Zalotne spojrzenie okularnicy, czyli panna młoda w okularach

Zastanawiasz się, czy w dniu ślubu zamienić swoje okulary na soczewki? Nie rób tego! Sprawdź dlaczego.

  • Dodatki

Choć na co dzień nosisz okulary, zastanawiasz się, czy w dniu ślubu nie zamienić ich na soczewki kontaktowe? Uważaj! Twój narzeczony być może zakochał się w seksownej okularnicy i taką chciałby poprowadzić do ołtarza ;-). Istnieje też kilka innych powodów, dla których nie warto rezygnować z podwójnego spojrzenia w dniu ślubu. Oto one.

Soczewki kontaktowe nie dla każdej panny młodej

zapisz
fot. Piotr Duda, toddpelloweblog.com

Choć noszenie soczewek kontaktowych jest w pełni bezpieczne, są osoby, które nie tolerują obcego ciała w swoich oczach. Dotyczy to zwłaszcza alergików, którzy mogą być uczuleni na jeden ze składników soczewek bądź płynu do ich pielęgnacji, osób z przewlekłymi zaburzeniami odporności i cukrzycą, a także z nadczynnością tarczycy. 

Jeżeli uznasz jednak, że w dniu ślubu chcesz zamienić okulary na soczewki, nie zostawiaj tego eksperymentu na ostatnią chwilę. Wybierz się do okulisty, który dopasuje odpowiednie dla Ciebie soczewki i nauczy Cię je nosić. Zakładając szkła kontaktowe po raz pierwszy możesz czuć się niekomfortowo, a gdy tylko zaczniesz trzeć oko, soczewki wypadną. Do obcego ciała w swoim oku trzeba się przyzwyczajać stopniowo (gdy już się przyzwyczaisz, pokochasz tą wygodę).

Okulary jako oryginalny dodatek ślubny

zapisz
fot. via cocktaildressesblog.org, via notedelhotel.blogspot.com

Jeżeli zdecydujesz się iść do ślubu w okularach, potraktuj je jako dodatek do swojej ślubnej stylizacji. Duże okulary w plastikowej oprawce świetnie pasować będą do sukni ślubnej w stylu retro. Jeżeli planujesz delikatną suknię ślubną z koronki pomyśl o równie delikatnych, ażurowych oprawkach. A może kolorem przewodnim Twojego ślubu będzie czerwień? A Ty przypadkiem świetnie wyglądasz w czerwonych oprawkach… Zaszalej ze swoją stylizacją! Ślub to świetna okazja, aby naciągnąć narzeczonego na zakup nowych oprawek. Z pewnością nie będzie umiał Ci odmówić ;-).

Makijaż ślubny dla okularnicy

zapisz
fot. Hera&Luna, Olive Juice Studio

Wybierając do ślubu okulary zamiast szkieł kontaktowych możesz, a w zasadzie musisz, zdecydować się na mocniejszy makijaż, tak aby spojrzenie zza okularów było jak najbardziej wyraziste. Jeżeli nosisz minusy, szkła optycznie pomniejszą Twoje oczy. W takim wypadku koniecznie musisz je powiększyć używając mocniejszych cieni. Dobrze żeby były opalizujące. Jeżeli nosisz plusy, cienie powinny być matowe. Pamiętaj także, aby dobrze wytuszować rzęsy, to one pogłębią Twoje spojrzenie i podkreślić brwi, które przy okularach szczególnie rzucają się w oczy.

Okulary jako motyw przewodni ślubu

zapisz
fot. The Photography Shoppe, The Photography Shoppe

Okulary możesz potraktować także jako zabawny element Waszego wesela. Rozdaj swoim gościom szalone oprawki i zaproś do wspólnego zdjęcia. Na ich tle od razu poczujesz się lepiej ;-). Jeżeli oboje jesteście okularnikami, wykorzystajcie ten motyw na zaproszeniach ślubnych, winietkach czy w innych elementach ślubnej dekoracji. W ten sposób Waszą wadę (wzorku) zamienicie w zaletę.

 

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!