Wszystko, co powinnyście wiedzieć o zasadach organizacji wieczoru panieńskiego

Jeżeli jedna z Waszych koleżanek już niedługo na zawsze opuści panieński stan i stanie się żoną pewnego przystojnego mężczyzny z pewnością musicie zorganizować jej niezapomniany wieczór panieński. Wiele pań uważa, że zorganizowanie takiej imprezy to nic trudnego. Czy aby na pewno? Jak sprawić, by wieczór ten był udany i na zawsze zapadł w pamięć głównej zainteresowanej jak również wszystkim pozostałym paniom? Liczy się pomysłowość i dobra organizacja!

Jak zorganizować perfekcyjny wieczór panieński? Fot. Eric Velago

Po pierwsze najlepiej jest, jeżeli organizacją wieczoru panieńskiego zajmuje się jedna osoba, która ewentualnie deleguje część zadań na inne uczestniczki. Wówczas mamy pewność, że wszystkie elementy będą ze sobą zgrane. Najczęściej zaszczyt bycia organizatorką wieczoru panieńskiego przypada świadkowej. Gdy niestety świadkowa nie może odpowiedzialność spada najczęściej na przyjaciółkę lub siostrę przyszłej Panny Młodej.

Co do listy zapraszanych osób, to przyszła Panna Młoda nie powinna uczestniczyć w jej tworzeniu. W końcu cały impreza mam być dla niej niespodzianką. Warto jednak wziąć pod uwagę jej sugestie. Podczas  tworzenia takiej listy warto pamiętać o tym, żeby ograniczyć ilość zapraszanych dziewczyn. Na zabawę w gronie kilkudziesięciu czy kilkuset osób czas nadejdzie na weselu. Warto również zapraszać tylko osoby lubiane przez najważniejszą z dziewczyn planowanego wieczoru. W ten sposób mamy pewność, że unikniemy większych zgrzytów pomiędzy uczestniczkami i przyszła Panna Młoda miło wspominać będzie ten wieczór. Pamiętajmy, że to jej impreza i to ona ma się na niej najlepiej bawić. Ale oczywiście nie zaszkodzi, jeżeli reszta osób będzie się również świetnie bawić.

Kolejny etap przygotowań, to oczywiście wybór miejsca organizacji wieczoru panieńskiego. I tu wachlarz możliwości jest bardzo duży. Począwszy od zwykłej domówki, przez różnego rodzaju kluby, biwaki w lesie i coraz popularniejsze SPA, aż po bardziej oryginalne pomysły, jak wspólne nurkowanie, skok na spadochronie czy paintball. Wybór w dużej mierze uzależniony jest od grubości portfela organizatorek wieczoru panieńskiego (najczęściej koszty dzielone są na uczestniczki zabawy, oczywiście z wyłączeniem przyszłej Panny Młodej). Gdy już wiadomo na jakie opcje nas stać, ważne jest to, jaka forma najbardziej lubiana jest, najbardziej odpowiada najważniejszej kobiecie tego wieczoru, jak również to, jaka forma odpowiada wszystkim jego uczestniczkom. Także z pozoru prosty wybór może nie być łatwy.

Skok na spadochronie to świetny pomysł na zorganizowanie wieczoru panieńskiego dla dziewczyn lubiących skoki adrenaliny. Źródło: www.mmlodz.pl

W każdym wypadku musimy wziąć pod uwagę wybór menu oraz rodzaju serwowanych napojów. W przypadku, gdy idziemy na „zewnętrzna” imprezę, czyli wieczór panieński odbywa się poza domem najczęściej wybieramy z gotowego menu. W przypadku organizacji domówki czy biwaku należy stworzyć własne menu (przygotowanie poszczególnych potraw można rozdzielić pomiędzy uczestniczki). O napojach musimy również pomyśleć i przygotować wszelkie niezbędne składniki potrzebne np. do zrobienia odpowiednich drinków. Poza tym należy zadbać o konkretne atrakcje towarzyszące temu wieczorowi. Nie koniecznie musi to być erotyczny występ tańczącego mężczyzny. Można zastanowić się nad ciekawymi grami (często śmiesznymi i wymagającymi dużej otwartości). Pamiętajmy, że wszystko co zostanie zrobione musi nawiązywać do tematyki wieczoru panieńskiego.

Fot. Robert Wróblewski

Ostatnią kwestią, o którą warto zadbać, to lista prezentów, jakie ma otrzymać przyszła Panna Młoda. Pamiętajcie, że z listą zawsze łatwiej i pewność, że upominki się nie zdublują! Ważne, żeby listę taką tworzyły osoby dobrze znające przyszło Pannę Młodą. W ten sposób minimalizujemy szanse na popełnienie gafy związanej z wyborem totalnie nietrafionego prezentu.

Najogólniej rzecz biorąc podstawowa zasada organizacji wieczoru panieńskiego brzmi: POSTARAJMY SIĘ ZAPIĄĆ WSZYSTKO NA OSTATNI GUZIK!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Jaką muzykę wybrać na wesele? Oto 5 naszych najcenniejszych rad!
Jaką muzykę wybrać na wesele? Oto 5 naszych najcenniejszych rad!
Muzyka jest jednym z najważniejszych elementów wesela. Oddaje uczucia, ilustruje sytuacje, a przede wszystkim w jej rytm się tańczy. Nie zapominaj również o tym, że muzyka ma ogromny wpływ na życie w ogóle- może ograniczać lub zwiększać wszelkiego rodzaju odczucia. Chcesz znaleźć najlepszy soundtrack na swój ślub? To kontynuuj czytanie tego tekstu i poczuj rytm!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji