Wesele w stodole po polsku

  • Po ślubie

Wesele w stodole to przede wszystkim niesamowity klimat, który tworzy to miejsce. Nawet bez dodatkowych dekoracji wygląda wyjątkowo!

Publikacja

Choć mogłoby się wydawać, że wesele w stodole w Polsce nie jest problemem, to znalezienie takiego miejsca nie jest już tak łatwe. Stodół u nas całkiem sporo, ale nie każda nadaje się na zorganizowanie najważniejszego przyjęcia w naszym życiu. Jak każde miejsce, stodoła na wesele także wymaga specjalnego przygotowania, dlatego znacznie łatwiej skorzystać z profesjonalnie prowadzonego miejsca, niż próbować zaaranżowania starej, nieużywanej już stodoły na wsi.  Podobnie jak piękne dworki, stodoły stają się coraz popularniejszym miejscem na organizację przyjęcia weselnego.

zapisz
Fot. A. Blake Photography
zapisz
Fot. Michelle Johnson Photography
zapisz
Fot. Clayton Austin
zapisz
Fot. Rebecca of Birds of a Feather

Organizując wesele w stodole należy zwrócić uwagę na to czy stodoła ma odpowiednie zaplecze techniczne – oczywiście toalety to podstawa. Przydatne może być też zaplecze kuchenne – tak, aby obsługa mogła swobodnie przygotować serwowane posiłki.

Nie należy zapominać o charakterze spotkania. Wesele to przecież oprócz posiłków także zabawa taneczna. Ważnym elementem tutaj będzie przygotowanie stodoły od strony technicznej – oświetlenie, możliwość podłączenia sprzętów muzycznych, odpowiednia akustyka. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na podłogę – czy jest to klepisko, podłoga drewniana czy betonowa. Ta pierwsza może przysporzyć nieco problemów – wznoszący się kurz czy zwilgocenie w przypadku, gdy spadnie deszcz. Polecam zainteresowanie się stanem dachu wybranej stodoły – czy jest nowy, wyremontowany i czy stojąc w środku nie widać prześwitów, przez które wpadają promienie słoneczne. Przekonuje Joanna Nowacka z Folwarku Wąsowo.

zapisz
Folwark Wąsowo
zapisz
Folwark Wąsowo
zapisz
Folwark Wąsowo

Nie bez znaczenia jest także pora roku i pogoda. Eksperci z branży spójnie twierdzą, że wesele w stodole najlepiej zorganizować w miesiącach letnich, głównie ze względu na dodatkowe atrakcje, jakie dla gości i młodej pary oferują takie miejsca. Wesela u nas często przeradzają się w pikniki i grillowanie na zewnątrz, dlatego warto pamiętać o dodatkowym obuwiu i ciepłym ubraniu– dodaje Joanna Muniak, zapraszająca do Stodoły Wszystkich Świętych i Stodoły Grzechów i Cnót.

zapisz
Stodoła Wszystkich Świętych
zapisz
Stodoła Wszystkich Świętych

Nie zapominajmy także o tak przyziemnych elementach jak zabezpieczenie przed komarami, które w takim miejscu mogą być szczególnie dokuczliwe- dodaje Joanna Nowacka.

Zobacz także: Dekoracje stołu na wesele w stylu rustykalnym.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!