Zimne ognie na weselu - projekt Zrób to Sama

Jeszcze przed własnym ślubem natknęłam się w internecie na zdjęcie młodej pary tańczącej na parkiecie w otoczeniu nastrojowych światełek. Pomyślałam wtedy, że wykorzystanie zimnych ogni na weselu to genialny pomysł. Niestety jego zrealizowanie nie do końca mi się udało. Te drobne fajerwerki wrzuciłam po prostu do pudełka i miałam nadzieję na to, że podczas ostatniej piosenki nasi goście będą mogli je zapalić. Okazało się jednak, że nie każdy zdążył dostać się do pudełka na czas, i że liczba zapalniczek nie była wystarczająca.

Nauczona własnym doświadczeniem, dla wszystkich, których także urzekł pomysł fotografii z romantycznym oświetleniem, proponuję poniższe rozwiązanie.

Fot. Kreatywny Ślub

PORADA

Nasz plan wykorzystania zimnych ogni warto przedyskutować przed samym weselem z wodzirejem lub orkiestrą oraz z fotografem. Prowadzący wesele z pewnością pomoże przypomnieć gościom o zapalaniu światełek na czas, a i fotograf będzie przygotowany na wykonanie kilku ujęć w tej scenerii. Pamiętajmy także, aby zorientować się czy wynajęta przez nas sala zezwoli na użycie tych fajerwerków. W końcu nie chcielibyśmy uruchomić alarmu przeciwpożarowego podczas przyjęcia.

KROK 1

Rozpoczynamy oczywiście od wyboru barwy podkładki do zimnych ogni. Kolorystyka tego dodatku powinna skomponować się z wystrojem sali.

Fot. Kreatywny Ślub

KROK 2

Następnie, przy pomocy małego nożyka, delikatnie nacinamy podkładkę na obu końcach, tak aby zrobić miejsce dla zimnych ogni. Możemy także do tego zadania wykorzystać dziurkacz i przygotować oddzielne wejście na każdy patyczek.

Fot. Kreatywny Ślub

KROK 3

Jeśli nie udało się nam znaleźć elegancko opakowanych zapałek, wystarczy obkleić nasze pudełko, tak aby komponowało się z całością projektu. Dodatkowo załączamy dla naszych gości krótką notkę z wytycznymi użycia sztucznych ogni. Możemy poprosić ich o zapalnie światełek o konkretnej godzinie lub kiedy usłyszą wybraną przez nas piosenkę.

Fot. Kreatywny Ślub

WYKOŃCZENIE

Pudełko zapałek oraz wiadomość umieszczamy na przygotowanej przez nas podkładce. W dniu ślubu zimne ognie rozłożymy na stołach, tak aby goście mieli do nich łatwy dostęp.

Fot. Kreatywny Ślub

blog slubny Zankyou

 

Ania Piggott, autorka pełnego inspiracji bloga Kreatywny Ślub.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji