Zimowy bukiet ślubny w kolorach wiosny

Jeśli planujesz ślub zimą lub bardzo wczesną wiosną, to na pewno zastanawiasz czy w tym czasie będziesz mogła zamówić swój wymarzony bukiet ślubny. Mroźny czas nie musi być najgorszą porą roku do organizacji przyjęcia weselnego!

W tym czasie wybór kwiatów – choć ograniczony- to może podsunąć nam naprawdę niebanalne pomysły na zimowe bukiety ślubne. Czy można sobie wyobrazić lepszy wiosenny akcent w środku zimy niż tulipan, szafirek czy frezja? Zimą mamy dostęp do tych kwiatów, a tulipany są dostępne teraz w wielu wersjach kolorystycznych.

Umiejętnie dobrany bukiet ślubny może podkreślić urodę Panny Młodej a wykonany w
odpowiednim stylu, niesamowicie uzupełni charakter sukni ślubnej oraz innych dodatków.
Zimą namawiam do kolorów subtelnych, jasnych, pastelowych oraz do kremowych bieli.

bukiet ślubny w zimie
Fot. Katarzyna Pawluk

Ten romantyczny bukiet ślubny łączy w sobie cztery jasne pastelowe kolory: morelowy goździka,biały tulipana i frezji, niebieski szafirka i szary liści Senecio. Całość dopełniają zielone wychylające się pączki frezji i ukryte między kwiatami liście tulipana.

W bukiecie mogą pojawić się typowe kolory kojarzące się z zimą takie jak: czerwony, złoty, srebrny, zielony i oczywiście biały. Jednak, jeśli Panna Młoda otwarta jest na inne palety barw, bukiet w kolorze pudrowego różu może przypaść jej go gustu.

bukiet ślubny z róż różowych
Fot. Katarzyna Pawluk

Różowy bukiet wykonany z dwóch rodzajów róż oraz goździka został przewiązany satynową szarfą w kolorze morskiego błękitu.

Jeśli nie wiesz jaki kolor bukietu byłby dla Ciebie najlepszy, to pamiętaj aby temperaturę barw w bukiecie dopasować do koloru sukni ślubnej, wówczas Twój bukiet będzie po prostu dla Ciebie idealny. Przy doborze kolorystycznym bukietu ślubnego, ważna jest również uroda Panny Młodej a także kolor garnituru Pana Młodego.

Nie obawiaj się kolorowego bukietu do ślubu, będzie on na pewno pięknie kontrastował z monochromatyczną zimową aurą!

Eksperymentuj! Zobacz także bukiet ślubny w kolorze karminowym, albo intensywnie żółty z wykorzystaniem kwiatu słonecznika!


blog ślubny Zankyou

Z wykształcenia architekt krajobrazu i fotograf, z zamiłowania florysta i fotostylista.

 Zapraszam do mojego Kwiatowego Atelier
– Katarzyna Pawluk

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Romantyczne bukiety ślubne w kolorze różowym
Romantyczne bukiety ślubne w kolorze różowym
Bukiet ślubny jest nieodłączny elementem Panny Młodej, dodaje jej wdzięku i moc uroku. Wybór kwiatów, ich kolorów i odcieni jest naprawdę ogromny!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji