Zaproszenia ślubne w stylu retro - kurs DIY

Jak zrobić zaproszenia ślubne? Przedstawiamy kurs DIY - wykonaj samodzielnie zaproszenia ślubne w modnym stylu retro. Pomysł na oryginalne i tanie dodatki ślubne.

  • Zaproszenia

Do opracowania projektu w stylu retro zainspirowały mnie stare skarby znalezione w rodzinnym domu. Porządkując pudełka z pamiątkami natknęłam się między innymi na stare klisze z czasów szkolnych, które od kilku lat zbierały tylko kurz. Postanowiłam więc wykorzystać je w celach artystycznych. Drugim nabytkiem okazał się kawałek pięknie zdobionej koronki wygrzebany z pudełka z przyborami do szycia mamy.

Tak oto powstały poniższe pomysły na zaproszenia ślubne (lub kartki z podziękowaniem) z akcentem vintage.

zapisz
Ręcznie robione zaproszenia w stylu retro. Źródło: Kreatywny Ślub

PORADA

Przy zastosowaniu stonowanych barw w projektach retro, warto zadbać o zaakcentowanie drobnych elementów, takich jak ozdoby vintage czy koronki. Warto także przejrzeć w domu pudełka ze starociami, w których nawet zakurzone nieużywane klucze, starte guziki czy tez zardzewiałe klamerki mogą stać się naszą inspiracją do stworzenia ciekawego projektu.
MATERIAŁY

zapisz
Materiały potrzebne do wykonania zaproszeń. Fot. Kreatywny Ślub

WYKONANIE

Zaproszenie z motywem kliszy

Na podstawę kartki nakładamy kolejno – wybrany wzór oraz ozdobną wstążkę. Następnie przygotowujemy klatki kliszy, wycinając delikatnie ich środek za pomocą nożyka plastycznego.

Główny wzór kartki możemy dowolnie przyozdobić. Ja zdecydowałam się na wykorzystanie przezroczystego papieru z nierównym wykończeniem, który posłużył mi za tło do wyeksponowania zdjęć. Wybór obrazów zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji, mogą to być zarówno mapy, jak i stare fotografie miast, lub zwyczajnie nasze zdjęcia. Na samym końcu oprawimy je w ramki kadrów filmu z aparatu.

zapisz
Fot. Kreatywny Ślub
zapisz
Fot. Kreatywny Ślub

Zaproszenia ozdobione koronką

Kształt półokręgu na stronie otwierającej odrysowałam przy pomocy zwykłego talerza, gdyż mój cyrkiel gdzieś się zapodział. Następnie po wewnętrznej stronie nakładamy dodatkowe warstwy podkładek, które pomogą nam zamocować na brzegach tasiemkę. Wstążka utrzyma się między warstwami papieru, jeśli zabezpieczymy ją podwójną taśmą klejącą.

Zdecydowałam się na wycięcie linii brzegowej w szerokiej koronce w celu podkreślenia pięknego wzoru jej haftu. Stronę okładki oprawiłam dodatkowo dobrej jakości papierem w kolorze ecru, aby zaproszenie nabrało eleganckiego charakteru.

zapisz
Fot. Kreatywny Ślub
zapisz
Fot. Kreatywny Ślub

WYKOŃCZENIE

Zaproszenia możemy dodatkowo wykończyć przy pomocy drobnych elementów ozdobnych i kokardek.

zapisz
Fot. Kreatywny Ślub
zapisz
Fot. Kreatywny Ślub

blog slubny Zankyou

 

Ania Piggott, autorka pełnego inspiracji bloga Kreatywny Ślub.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!