Zaskakujące trendy ślubne: tort dla pana młodego

Zastanawiasz się nad wyborem smaku, kształtu oraz koloru swojego tortu weselnego, ale czy pomyślałaś o przygotowaniu specjalnego ciasta dla swojego przyszłego męża? Zaskoczyłam Cię tym pytaniem? Brytyjskiej i amerykańskie panny młode uznałyby go za coś oczywistego.

via pinterest.com | via thecakeparlour.com

Od czasów królowej Wiktorii w Anglii panuje zwyczaj serwowania tuż po północy specjalnego tortu z dedykacją dla pana młodego. Ciasto dzielone jest najpierw pomiędzy jego drużbów, a następnie trafia w ręce pozostałych gości weselnych (najczęściej na wynos, zapakowane w eleganckie pudełko). Niezamężne panny chętnie zostawiają go na później i to bynajmniej nie dlatego, że dbają o linię. Z kawałkiem tortu weselnego pana młodego wiąże się bowiem przesąd mówiący, że panienki powinny schować go na noc pod poduszkę. Ten mężczyzna, który przyśni im się tej nocy, zostanie wkrótce ich mężem.

fot. Brooke Roberts Photography via stylemepretty.com | Lindsay Elizabeth via stylemepretty.com | Hazelnut Photography via stylemepretty.com

Taki tort to prezent od panny młodej dla swojego małżonka. Dzięki niemu goście mogą zorientować się, jak bardzo udało się jej poznać upodobania swojego ukochanego jeszcze przed ślubem. Przyjęło się bowiem,  że taki deser ma fantazyjny kształt związany z zainteresowaniami pana młodego (nikogo więc nie dziwią samochodziki, kije do golfa czy telefonu ulepione z masy marcepanowej) albo smakuje tak samo jak jego ulubione piwo.

fot. Shannon Ho Photography via thebridesofoklahoma.com | via sugarcreations.com | via palermobakery.com

Pomysł szybko pochwycili Amerykanie, od niedawna nieśmiało trafia także na europejskie wesela. Ja sama bawiłam się niedawno na imprezie podczas, której pan młody, zapalony gracz we frisbee otrzymał od swoich przyjaciół taką niespodziankę. Jego zaskoczona mina była bezcenna.

A Wam, jak podoba się taki pomysł?

Zobacz również: “Zaskakujące trendy ślubne: tort weselny z sera”

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stylizacja Pana Młodego: jak do ślubu powinien przygotować się Pan Wiosna?
Stylizacja Pana Młodego: jak do ślubu powinien przygotować się Pan Wiosna?
Dziś stylistka podpowiada Panom Młodym, jak przygotować się do ślubu gdy ich urodę określić można jako "Pan wiosna".
Butonierki dla pana młodego, o których nie pomyśleliście
Butonierki dla pana młodego, o których nie pomyśleliście
Czy wiesz, że butonierka dla pana młodego wcale nie musi być kwiatem wyjętym z bukietu panny młodej? Zobacz pięć oryginalnych pomysłów!
Kolorowe skarpetki pana młodego - nowoczesność czy tandeta?
Kolorowe skarpetki pana młodego - nowoczesność czy tandeta?
Jak Wam się podoba taki trend? Wygląda super!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji