• Magazyn
  • Zdrapki na wesele - jako ciekawa atrakcja

Zdrapki na wesele - jako ciekawa atrakcja

Choć obecnie wachlarz możliwości wyboru weselnych atrakcji jest tak szeroki, że przyszli Nowożeńcy z pewnością nie muszą się martwić o zapewnienie rozrywki zaproszonym przez nich Gościom. Jednak oczywiście chcielibyśmy, aby nasza weselna uroczystość obfitowała w niezapomniane przeżycia pełne zabawy, niespodzianek i niespodziewanych zwrotów akcji. W końcu, powinno być to przyjęcie, gdzie krewni i przyjaciele w szampańskim nastroju mogą bawić się na parkiecie do białego rana. Nie dziwi więc fakt, że szukamy innowacyjnych, niespotykanych wcześniej propozycji, które pozytywnie zaskoczą wszystkich przybyłych. Jedną z nich są zdrapki weselne, które zaskarbiły sobie sympatię wielu Młodych Par. W tym artykule chcemy udowodnić, że zdrapki na wesele mogą być świetną alternatywą dla dobrze znanych rozwiązań i można je zastosować na różnych weselnych płaszczyznach. Sprawdzą się idealnie zarówno jako prezent dla Pary Młodej jak i uczestników uroczystości. Ich różnorodność form i spersonalizowania ich treści daje nam również możliwość wykorzystania ich jako ciekawą formę atrakcji dla weselników.

Zdrapki na wesele - jako ciekawa atrakcja
  • Wesele
  • Rada
  • Rozrywka dla dorosłych

Przekonaj się razem z ZankYou, że zdrapki nie muszą oznaczać tylko popularnych kuponów z przewidywaną nagrodą pieniężną – poznaj ich nowe oblicze!

Moda na zdrapki weselne?

Publikacja

Moda na zdrapki opanowała obecne trendy ślubne. Dlaczego stały się one tak popularne? Z pewnością za sprawą ich uniwersalności oraz tego, że w zależności od ich rodzaju i formy, mogą pełnić najróżniejsze funkcje. Wprowadzają one także element ekscytacji i delikatnej niepewności, co kryje się pod jeszcze nie zdrapanym pozłacanym polem – to właśnie te uczucia przemawiają za tym, że wybór tej nowatorskiej weselnej propozycji jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę! 

Obecnie zdrapki wykorzystywane są w zaproszeniach ślubnych w którym ukryta jest informacja o dacie ślubu lub specjalna wiadomość dla obdarowanych nimi osób. Najczęściej mają one formę tradycyjnej rozkładanej kartki dopasowanej do naszego weselnego motywu przewodniego oraz upodobań. Nie masz pomysłu jak zapytać najbliższą Ci osobę czy będzie pełnić rolę Świadka na Twoim weselu? Zrób to za pomocą oryginalnej zdrapki! Do zaproszenia dla potencjalnych Świadków dołącz ozdobną kartkę ze zakrytym polem pod którym kryje się to najważniejsze z pytań. Z pewnością wybór tej właśnie formy, wprowadzi niesamowitą tajemniczą aurę w momencie, kiedy nasi przyszli goście wyjmą zaproszenie z koperty. 

zapiszZdrapki dla gości weselnych
Zdrapki dla gości weselnych

Zdrapki weselne zadania dla Gości

Zdrapki to świetny pomysł na weselną atrakcję w której uczestniczyć będzie każdy z weselników. Gwarantujemy, że Twoi goście będą zachwyceni tą formą zabawy, która z pewnością różni się o tych organizowanych prawie na każdym weselu. Na czym ona polega? Śpieszymy z odpowiedzią! 

Zdrapki z zadaniami najczęściej umieszczane są w widocznym miejscu, w towarzystwie winietek na stołach, przy których zasiadają uczestnicy przyjęcia. Na każdej z nich umieszczone jest konkretne zadanie do wykonania podczas tej weselnej uroczystości. Po zdrapaniu ukrytego pola mogą się tam pojawić takie zadania jak: taniec z Panem Młodym lub Panną Młodą, zdobycia informacji na temat jednego z Nowożeńców, wzniesienie toastu, wykonanie zdjęcia z Parą Młodą czy napicie się przysłowiowego “kielicha” z osobą siedzącą po lewej lub prawej stronie stołu. Oczywiście, pomysłów na zadania może być całe mnóstwo – możemy skorzystać z gotowego zestawu pytań lub co najlepsze – sami je wymyślić!

