym samym stylu. Jeżeli się już na coś decydujemy weźmy pod uwagę wszystkie szczegóły. Ważne, żeby wystrój sali weselnej szedł w parze z twoją osobowością. Możecie się zdecydować na wyraźny, radykalny wystrój bądź udekorować salę w bardziej tradycyjny, zachowawczy sposób. 

Prezenty dla gości powinny pasować do stylu całego ślubu. Tak samo jak w przypadku dekoracji sali weselnej, niech upominki odzwierciedlają twoją osobowość, filozofię życiową, mają związek z twoim hobby. Jest to w końcu twój ślub, to ty jesteś jego gwiazdą! Wymyślenie takiego prezentu nie jest łatwe, ale wierzymy w siłę waszej wyobraźni!

Idealnym prezentem będą anioły z be.Art. Jak pisze o nich sama autorka: “Ręcznie robione witrażowe aniołki do zawieszenia w oknie lub na ścianie. Każdy jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Różne kolory, możliwość personalizacji. Ręcznie wykonane serca z witrażowego szkła, pięknie zapakowane w ekologiczne, tekturowe pudełeczka z dołączonym bilecikiem – różne wzory do wyboru.

zapiszBe Art handmade in Poland
Be Art handmade in Poland
zapiszBe Art handmade in Poland
Be Art handmade in Poland
zapiszBe Art handmade in Poland
Be Art handmade in Poland

2.Określenie budżetu

Określenie budżetu jest jedną z najważniejszych rzeczy przy organizacji ślubu. 

Dlatego też ustal kryteria, aby wiedzieć, które rzeczy mają dla ciebie największe znaczenie, na co chcesz wydać najwięcej pieniędzy. Jeżeli wasz budżet nie jest duży, wydajcie pieniądze na większe, niezbędne elementy uroczystości takie jak catering, zespół, dekoracji sali. Kto powiedział, że upominki dla gości muszą dużo kosztować? Możecie je zrobić przecież sami! Wystarczy odrobina talentu plastycznego! Jesteśmy pewni, że dacie radę odkryć swoją artystyczną stronę! Goście napewno będą się cieszyć z takiego prezentu bo zobaczą, że włożyliście w jego wiele starań! 

Jeżeli natomiast możecie sobie pozwolić na wydanie większej ilości pomiędzy, pomyślcie o kupieniu prezentów dla waszych gości. Istnieje niezliczona ilość możliwości! Pamiętajcie, że będą się cieszyć z każdego drobiazgu! 

3.Wiadomość dla gości

To, jak duże znaczenie ma pokazanie waszej osobowości, odzwierciedlenie waszego charakteru w dniu ślubu powtórzyliśmy już milion razy. Chcemy o tym jednak wspomnieć po raz kolejny, ponieważ ślub jest niewątpliwie jednym z najważniejszych momentów waszego życia. Radzimy wam więc uniknąć dania tradycyjnych upominków. Pomyślcie o drobiazgach, które przekażą jakąś wiadomość zaproszonym gościom. Dajcie im coś wyjątkowego, co sprawi, że wasz wyjątkowy dzień na zawsze pozostanie nie tylko w waszej, ale także w ich pamięci. 

Dobrym pomysłem jest pomyślenie o upominku, który miałby jakiś związek z waszą historią miłosną: kolaż z waszych zdjęć bądź płyta z CD z waszymi ulubionymi piosenkami. Ważne jest, żeby prezent mówił coś o was, był z wami w jakiś sposób związany. 

Mamy też dla was inną propozycję. Możecie wykorzystać swój ślub do zrobienia dobrego uczynku. Pomyślcie o przekazaniu gościom wiadomości, która mogłaby pomóc innym. W następny paragrafie wytłumaczymy wam dokładnie o co chodzi.

4. Dbałość o szczegóły

Prezenty powinny być dobrze przemyślane. Jeżeli jesteście osobami, które przykładają dużą wagę do szczegółów polecamy zrobić spersonalizowane prezenty z myślą o każdej zaproszonej osobie z osobna. Wystarczy dołączyć do upominku mały liścik, w którym w paru słowach napiszecie jak dużo dla was znaczy dana osoba. Są pary młode, które zamiast sprezentowania znajomym płyty CD z ich ulubionymi piosenkami, dają płyty z piosenkami zadedykowanymi dla zaproszonych gości. Niezwykle cieszą się z takich właśnie prezentów. 

Pary młode często decydują się dawać swoich gościom małe upominki, które w jakiś sposób są związane z ich historią miłością. Jeżeli ten prezent będzie się wizualnie ładnie prezentował, wasi znajomi z pewnością użyją go jako część dekoracji swojego domu. Takim upominkiem mogą być np fotografie. 

Prezent charytatywny jest fantastycznym pomysłem, który niewątpliwie poruszy gości. W tym wypadku pieniądze, które normalnie byście wydali na upominki dla gości przeznaczacie na szlachetny cel. Możecie dać znajomym listy w których wyjaśnicie na co dokładnie zostały przeznaczone pieniądze. Jest to niewątpliwie jeden z najlepszych pomysłów na wydanie pieniędzy przez państwa młodych. 

zapiszPor Happy image
Por Happy image

Ostatnio stało się także modne dawanie w prezencie własnych wyrobów, przede wszystkim słodkich. Pary coraz częściej dają w prezencie swoich gościom domowe dżemy, ciasteczka czy też różnego rodzaju wypieki. 

Innym dobrym pomysłem jest danie w prezencie czegoś, co goście będą mogli używać na codzień, co się im naprawdę przyda. Polecamy pomyśleć o sprezentowaniu okularów przeciwsłonecznych, pantofli bądź kalendarzy. Nie dawajcie swoich gościom, czegoś co wrzucą do szuflady i nigdy nie użyją. Konsultanka ślubna Magdalena Pokorny przyznaje, że jest zwolenniczką dawania prezentów, które będą mogły być w jakiś sposób wykorzystane. „Nie chcę zdradzać wszystkiego, ale dla mnie osobiście genialnym pomysłem jest mini las w słoiku, który będzie służył przez bardzo długo okres czasu i napewno nie zostanie szybko zapomniany przez gości” – wyjaśnia konsultantka ślubna z Marry Me. 

Możecie też pomyśleć o kupieniu tradycyjnych prezentów takich jak butelka likieru czy też wina. 

5.Pamiętajcie o radach Zankyou

Od Zankyou staramy się promować filozofię równości płciowej. Nigdy przecież nie wiadomo jaki prezent bardziej spodoba się kobiecie a jaki mężczyźnie. Aby uniknąć problemu najlepiej wybrać prezent, którym każdy będzie mógł się cieszyć, niezależnie od płci. 

zapiszPor aprilante
Por aprilante

Chcemy także podkreślić, że najlepsze są praktyczne prezenty, takie które goście będą mogli użyć. Nie ma sensu dawania im czegoś, co rzucą w kąt. 

Oczywiście idealnym prezentem, byłby taki, który by spełnił wszystkie wspomniane przez nas wymagania i jednocześnie posłużył gościom jako pamiątka waszego ślubu. Dlatego też dużo par młodych decyduje się sprezentować swoich gościom wyroby domowe takie jak dżemy z etykietką, na której widnieje napis związany ze ślubem. W ten sposób po zjedzeniu dżemu, pusty słoik może posłużyć jako ozdoba. 

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!