Zamki i pałace – czyli ślub i wesele w iście królewskim stylu

Gdzie zorganizować ślub i wesele? Możliwości jest jak wiecie mnóstwo. Począwszy od tradycyjnych uroczystości ślubnych w kościele czy Urzędzie stanu Cywilnego i wesela w domach weselnych lub restauracjach, przez śluby i wesela na łące czy jachcie, po najbardziej nietypowe czy wręcz szalone pomysły  jak ślub w powietrzu czy pod wodą. A co myślicie o ślubie i weselu w pałacu lub w zamku? Ślub jak w baśni z dziecięcych lat! Nadeszły bowiem czasy, gdy nie tylko książęta i szlachetnie urodzone panny, ale każda Młoda Para może pozwolić sobie na to, by jedne z najważniejszych wydarzeń w ich życiu odbyły się w stylowych salach, bogato urządzonych, a jednocześnie pełnych dobrego smaku zabytkowych wnętrzach – po prostu w baśniowych okolicznościach!

W całej Polsce można odnaleźć zabytkowe zamki lub pałace, w których istnieje możliwość wyprawienia wesela, zakwaterowania gości, a niejednokrotnie mogą również odbyć się w nich ceremonie zaślubin. A co przemawia za wyborem właśnie takich obiektów?

Prawdziwie królewska sceneria, w której odbywa się weselne przyjęcie. W pałacach i zamkach mamy gwarancje tego, że będzie ona elegancka i dopieszczona w każdym szczególne. Przestronne sale, piękne sztukaterie i pieczołowicie wykonane detale sprawią, że każdy z gości oniemieje z wrażenia. Uroku dodaje również przeświadczenie o długiej historii danego obiektu. Zobacz więcej zdjęć z Zamku w Krasiczynie i Pałacu pod Baranami.

Zamki oraz pałace otoczone są najczęściej pięknymi ogrodami. Ogrody te obejmują duża przestrzeń, dzięki czemu z powodzeniem większość tego typu obiektów organizuje również wesela plenerowe lub wesela pod pięknymi namiotami. Takie wesela mają niesamowity urok. Zobacz więcej zdjęć Domu Towarzystwa Kredytowego i Pałacu Radziwiłłów.

W przypadku obiektów, które posiadaja dziedziniec możliwe jest również zorgaznizowania wesela plenerowego na dziedzińcu.

Wiele tego typów obiektów pozwala również na to, by ślub również odbył się na ich terenie. Oczywiście w przypadku ślubu cywilnego wystarczy jedna z przestronnych sal, która zostanie odpowiednio do tej uroczystości przygotowana.

Ślub cywilny możne również z powodzeniem odbyć się w pałacowych ogrodach.  Na widok takiej scenerii można oniemieć z wrażenia.

W przypadku większych kompleksów pałacowych czy zamkowych bardzo często możliwe jest także, by odbyła się w nich uroczystość ślubu kościelnego.  Koniecznym jednak warunkiem jest w tym przypadku to, by na terenie takich kompleksów znajdowała się kaplica, w której Młoda Para złoży przysięgę małżeńską.

Taka oprawa ślubu i wesela sprawia, że Młodej Pary przyjeżdżającej karocą lub powozem nie można z pewnością nazwać kiczowatym obrazkiem. Wręcz przeciwnie – jest to obrazek urokliwy i pasujący do reszty baśniowej historii.

Przestronne sale i ogromne ogrody pozwalają pomieścić bardzo wiele osób. To z kolei sprawia, że  w zamkach i pałacach można bez przeszkód organizować zarówno małe jak i duże wesela. Szukając miejsca na wesele warto zapoznać się z naszym poradnikiem, z którego dowiesz się na co zwracać uwagę wybierając miejsce na wesele.

Menu weselne tak samo jak w przypadku wesela organizowanego w każdym innym miejscu ustalane jest bezpośrednio z Młodą Parą. Z pewnością jednak możemy liczyć na to, że sposób podania wszystkich potraw będzie wyrafinowany a jednocześnie prawdziwie królewski. Wyjątkowego menu na wesele szukaj w Katalogu Zankyou.

A czy ślub w królewskiej scenerii to duży wydatek? Odpowiedź niej jest łatwa, bo ceny (na osobę), tak jak w przypadku każdego innego obiektu, zależą od konkretnego miejsca, a także od wielu innych czynników (tj. wybór menu, korzystanie z dodatkowych usług, możliwość  lub jej brak samodzielnego zapewnienia alkoholu, itp.). Nie można jednak powiedzieć, że ceny te są wygórowane. Zbliżone są one raczej do cen średnich organizacji wesel.

Podoba Wam się pomysł organizacji ślubu i wesela w zamku albo w pałacu?

Jeżeli tak, to w Katalogu Ślubnym Zankyou znajdziesz niejeden zamek i niejeden pałac, który profesjonalnie zorganizuje ślub i wesele!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
Przykładowy budżet ślubny, czyli jak obliczyć koszty wesela? Kalkulator wydatków.
My Ci w tym pomożemy, ponieważ zaplanowanie ślubnego budżetu może okazać się trudnym zadaniem dla Par Młodych. Wynika to z tego, że aby zrobić to dobrze, należy po prostu wiedzieć, co ile kosztuje. Często spotykam się ze zdziwieniem Par Młodych na temat kosztów związanych z uroczystością ślubną.
Konkurs: ‘Właściwe wybory, właściwe miejsce czyli Projekt ‘Panna Młoda 40 +’ i ślub na Sardynii’!
Konkurs: ‘Właściwe wybory, właściwe miejsce czyli Projekt ‘Panna Młoda 40 +’ i ślub na Sardynii’!
Marzycie o wyjątkowej uroczystości ślubnej, która na zawsze pozostanie w Waszej pamięci? Jeśli tak jest, to zapraszamy do nas, na magiczną Sardynię. Wyjątkowy ślub na wyciągnięcie ręki!
Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej, część 1
Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej, część 1
Hasło „weselny savoir-vivre” sprawia, że wszyscy na gwałt próbują sobie przypomnieć, co dokładnie robili na ostatnim przyjęciu, gdy szaleli całą noc.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji