• Magazyn
  • Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy by spodobał się naszej narzeczonej? Zobacz poradnik!

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego to jedna z najważniejszych decyzji w życiu mężczyzny. To wyjątkowa biżuteria, która towarzyszy nam podczas zadawania tego wyjątkowego pytania. Mnogość wzorów, modeli, kolorów i kruszców sprawia, że często nie wiemy na co się zdecydować. Nie mamy pewności, co spodoba się naszej przyszłej wybrance i obawiamy się nietrafienia w gust. Dziś podpowiemy Wam w kilku prostych krokach, jak wybrać pierścionek zaręczynowy. Jednocześnie życzymy Wam, by był to niezwykły czas i absolutnie magiczna chwila. Zapamiętajcie ją na zawsze!

 

 

Obserwacja upodobań Twojej wybranki

Publikacja

Przymierzając się do zrobienia tego ważnego kroku, jakim są oświadczyny warto skupić się na obserwacji. Zwracaj uwagę na to, co lubi i wybiera Twoja kobieta dokładniej i uważniej, niż kiedykolwiek wcześniej. Zadaj sobie pytanie: Czy preferuje delikatną i minimalistyczną biżuterię, czy stawia na mocne i zauważalne dodatki? Czy w wyborze biżuterii kieruje się praktycznością, by pierścionek nie przeszkadzał np. podczas wykonywania codziennych obowiązków, czy nie zwraca na to szczególnej uwagi? Czy ma jakiś ulubiony kamień, który ze względu na barwę przypadł jej do gustu bardziej, niż pozostałe? Czy lubi żółte złoto? Czy nosi pierścionki na prawej, czy na lewej ręce?

Te wszystkie sygnały i znaki zauważane podczas obserwacji pomogą Ci podjąć decyzję, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać. Jeśli Twoja kobieta preferuje minimalistyczną i delikatną biżuterię – warto postawić i na taki pierścionek zaręczynowy. Zdecyduj się na coś delikatnego, z małym kamieniem i minimalną ilością zdobień. Jeśli natomiast Twoja wybranka kieruje się przy wyborze biżuterii praktycznością – zrezygnuj z pomysłu na zakup pierścionka zaręczynowego z dużym, odstającym kamieniem. Nie ułatwi on wykonywania codziennych obowiązków i nie będzie wygodny w codziennym funkcjonowaniu. Ulubiony kamień w biżuterii możemy zaobserwować po wcześniejszych wyborach naszej kobiety. Często decyduje się na biżuterię z niebieskim kamieniem? Już wiesz, by zakupić pierścionek zaręczynowy z szafirem! Poza wyborem kamienia pozostaje jeszcze temat koloru samego pierścionka. Wiele kobiet gustuje w żółtym złocie, ale są i takie panie, które wolą srebro i białe złoto. Zwróć uwagę, jaką biżuterię Twoja ukochana kupuje najczęściej i dokonaj zakupu pierścionka zaręczynowego w tym właśnie kolorze. Na koniec pozostaje jeszcze kwestia ręki. Wiele kobiet preferuje noszenie biżuterii, w tym pierścionka zaręczynowego na lewej ręce z uwagi na wygodę. Trafnym pomysłem będzie dobranie pierścionka zaręczynowego pod ulubiony zegarek Twojej kobiety. Dzięki temu masz pewność, że pierścionek zaręczynowy noszony na tej samej ręce, co zegarek będzie tworzył jedną, zgraną całość. 

 

 

Dostrzegaj sygnały

Kilka miesięcy przed oświadczynami warto być uważniejszym, niż kiedykolwiek wcześniej. Nasza wybranka niejednokrotnie wysyła nam świadome lub nieświadome sygnały na temat idealnego pierścionka zaręczynowego. Komentuje oświadczyny ukazane w oglądanym przez Was filmie, wskazuje palcem konkretny model pierścionka na wystawie sklepowej, wspomina o pierścionku zaręczynowym swojej koleżanki, czy też opisuje swoje wymarzone obrączki ślubne. Te wszystkie sygnały stanowią niezwykłą podpowiedź w wyborze tego jedynego. Wystarczy je tylko dostrzec!

 

Poradź się

Niejednokrotnie zdarza się, że nasza kobieta nie rozmawia z nami zbyt często na temat biżuterii, czy ubrań. Nie oznacza to jednak, że nie rozmawia na ten temat z kimś innym. Przed tak ważnym wyborem jak zakup pierścionka zaręczynowego warto poradzić się osoby, która zna Twoją wybrankę może i nawet lepiej niż Ty. Jej matka, siostra, czy najlepsza przyjaciółka. Kobiety te stanowią kopalnię wiedzy i najlepsze źródło uzyskania sprawdzonych i pewnych informacji. Dziewczyny mają to do siebie, że wielokrotnie dzielą się między sobą swoimi marzeniami, pragnieniami, czy spostrzeżeniami. Istnieje zatem ogromne prawdopodobieństwo, że najlepsza przyjaciółka Twojej ukochanej doskonale wie, z jakiego pierścionka zaręczynowego ucieszyłaby się ona najbardziej. Wystarczy po prostu zapytać!

 

 

Postaw na klasykę

Nasza kolejna wskazówka to postawienie na klasykę. Jeśli nie masz pewności, jaka biżuteria podoba się Twojej kobiecie najbardziej, a odpowiedzi uzyskiwane od otoczenia nie wydają się być jednoznaczne – jest taki pewien model pierścionka, który zawsze będzie stanowić dobry wybór. Pierścionek z brylantem. Legendarny, przedstawiany we wszystkich bajkach o księciu i jego księżniczce, zawsze w trendach. Klasyka nigdy nie wyjdzie z mody, a pierścionek z brylantem stanowi tego najlepszy dowód. 

 

Lub postaw na trendy

Kolejny pomysł to coś totalnie odmiennego od punktu wyżej. Tym razem nie stawiamy na znaną wszystkim klasykę, a na aktualne trendy. Trendy to coś, co zmienia się co sezon, a sklepy jubilerskie dzielnie za nimi podążają. Jeśli Twoja ukochana interesuje się modą i tym, co jest aktualnie najbardziej na czasie – warto wybrać pierścionek zaręczynowy dokładnie z tej kategorii. Udaj się do jednego z wielu salonów jubilerskich i poznaj najnowsze i najgorętsze trendy tego sezonu na pierścionek zaręczynowy. Twoja prawie-narzeczona padnie z zachwytu!

 

 

Co symbolizują poszczególne kamienie w pierścionkach?

  • Diament (brylant) – symbolizuje wieczną miłość i dobro. Ten kamień jest pożądany nie tylko przez przypisywane mu znaczenie, ale także przez jego piękno i trwałość.
  • Rubin – jest symbolem miłości, namiętności i walki, nie tylko za sprawą samego kruszcu, ale również głębokiej, czerwonej barwy. Wybierają go często pary, które uważają, że ich gorące uczucie przezwycięży wszystkie przeciwności.
  • Szmaragd – według wierzeń, ma związek ze spokojem wewnętrznym i płodnością. Często wybierają więc go pary myślące o powiększeniu rodziny.
  • Szafir – przypisuje mu się związek z szlachetnością i prawdą. Te wartości nie mają wprawdzie bezpośredniego związku z miłością, ale bardzo łatwo powiązać je z przyrzeczeniami przyszłych małżonków.
  • Ametyst – jego symbole to czystość duchowa i harmonia. Według wierzeń, kamień chroni właściciela przed złymi myślami, pozwalając mu czuć się lepiej.
  • Topaz – wierząc symbolice, pierścionek zaręczynowy z topazem może pomóc w rozwiązywaniu bieżących problemów w związku.
  • Cytryn – pierścionek zaręczynowy z tym kamieniem może stanowić piękny, symboliczny prezent dla kobiety niepewnej swojej wartości. Według wierzeń, poprawia bowiem samoakceptację i wiarę we własne możliwości.
  • Granat – ten krwistoczerwony kamień symbolizuje namiętność, pożądanie, a nawet erotyzm. Granat ma również powiązanie z twórczością i kreatywnością.
  • Tanzanit – to jedyny z kamieni, który nie symbolizuje uczuć i stanów umysłu, lecz dostojność i elegancję. Może stanowić świetny wybór na zaręczyny z kobietą kochającą piękno i oryginalność.

Rozmiar pierścionka

Jeśli już zdecydujesz, jakimi powyższymi radami będziesz się kierować – warto teraz zwrócić uwagę na bardzo ważną rzecz. Rozmiar pierścionka zależy od średnicy palca Twojej ukochanej i ma ogromne znaczenie podczas zakupu. W końcu wielką radością będzie możliwość noszenia go na palcu od samego początku, bez konieczności dodatkowej wizyty u jubilera, żeby go zmniejszyć czy powiększyć. I tutaj pojawia się kwestia, czy pragniesz, aby zaręczyny były niespodzianką, czy niekoniecznie. Wiele przyszłych par młodych decyduje się na wspólny wybór idealnego pierścionka zaręczynowego, co gwarantuje pełen sukces. Wielu panów pragnie jednak w tym dniu całkowicie zaskoczyć swoją wybrankę i sprawić jej niespodziankę. Wówczas potrzeba nieco rozeznania. Najłatwiejszym i najczęściej spotykanym sposobem na sprawdzenie rozmiaru palca kobiety jest przyjrzenie się bliżej pierścionkom, które ma w domu. Można zmierzyć ich średnicę, przymierzyć je na swój palec i zapamiętać do jakiej wysokości palca sięga, a także zastosować sposób z monetą. Na czym on polega? Wystarczy spróbować włożyć do pierścionka monetę 2, 5, 20, czy 50 groszy polskich. Następnie z tą samą monetą udajemy się do salonu jubilerskiego i dobieramy pierścionek. Jeśli Twoja kobieta posiada w swojej kolekcji dużą ilość pierścionków – możesz zaryzykować zabierając jeden z nich na dzień, czy dwa. Najważniejszą rzeczą, o której trzeba pamiętać, wybierając odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego jest to, by stawiał on niewielki opór podczas przechodzenia przez staw paliczkowy. Będzie to komfortowa i jednocześnie jego bezpieczna wielkość.

 

 

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Jesteśmy pewni, że powyższe rady okażą się bardzo pomocne przy wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego. Przejdźmy teraz do wyboru samego miejsca, w którym dokonamy zakupu. Przy wyborze najbardziej odpowiedniego sklepu, polecamy kierować się kilkoma aspektami. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak długo dany jubiler działa na rynku. Sklep istniejący od niedawna, z nieugruntowaną pozycją na rynku, nie jest w stanie dać pełnej gwarancji na swoje produkty. Nie można być pewnym, czy w okresie gwarancyjnym dana działalność jubilerska będzie nadal działała. Jeśli istotna jest jak najszybsza dostawa pierścionka zaręczynowego, pod uwagę należy wziąć także czas realizacji zamówienia. W grę wchodzi tutaj okres sprowadzania potrzebnych materiałów, jak i okres produkcyjny – jedno i drugie wpływa na wydłużenie czasu oczekiwania.

Niezależnie od tego, na jaki pierścionek zaręczynowy się zdecydujesz jesteśmy pewni jednego. W tym wyjątkowym dniu ma on najmniejsze znaczenie. Najważniejsi jesteście Wy, Wasze uczucie i miłość. Najpiękniejsze w tej chwili jest jedno słowo: „Tak!” Życzymy Wam, by stało się ono wyjątkowym początkiem Waszej nowej, wspaniałej drogi.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Jubiler Royal Jewelry Biżuteria ślubna
Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!