Zaskakujące trendy ślubne: tort dla pana młodego

Zobacz jak w prosty i efektowny sposób zaskoczyć swojego narzeczonego na weselu.

  • Wesele

Zastanawiasz się nad wyborem smaku, kształtu oraz koloru swojego tortu weselnego, ale czy pomyślałaś o przygotowaniu specjalnego ciasta dla swojego przyszłego męża? Zaskoczyłam Cię tym pytaniem? Brytyjskiej i amerykańskie panny młode uznałyby go za coś oczywistego.

zapisz
via pinterest.com | via thecakeparlour.com
Publikacja

Od czasów królowej Wiktorii w Anglii panuje zwyczaj serwowania tuż po północy specjalnego tortu z dedykacją dla pana młodego. Ciasto dzielone jest najpierw pomiędzy jego drużbów, a następnie trafia w ręce pozostałych gości weselnych (najczęściej na wynos, zapakowane w eleganckie pudełko). Niezamężne panny chętnie zostawiają go na później i to bynajmniej nie dlatego, że dbają o linię. Z kawałkiem tortu weselnego pana młodego wiąże się bowiem przesąd mówiący, że panienki powinny schować go na noc pod poduszkę. Ten mężczyzna, który przyśni im się tej nocy, zostanie wkrótce ich mężem.

zapisz
fot. Brooke Roberts Photography via stylemepretty.com | Lindsay Elizabeth via stylemepretty.com | Hazelnut Photography via stylemepretty.com

Taki tort to prezent od panny młodej dla swojego małżonka. Dzięki niemu goście mogą zorientować się, jak bardzo udało się jej poznać upodobania swojego ukochanego jeszcze przed ślubem. Przyjęło się bowiem,  że taki deser ma fantazyjny kształt związany z zainteresowaniami pana młodego (nikogo więc nie dziwią samochodziki, kije do golfa czy telefonu ulepione z masy marcepanowej) albo smakuje tak samo jak jego ulubione piwo.

zapisz
fot. Shannon Ho Photography via thebridesofoklahoma.com | via sugarcreations.com | via palermobakery.com

Pomysł szybko pochwycili Amerykanie, od niedawna nieśmiało trafia także na europejskie wesela. Ja sama bawiłam się niedawno na imprezie podczas, której pan młody, zapalony gracz we frisbee otrzymał od swoich przyjaciół taką niespodziankę. Jego zaskoczona mina była bezcenna.

A Wam, jak podoba się taki pomysł?

Zobacz również: “Zaskakujące trendy ślubne: tort weselny z sera”

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!