Wesele w stodole po polsku

Wesele w stodole to przede wszystkim niesamowity klimat, który tworzy to miejsce. Nawet bez dodatkowych dekoracji wygląda wyjątkowo!

Choć mogłoby się wydawać, że wesele w stodole w Polsce nie jest problemem, to znalezienie takiego miejsca nie jest już tak łatwe. Stodół u nas całkiem sporo, ale nie każda nadaje się na zorganizowanie najważniejszego przyjęcia w naszym życiu. Jak każde miejsce, stodoła na wesele także wymaga specjalnego przygotowania, dlatego znacznie łatwiej skorzystać z profesjonalnie prowadzonego miejsca, niż próbować zaaranżowania starej, nieużywanej już stodoły na wsi.  Podobnie jak piękne dworki, stodoły stają się coraz popularniejszym miejscem na organizację przyjęcia weselnego.

Fot. A. Blake Photography
Fot. Michelle Johnson Photography
Fot. Clayton Austin
Fot. Rebecca of Birds of a Feather

Organizując wesele w stodole należy zwrócić uwagę na to czy stodoła ma odpowiednie zaplecze techniczne – oczywiście toalety to podstawa. Przydatne może być też zaplecze kuchenne – tak, aby obsługa mogła swobodnie przygotować serwowane posiłki.

Nie należy zapominać o charakterze spotkania. Wesele to przecież oprócz posiłków także zabawa taneczna. Ważnym elementem tutaj będzie przygotowanie stodoły od strony technicznej – oświetlenie, możliwość podłączenia sprzętów muzycznych, odpowiednia akustyka. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na podłogę – czy jest to klepisko, podłoga drewniana czy betonowa. Ta pierwsza może przysporzyć nieco problemów – wznoszący się kurz czy zwilgocenie w przypadku, gdy spadnie deszcz. Polecam zainteresowanie się stanem dachu wybranej stodoły – czy jest nowy, wyremontowany i czy stojąc w środku nie widać prześwitów, przez które wpadają promienie słoneczne. Przekonuje Joanna Nowacka z Folwarku Wąsowo.

Folwark Wąsowo
Folwark Wąsowo
Folwark Wąsowo

Nie bez znaczenia jest także pora roku i pogoda. Eksperci z branży spójnie twierdzą, że wesele w stodole najlepiej zorganizować w miesiącach letnich, głównie ze względu na dodatkowe atrakcje, jakie dla gości i młodej pary oferują takie miejsca. Wesela u nas często przeradzają się w pikniki i grillowanie na zewnątrz, dlatego warto pamiętać o dodatkowym obuwiu i ciepłym ubraniu– dodaje Joanna Muniak, zapraszająca do Stodoły Wszystkich Świętych i Stodoły Grzechów i Cnót.

Stodoła Wszystkich Świętych
Stodoła Wszystkich Świętych

Nie zapominajmy także o tak przyziemnych elementach jak zabezpieczenie przed komarami, które w takim miejscu mogą być szczególnie dokuczliwe- dodaje Joanna Nowacka.

Zobacz także: Dekoracje stołu na wesele w stylu rustykalnym.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Góralskie wesele - jak wygląda najbardziej tradycyjne wesele w Polsce?
Góralskie wesele - jak wygląda najbardziej tradycyjne wesele w Polsce?
Górale to jedna z bardziej charakterystycznych grup, zarówno w Polsce jak i za granicą. Wszyscy wiedzą, że są to ludzie z charakterem, niezwykle barwni i szanujący tradycję. Takie też jest góralskie wesele: huczne, kolorowe i obfite. Choć pojawiają się głosy, że prawdziwego folkloru już nie ma, wśród podhalańskich górali zamieszkujących najbliższe tereny Tatr, przekazywana z dziada pradziada tradycja weselna jest wciąż żywa.
Pełne emocji wesele Doroty i Mateusza!
Pełne emocji wesele Doroty i Mateusza!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji