Wieczór panieński - kto powinien go zorganizować?

Wieczór panieński to bardzo ważna impreza w życiu każdej Panny Młodej. To noc, którą przyszła żona powinna zapamiętać na zawsze. Zanim jednak rozpoczniemy przygotowania do wieczoru panieńskiego pojawia się pierwsze pytanie: kto właściwie powinien go zorganizować? Spieszymy do Was z odpowiedzią!

Wieczór panieński - kto powinien go zorganizować?
  • Wieczór panieński
  • Rada
  • Polska

Wieczór panieński to bardzo ważna impreza w życiu każdej Panny Młodej. To noc, którą przyszła żona powinna zapamiętać na zawsze. To jednocześnie czas na świetną zabawę z przyjaciółkami i odstresowanie się przed tym pełnym wrażeń dniem. Wieczór panieński to także idealna okazja na spełnienie jakiegoś marzenia Panny Młodej. Wystarczy bowiem, że zorganizujecie atrakcję, o której marzyła od dawna. Przy organizacji tego wyjątkowego wieczoru najważniejsza jest jedna rzecz – pamiętajcie, że przebieg imprezy ma się podobać przede wszystkim Pannie Młodej. To ona ma być zaskoczona i zadowolona.
Organizacja wieczoru panieńskiego to wcale nie taka prosta sprawa. Wybór atrakcji, ustalenie listy uczestników i zaplanowanie wszystkiego “od A do Z” wymaga odpowiedniej organizacji i czasu. Zanim jednak rozpoczniemy przygotowania do wieczoru panieńskiego pojawia się pierwsze pytanie: kto właściwie powinien go zorganizować? Spieszymy do Was z odpowiedzią!

 

 

Kto organizuje wieczór panieński?

Obowiązek zorganizowania wieczoru panieńskiego spoczywa na świadkowej. Jest to tradycja, która sięga swoim początkiem wielu lat wstecz. To właśnie świadkowa stanowi “prawą rękę” Panny Młodej w dniu ślubu i również ona jest odpowiedzialna za tą najważniejszą, przedślubną noc. 

Obowiązkiem świadkowej jest przygotowanie całego przebiegu imprezy, od zapewnienia atrakcji, wyboru miejsca, aż po kupienie prezentu dla Panny Młodej i poinformowanie wszystkich uczestniczek. Jeśli któraś z uczestniczek pragnie wspomóc świadkową w przygotowaniach – może ona oczywiście taką pomoc przyjąć. Niejednokrotnie jest to spore odciążenie świadkowej, która przed ślubem ma na głowie wiele innych spraw.

 

 

Druhny, a organizacja wieczoru panieńskiego

Często zdarza się, że na ślubie i weselu jest więcej druhen, niż jedna świadkowa. Wówczas świadkowa rozdziela przygotowania do wieczoru panieńskiego na inne uczestniczki. Z doświadczenia jednak wiemy, że często im więcej organizatorów, tym trudniej ustalić jedną, spójną wizję. Każdy chce wnieść swój wkład w organizację, wyrazić swoje zdanie i zrealizować swój pomysł. Dlatego proponujemy Wam najlepsze i sprawdzone rozwiązanie – nie ma nic złego w rozdysponowaniu zadań do wykonania innym uczestniczkom, ale finalnie to świadkowa ma ostatnie zdanie. Nie bez powodu Panna Młoda pragnęła, by to właśnie ona sprawowała tą ważną i odpowiedzialną rolę.

 

 

Podsumowując, organizacja wieczoru panieńskiego od zawsze spoczywa na barkach świadkowej. Oczywiście warto, by inne uczestniczki spotkania zostały zaangażowane w przygotowania. Jednakże finalne i ostateczne zdanie, co do przebiegu imprezy, ma zawsze świadkowa. Wieczór panieński ma być przede wszystkim dobrą zabawą. Zadbajcie o dobrą, luźną i swobodną atmosferę. Zorganizujcie ulubione atrakcje Panny Młodej i zróbcie wszystko, by było to wydarzenie warte wspominania i zapamiętania. Jedno jest pewne – Panna Młoda będzie Wam wtedy bardzo, bardzo wdzięczna!

 

 

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!