Zimowy bukiet ślubny w kolorach wiosny

Jeśli planujesz ślub zimą lub bardzo wczesną wiosną, to na pewno zastanawiasz czy w tym czasie będziesz mogła zamówić swój wymarzony bukiet ślubny. Mroźny czas nie musi być najgorszą porą roku do organizacji przyjęcia weselnego!

W tym czasie wybór kwiatów – choć ograniczony- to może podsunąć nam naprawdę niebanalne pomysły na zimowe bukiety ślubne. Czy można sobie wyobrazić lepszy wiosenny akcent w środku zimy niż tulipan, szafirek czy frezja? Zimą mamy dostęp do tych kwiatów, a tulipany są dostępne teraz w wielu wersjach kolorystycznych.

Umiejętnie dobrany bukiet ślubny może podkreślić urodę Panny Młodej a wykonany w
odpowiednim stylu, niesamowicie uzupełni charakter sukni ślubnej oraz innych dodatków.
Zimą namawiam do kolorów subtelnych, jasnych, pastelowych oraz do kremowych bieli.

bukiet ślubny w zimie
Fot. Katarzyna Pawluk

Ten romantyczny bukiet ślubny łączy w sobie cztery jasne pastelowe kolory: morelowy goździka,biały tulipana i frezji, niebieski szafirka i szary liści Senecio. Całość dopełniają zielone wychylające się pączki frezji i ukryte między kwiatami liście tulipana.

W bukiecie mogą pojawić się typowe kolory kojarzące się z zimą takie jak: czerwony, złoty, srebrny, zielony i oczywiście biały. Jednak, jeśli Panna Młoda otwarta jest na inne palety barw, bukiet w kolorze pudrowego różu może przypaść jej go gustu.

bukiet ślubny z róż różowych
Fot. Katarzyna Pawluk

Różowy bukiet wykonany z dwóch rodzajów róż oraz goździka został przewiązany satynową szarfą w kolorze morskiego błękitu.

Jeśli nie wiesz jaki kolor bukietu byłby dla Ciebie najlepszy, to pamiętaj aby temperaturę barw w bukiecie dopasować do koloru sukni ślubnej, wówczas Twój bukiet będzie po prostu dla Ciebie idealny. Przy doborze kolorystycznym bukietu ślubnego, ważna jest również uroda Panny Młodej a także kolor garnituru Pana Młodego.

Nie obawiaj się kolorowego bukietu do ślubu, będzie on na pewno pięknie kontrastował z monochromatyczną zimową aurą!

Eksperymentuj! Zobacz także bukiet ślubny w kolorze karminowym, albo intensywnie żółty z wykorzystaniem kwiatu słonecznika!


blog ślubny Zankyou

Z wykształcenia architekt krajobrazu i fotograf, z zamiłowania florysta i fotostylista.

 Zapraszam do mojego Kwiatowego Atelier
– Katarzyna Pawluk

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

10 inspiracji na bukiet ślubny pasujący do sukni z czarnymi dodatkami
10 inspiracji na bukiet ślubny pasujący do sukni z czarnymi dodatkami
Jakie bukiety pasują co sukni ślubnej z czarnymi dodatkami? Zobacz 10 wspaniałych bukietów ślubnych!
Bukiet ślubny pod lupą - kilka słów o wiązance Panny Młodej
Bukiet ślubny pod lupą - kilka słów o wiązance Panny Młodej
Bukiet ślubny to nieodłączny element stylizacji Panny Młodej. Choć nie jest najważniejszy, to kobiety planują go na długo przed ślubem, ponieważ to on domyka cały wygląd, stanowi "wisienkę na torcie". Jakie możliwości mamy wybierając bukiet ślubny, kiedy chcemy zrezygnować z tradycyjnych róż?

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji