• Magazyn
  • Miesiąc miodowy na Sri Lance: niezapomniana podróż przez "Łzę Indii"

Miesiąc miodowy na Sri Lance: niezapomniana podróż przez "Łzę Indii"

Wyjątkowe miejsce pełne sztuki, natury i piękna, niesamowity miesiąc miodowy w krainie marzeń! Sri Lanka to prawdziwy raj na ziemi, wyjątkowe miejsce, w którym natura, historia, religia i sztuka współistnieją w pokojowej harmonii, czyniąc ten mały kawałek ziemi niezapomnianym miejscem

Miesiąc miodowy na Sri Lance: niezapomniana podróż przez "Łzę Indii"
Cinnamon Hotel

Sri Lanka to prawdziwy raj na ziemi, wyjątkowe miejsce, w którym natura, historia, religia i sztuka współistnieją w pokojowej harmonii, czyniąc ten mały kawałek ziemi niezapomnianym miejscem. Znana do 1972 roku jako Cejlon, wyspa Sri Lanka jest częścią subkontynentu indyjskiego, a ze względu na swój kształt i bliskość Indii znana jest jako Łza Indii.

zapisz
Shutterstock: Anton Gvozdikov

Uroki Sri Lanki

Publikacja

Wyspa Sri Lanka jest w większości płaska, z wyjątkiem południowo-środkowej części, gdzie znajduje się najwyższy szczyt kraju – Pidurutalagala. To właśnie tutaj znajduje się las tropikalny, który nadaje wyspie charakterystyczny klimat i gdzie koncentruje się większość flory i fauny. Właśnie dlatego, że na Sri Lance panuje klimat równikowy, który charakteryzuje się występowaniem monsunów, ważne jest, aby podróżować w korzystnych porach roku, dlatego zalecamy, aby odpowiednio zorganizować swój miesiąc miodowy.

Lankijczycy są znani ze swojej przyjazności, gościnności i spokoju. Większość stanowią buddyści, ale są też znaczne mniejszości muzułmanów, hindusów, a nawet chrześcijan. Wszyscy oni żyją spokojnie na tym samym terytorium. W rzeczywistości sztuka na wyspie jest bardzo silnie związana z religią, a świątynie i miejsca kultu są najważniejsze.

zapisz
Shutterstock: leoks

Miasta, które trzeba zobaczyć

Największym, najnowocześniejszym i najludniejszym miastem jest Kolombo, dawna stolica kraju. Nowoczesna architektura wieżowców i drapaczy chmur kontrastuje z imponującym pięknem historycznych budynków, takich jak Wielki Meczet i Czerwony Meczet w Alfar. Dalej od gospodarczego centrum kraju znajduje się Kandy, malownicze miasto i główne miejsce buddyjskie. Kolejnym miastem, którego nie można przegapić podczas podróży poślubnej jest romantyczna Nuwara Eliya, znana jako “Miasto Światła” lub “Mała Anglia”, ponieważ jest to główny ośrodek produkcji herbaty, dumy i radości kraju.

zapisz
Shutterstock: itsmejust

Aby odwiedzić Kandy możesz zatrzymać się w jednym z Amaya Resorts, luksusowych ośrodków, które są niesamowitym punktem wyjścia do odkrywania piękna, kultury i natury tej fascynującej wyspy. Dla tych, którzy kochają morze, Twierdza położona jest na zielonych równinach kraju. Posiada 53 pokoje, każdy z własnym ogrodem lub balkonem, z którego można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na bezmiar Oceanu Indyjskiego.

zapisz
Amaya Hills Kandy
zapisz
The Fortress

Raj dla zwierząt

Sri Lanka jest jednym z najbardziej zróżnicowanych biologicznie obszarów na świecie; wyspa jest domem dla około 90 różnych gatunków ssaków, ogromnej różnorodności ptaków i około 80 gatunków węży. Dumą wyspy są jednak majestatyczne słonie, które są pod opieką rezerwatów przyrody takich jak Udawale i Handapangala, aby uchronić je przed nieuchronnym wyginięciem. Leopardy są również szczególnie chronione, choć niestety w coraz mniejszej liczbie, w słynnym Parku Narodowym Wilpattu.

zapisz
Shutterstock: givaga
zapisz
Shutterstock: Volodymyr Burdiak

Jeśli lubisz obcować z naturą, hotel Uga Escapes Ulagalla jest idealnym miejscem na miesiąc miodowy. Zasilany całkowicie zrównoważonymi źródłami energii, hotel zbudowany jest z przepięknej XIX-wiecznej rezydencji, co nadaje temu miejscu zupełnie wyjątkową atmosferę.

zapisz
Uga Escapes Ulagalla

Dla tych, którzy szukają podróży poślubnej w pełnym kontakcie z naturą, hotel Tree of Life jest idealnym hotelem. Każdy szczegół został zaprojektowany tak, aby wtopić się w krajobraz, ciesząc się śpiewem ptaków zamieszkujących las, który otacza kompleks hotelowy.

zapisz
Tree of Life

Krystalicznie czyste plaże

Ale Sri Lanka to nie tylko zwierzęta i dżungla. Kraj ten posiada około 1300 km linii brzegowej, gdzie znajdziesz wspaniałe plaże zacienione przez drzewa kokosowe i otoczone zielonymi wzgórzami. Najbardziej popularnym obszarem jest południe wyspy, gdzie miłośnicy nurkowania mogą nurkować w Oceanie Indyjskim z plaż Tangalle, aby zobaczyć dwa doskonale zachowane wraki statków lub podziwiać żółwie morskie, które przypływają z morza, aby złożyć jaja. Z kolei plaże na północy są mniej znane i bardziej dziewicze, z drobnym białym piaskiem. Najbardziej spektakularną plażą jest Mannar, która jest połączona bezpośrednio z Indiami naturalnym mostem z wapiennych brzegów, znanym jako Most Adama.

zapisz
Shutterstock: Natalia Davidovich

Hotel Mahaweli Reach to luksusowy ośrodek idealny jako baza wypadowa do zwiedzania wyspy: położony na łonie natury, pomiędzy lasem a brzegiem rzeki Mahaweli, hotel od lat należy do tej samej rodziny i jest ceniony za swobodną i przyjazną atmosferę, jaką personel utrzymuje dla swoich gości.

zapisz
Mahaweli Reach Hotel

Inne luksusowe hotele idealne na podróż poślubną to Taj Samudra, ośrodek przy plaży wyposażony we wszystkie udogodnienia, oraz Cinnamon Hotel, który uczynił morze swoją esencją i oferuje gościom możliwość uczestniczenia w wycieczkach nurkowych badających niesamowitą rafę koralową.

zapisz
Taj Samudra
zapisz
Cinnamon Hotel

Obiekty dziedzictwa UNESCO

Choć wielu o tym nie wie, na Sri Lance znajduje się osiem miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wśród wspaniałych świątyń i starożytnych stanowisk archeologicznych oraz cudów natury. Należą do nich święte miasto Polonnaruwa, Sigiriya, Galle, Kandy, Anuradhapura i majestatyczna złota świątynia Dambulla, miejsce, które wydaje się być zawieszone w czasie. Centralne góry i lasy są również wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, są to naturalne spektakle, w których czas wydaje się stać w miejscu.

zapisz
Shutterstock: Fatseyeva
zapisz
Shutterstock: PhilipYb Studio

The Sri Lanka Collection to luksusowy hotel butikowy w sercu natury, gdzie brytyjska obsługa i uprzejmość spotykają się z wyspiarskimi tradycjami. Jest to idealne miejsce na pobyt, w którym poczujesz się mile widziany i rozpieszczany.

zapisz
The Sri Lanka Collection

Hotele Anilana to idealne miejsce na pobyt podczas miesiąca miodowego na Sri Lance, niesamowite miejsce, gdzie dyskrecja obsługi i dbałość o szczegóły zadziwi Cię.

zapisz
Anilana Hotels

Dla tych, którzy szukają totalnego zanurzenia się w wyspie, wybór jednego z hoteli Aitken Spence Hotels & Resorts jest zdecydowanie dobrym wyborem, ponieważ każdy z nich to bezpośredni kontakt z naturą, czy to nad morzem, czy w środku dżungli.

zapisz
Aitken Spence Hotels

Teraz, gdy masz już ogólne pojęcie o zapierających dech w piersiach pięknościach, które czekają na Ciebie na Sri Lance, wszystko co musisz zrobić, to spakować walizki i cieszyć się prawdziwie luksusowym miesiącem miodowym w jednym z najbardziej niesamowitych rajów na ziemi. 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!