Oprócz zadań na weselnych zdrapkach mogą pojawić się również pytania dotyczące Pana Młodego oraz Panny Młodej, np. jakie mają hobby, kto wcześniej wstaje czy kto wydaje więcej pieniędzy, itp. Zdrapki mogą być w pełni spersonalizowane i dostosowane do naszych potrzeb i upodobań. 

Pamiętaj, że za każde wykonanie zadanie oraz poprawną odpowiedź, wybrany weselnik może liczyć na nagrodę w postaci butelki wódki, tańca z Panem Młodym lub Panną Młodą czy dodatkowy kawałek tortu. Możecie także pomyśleć nad inną formą niespodzianki, która z pewnością będzie dodatkową motywacją dla każdego z weselnych gości. Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia!

zapiszZdrapki weselne z zadaniami dla gości
Zdrapki weselne z zadaniami dla gości

Pomysłowe upominki ze zdrapek dla Młodych

W obecnych trendach ślubnych, coraz częściej Pary Młode chcą, aby zaproszeni przez nich goście zrezygnowali z tradycyjnej formy podarunku jakim bez wątpienia jest bukiet kwiatów. Ten niepraktyczny prezent został wyparty przez wino, książki, gadżety elektroniczne, a także…zdrapki! Najczęściej są to te tradycyjne, w których można wygrać niemałą nagrodę pieniężną. Bo kto wie, może dzięki wygranej w loterii będą mogli zorganizować wymarzony remont domu lub egzotyczną podróż poślubną? Jednak wiedz o tym, że zdrapki z nagrodą to tylko jedna z wielu propozycji zdrapkowych upominków. Jeśli znasz zainteresowania Młodych będzie Ci z pewnością o wiele łatwiej wybrać prezent, który szczerze ich zachwyci. Jeśli są oni miłośnikami podróży – postaw na mapę świata. Para Młoda będzie mogła kolejno zdrapywać każdą odwiedzoną wspólnie destynację. W przypadku, kiedy Twoje informacje na temat Młodych nie są wystarczające – możesz pokusić się o zakup plakatu ze zdrapek z pomysłami na wspólne spędzanie czasu bądź miłosnymi wyzwaniami. Ten rodzaj upominku będzie nie tylko wspaniałą dekoracją do domu czy mieszkania Młodych, ale także wzmocni ich płomienne uczucia. 

zapiszZdrapka z nagrodami na ślub
Zdrapka z nagrodami na ślub

Zdrapki na wesele – jak zapakować?

To jak zapakować zdrapki na prezent zależy w szczególności od tego, kto będzie nimi obdarowany i jaki będzie cel ich użycia. Oczywiście, jeśli mają one pełnić rolę drobnego upominku dla Pary Młodej, np. w postaci tradycyjnych zdrapek z loterii, może być to zarówno elegancka koperta czy małe pudełeczko jak i mniej konwencjonalny zdrapkowy bukiet lub transparenty balon wypełniony kuponami. W sytuacji kiedy, nasza zdrapka ma formę dużego plakatu, np. zdrapywanej mapy świata czy pomysłów na randki dla Dwojga – świetnie sprawdzi się tuba otoczona ozdobnym papierem z metalową zatyczką. Zdrapki weselne z zadaniami nie muszą być pakowane, ponieważ są najczęściej umieszczane w towarzystwie winietek na stołach uczestników wesela. W przypadku, kiedy planujemy podarować zdrapki dla gości weselnych w ramach podziękowań za przybycie, np. te z tajemniczym cytatem czy ukrytą wróżbą – mogą być zapakowane wraz z większymi weselnymi podarunkami takimi jak słodycze, nalewki czy miód w woreczki celofanowe udekorowane kokardą ze wstążki.

zapiszKoperta jako opakowanie zdrapek na prezent
Koperta jako opakowanie zdrapek na prezent

Mamy nadzieję, że treść tego artykułu przekonała Cię, że zdrapki na wesele są tym elementem weselnej układankami, której z pewnością nie może zabraknąć na Waszej uroczystości. Podaruj swoim weselnym gościom możliwość przeżycia niesamowitych chwil pełnych uśmiechu i wyśmienitej zabawy!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!