Za mundurem panny sznurem, czyli jak wygląda ślub wojskowy

Bycie zawodowym wojskowym, to marzenie wielu chłopców. Jak wiadomo, niektórym z nich udaje się je spełnić. Również część pań przywdziewa mundur i postanawia zostać zawodowym żołnierzem. A gdy ktoś z zawodowych żołnierzy pozna drugą osobę, z którą gotów jest spędzić resztę życia i gdy oświadczyny zostaną przyjęte, to wówczas para taka ma możliwość wzięcia ślubu, o jakim zwykły cywil może sobie tylko pomarzyć! Ślub wojskowy!

A ślub wojskowego ma kilka stałych elementów, o których nie można zapomnieć!  Dzięki nim nabiera on specyficznego, bardzo pięknego, galowego charakteru.

ślub wojskowy
Ślub wojskowy, Fot. Foto-Gutek

Po pierwsze ważne są już zaproszenia na ślub wysyłane gościom. Różnią się one od tych wysyłanych na inne śluby, a różnica tkwi w formule, jaka jest w nich zawarta. To, jak ona powinna wyglądać zależy od rodzaju służby mundurowej, od zwyczaju i etykiety jaką posługuje się dana jednostka, a także od rangi wojskowej przyszłej Panny Młodej, bądź przyszłego Pana Młodego. Najlepiej więc przed ich stworzeniem skonsultować się z osobą kompetentną w tej dziedzinie, która będzie w stanie pomóc Młodej Parze w wybraniu odpowiedniego zaproszenia ślubnego.

Kolejną cechą, która pozwala każdemu na zidentyfikowanie tej uroczystości jako ślubu wojskowego, jest strój Pana Młodego, bądź,  choć rzadziej, Panny Młodej. W jednym i w drugim przypadku jest to mundur galowy charakterystyczny dla rodzaju służby mundurowej, a także dla rangi wojskowej posiadanej przez osobę wstępującą w związek małżeński.

Fot. kupslub.com

Żadnemu Panu Młodemu, występującemu podczas ślubu w takim mundurze, nie można domówić tego, że wygląda elegancko i dumnie. Jak wiadomo mundur, a szczególnie ten galowy, robi na kobietach duże wrażenie! Choć oczywiście ten, w który ubrany jest  mężczyzna, a nie ten wiszący na wieszaku! Wiele kobiet jest zdania, że wojskowy powinien do ślubu iść w mundurze, w którym wygląda on o wiele bardziej dostojnie niż w czymkolwiek innym.

Galowy mundur, to również może być strój Panny Młodej, która jest zawodowym wojskowym. Nie jest to jednak obowiązkowe. I z tego powodu kobiety robią to stosunkowo rzadziej niż mężczyźni. Bo przecież panie od dziecka marzą o tym, żeby chociaż raz w życiu wyglądać jak księżniczka z bajki, a biała suknia ślubna może pozwolić im spełnić to marzenie.

Fot. Kamil Borkiewicz

Panna Młoda występująca w mundurze wojskowym nie niesie bukietu kwiatów, a przyszły Pan Młody, który nie jest wojskowym przypina je zgodnie z tradycją do butonierki. Natomiast gdy sytuacja jest odwrotne i Pan Młody jest wojskowym, to nie przypina on kwiatów do munduru. Natomiast jego przyszła żona występuje u jego boku niosąc  bukiet ślubny.

Fot. snapstudio.eu

Ślub wojskowy nieodzownie kojarzy się także z towarzyszącą Parze Młodej asystą, którą najczęściej tworzą członkowie danej jednostki mundurowej. Osoby wchodzące w skład asysty występują w mundurach. Przygotowując się do wzięcia udziału w uroczystości ślubnej muszą oni pamiętać o tym, by wziąć ze sobą szable! Dzięki nim asysta wykona kolejny charakterystyczny dla ślubu wojskowego element.

Po odejściu od ołtarza Para Młoda przechodzi pod sklepieniem, które utworzone jest z szabel asysty. Członkowie asysty, na sygnał, unoszą je po kolei, a gdy młodzi przejdą szable są opuszczane i bezpiecznie chowane do pochwy.

Fot. Foto-Gutek

Taka asysta robi niesamowite wrażenie! Każdy cywil może tylko pozazdrościć!

Więcej informacji o

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Dziś kilka słów o tym, jak zorganizować kameralny ślub i wesele...
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jeden z najromantyczniejszych dni w życiu nie powinien jednak kojarzyć się z wielomiesięcznymi i stresującymi przygotowaniami. Jaki jest sekret wesela, które na zawsze pozostanie w pamięci i będzie budzić jedynie miłe wspomnienia?
Konkurs: ‘Właściwe wybory, właściwe miejsce czyli Projekt ‘Panna Młoda 40 +’ i ślub na Sardynii’!
Konkurs: ‘Właściwe wybory, właściwe miejsce czyli Projekt ‘Panna Młoda 40 +’ i ślub na Sardynii’!
Marzycie o wyjątkowej uroczystości ślubnej, która na zawsze pozostanie w Waszej pamięci? Jeśli tak jest, to zapraszamy do nas, na magiczną Sardynię. Wyjątkowy ślub na wyciągnięcie ręki!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji