• Magazyn

Wianek z gipsówki - jak zrobić krok po kroku?

Wachlarz propozycji ślubnych ozdób, które mogą pojawić się we włosach przyszłej Panny Młodej może przyprawić niejedną z nich o prawdziwy zawrót głowy. Bogato zdobiona biżuteryjna opaska, kryształowy diadem rodem z baśniowych opowieści, a także tradycyjny welon - to tylko parę opcji, na które może zdecydować się przyszła Małżonka. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy nasz budżet jest dość ograniczony i szukamy czegoś w niższej cenie jednak równie efektownego jak ślubne błyskotki? Gwarantujemy, że wianek z gipsówki będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Wianek z gipsówki - jak zrobić krok po kroku?
 • Dekoracje
 • Rada
 • Trendy
 • Polska

W tym artykule dowiesz się, która Panna Młoda będzie wyglądała w nim najlepiej, z jakich powodów skradł on serca tak wielu kobiet oraz jak w paru prostych krokach możesz wykonać to kwieciste dzieło sztuki własnymi rękami.

Zaczynamy!

Delikatny wianek z gipsówki – dla kogo?

Gipsówka, nazywana również łyszczcem wiechowatym to roślina, która świeci triumfy we florystyce ślubnej. Jej małe, białe lub bladoróżowe kwiatuszki tworzą niesamowicie lekką ażurową kompozycję, która coraz częściej stanowi jedną ze ślubnych dekoracji.

Dla kogo szczególnie przeznaczona jest ta urocza ozdoba ślubna? Wianek wykonany z delikatnej gipsówki będzie idealnym uzupełnieniem ślubu i wesela w duchu artystycznej bohemy bądź rustykalnym. W końcu, na tego rodzaju przyjęciach szczególnie można zauważyć chęć powrotu do natury oraz korzystanie z jej różnorakich dobrodziejstw. Burza małych uroczych kwiatów z których zostanie stworzony wianek ślubny w subtelny sposób podkreśli lekkość, świeżość oraz dziewczęcy urok weselnej stylizacji boho. 

zapiszDziewczyny w wiankach z gipsówki
Dziewczyny w wiankach z gipsówki

Wianek ślubny z gipsówki – dlaczego warto?

Kiedyś tzn. kaszka kwiatowa stosowana była w formie wypełniacza ślubnych wianków czy bukietów. W obecnych trendach można zauważyć, że coraz więcej Panien Młodych wykorzystuje ją jako jedyny element z którego składa się wianek ślubny. Skąd wynika owa zmiana? Gipsówka choć na pozór delikatna i subtelna odznacza się niezwykłą trwałością dlatego też mamy pewność, że po długich godzinach weselnej zabawy nasza kwietna ozdoba nadal będzie prezentował się perfekcyjnie. 

Drugim niezwykle ważnym aspektem jest jego przystępna cena, która z pewnością będzie o wiele niższa niż biżuteryjnych ozdób do włosów. Gotowy wianek możemy nabyć za niewielką kwotę, która oczywiście uzależniona jest od gęstości wykonanego wianka oraz tego z jakich kwiatów zostanie on wykonany – żywych bądź sztucznych. Niezwykle kuszący jest również fakt iż tą delikatną ozdobę możemy wykonać własnoręcznie, co z pewnością odciąży ślubny budżet. 

Warto również wspomnieć, że gipsówka w formie suszonej wygląda równie okazale, co jej świeży odpowiednik. Dlatego też nawet po długich latach, Twój ślubny wianek może stanowić sentymentalną pamiątkę tamtego dnia, która zawiśnie na honorowym miejscu w jednej z Waszych domowych przestrzeni. 

zapiszUśmiechnięta dziewczyna w wianku z gipsówki
Uśmiechnięta dziewczyna w wianku z gipsówki

Jak zrobić wianek z gipsówki?

Jeśli planujesz ślub w stylu boho, dobrze wiesz, że uwielbia on ręcznie robione ozdoby. Nie dotyczy to tylko dekoracji weselnej sali, ale również tych, które znajdą się we włosach Panny Młodej. Aby podkreślić sielski charakter stylu artystycznej bohemy, możesz wpleść pojedyncze gałązki gipsówki w luźnego warkocza czy kłosa, ale będą one również piękną naturalną dekoracją  w romantycznym ślubnym upięciu. 

Doradzamy jednak, aby w odpowiedni sposób wykorzystać elastyczność tej delikatnej rośliny i stworzyć z niej bujny kwietny wianek składający się z tysięcy drobnych kwiatuszków. Gwarantujemy, że uzyskany efekt końcowy będzie naprawdę niesamowity. Dowiedz się jakie to proste!

Przygotuj:

 • parę gałązek gipsówki
 • cienki drucik florystyczny
 • taśmę florystyczną
 • nożyczki

Sposób wykonania:

 1. Gipsówkę dzielimy na kępki. Następnie tworzymy z nich małe bukieciki, które łączymy ze sobą taśmą florystyczną bądź cienkim drucikiem.
 2. Zmierz obwód głowy wykorzystując drucik. Łącząc jego dwa końce uformuj okrągły stelaż, który będzie stanowił podstawę wianka. 
 3. Kiedy podstawa jest już gotowa, przymocuj do niej kolejno kępki gipsówki za pomocą taśmy florystycznej bądź drucika tak, aby pokrył on całą obręcz.
 4. Gotowe!

Możesz również udekorować Twoją delikatną kwietną ozdobę białą jedwabną wstążką bądź zastosować wypełniacz w postaci asparagusa pierzastego, który w subtelny sposób podkreśli Twoją inspirację roślinnością i pięknem natury!

zapiszWianek z gipsówki
Wianek z gipsówki
zapiszFot: Kinga Kaźmierczak
Fot: Kinga Kaźmierczak

Jak widzisz, stworzenie wianka z gipsówki na ślub to naprawdę nic trudnego. Tylko parę prostych kroków dzieli Cię od stworzenia tego zachwycającego, kwietnego dzieła sztuki. Może warto spróbować? 

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Fotowzruszenia Fotograf ślubny

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!