Wesele w pigułce - poradnik konsultantki ślubnej

Jeżeli już zapoznaliście się z artykułem “Ślub w pigułce”, warto przeanalizować najważniejsze punkty przyjęcia weselnego, o których nie można zapomnieć. Obiad weselny, całonocne wesele czy dwudniowa impreza – to kolejny etap przygotowań, do których należy zabrać się wystarczająco wcześnie.

Sala weselna/bankietowa/restauracja
Miejsce wesela to najwcześniej omawiany punkt przygotowań. Znane, o wysokiej jakości usług, miejsca potrafią mieć zajęte terminy na 2 lata do przodu, dlatego też ważne jest , by przygotowania zacząć właśnie od tego. Szukając sali trzeba kierować się tymi kryteriami, które są dla Was ważne – lokalizacją, wyglądem, ceną, dostępnością pokoi itd. Im wcześniej więc zajmiecie się właśnie tym, tym większe szanse na znalezienie takiego miejsca, które spełni wszystkie z Waszych wymagań lub ich większość.

Zobacz także: MIEJSCE NA PRZYJĘCIE WESELNE – JAK WYBRAĆ, NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

 

Fot. Kuba Woźniak, Kupslub.com

Dekoracje
Dekoracja na sali weselnej potrafi zmienić ją w iście bajkową scenerię lub nadać jej wygląd, którego oczekiwaliście w swoich fantazjach. Najkorzystniej dla Was jest znaleźć lokal, gdzie ta dekoracja jest już w standardzie i nie trzeba za nią płacić dodatkowo. Jest to już coraz częściej oferowane klientom. Czasami jednak dekoracja może być niekompletna lub niekoniecznie oddać efekt, który mieliście w swoich głowach. Dlatego i ten temat warto uzgodnić wcześniej. Wygląd sali weselnej potrafi zrobić wrażenie na gościach, ale jest to również ten z elementów, który pozostaje widoczny na zdjęciach i filmie.

Zobacz także: AKCESORIA ŚLUBNE W ROLI DEKORACJI

Zespół/dj
Wybór odpowiedniego zespołu lub dj`a, to również bardzo ważny punkt weselnych planów . Gdy zespół lub dj będą bawić gości do białego rana, Ci na długo zapamiętają ten wieczór. Dobra muzyka, to podstawa udanego wesela.

Zobacz także: ZESPÓŁ CZY DJ NA WESELU?

Fot. Rafał Podstawny

Kwiaty
Kwiaty to nieodzowny element wystroju sali weselnej. Odpowiednio przygotowane kompozycje zachwycą Was i Waszych gości. W zależności od tego, jakie opcje są dostępne na sali, zadbać powinniście o dekoracje kwiatowe na swoim stole oraz stołach gości.
Dodatkowe miejsca na kompozycje to, stół kawowy, stół wiejski czy tez wejście do Sali. Udekorować można schody, barierki, parapety. Wszystko zależy od Waszych możliwości finansowych.

Podziękowania dla rodziców
Elementem prawie każdego wesela jest podziękowanie dla rodziców. Dokładna godzinę, przebieg i przygotowanie ustalcie z prowadzącą wesele kapelą czy dj`em. Pamiętajcie tylko, że podarunki na weselu mają być symbolem. Możliwości jest wiele. Czego byście nie wybrali i tak dla rodziców najważniejsze będzie „dziękuję”.

Zobacz także: POMYSŁY NA ORYGINALNE PODZIĘKOWANIE DLA RODZICÓW NA WESELU

Atrakcje

Wasze wesele samo w sobie będzie na pewno wspaniałą atrakcją. Jednak, gdybyście chcieli jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten wieczór i noc możecie swoim gościom zaproponować kilka dodatkowych, ciekawych punktów wieczoru. Każdy z nich możecie dopasować do swoich możliwości finansowych.

Fot. Rafał Podstawny

Zobacz także: ATRAKCJE DLA GOŚCI WESELNYCH

Transport gości
Powszechnie praktykowaną zasadą jest zorganizowanie gościom autokaru (lub busa) do przewiezienia ich z pod kościoła na salę. Czy podejmiecie również decyzję o odwożeniu gości do domów – bardzo indywidulana sprawa. Jeśli jednak sala jest położona dość daleko, warto nad taką kwestią się zastanowić.


blog slubny Zankyou

 

Magdalena Sotomska, doradca ślubny z agencji Wesele z Fantazją.

 

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Wesele dawniej i dziś - czy aż tak wiele się zmieniło w uroczystości ślubnej?
Wesele dawniej i dziś - czy aż tak wiele się zmieniło w uroczystości ślubnej?
Każdy chce, aby jego wesele było wyjątkowe więc idąc z duchem czasu chętnie korzystamy z nowych możliwości, które mają sprawić, aby dzień naszego ślubu był jeszcze piękniejszy.
Zobacz jak dobierać biżuterię ślubną - poradnik ekspertów!
Zobacz jak dobierać biżuterię ślubną - poradnik ekspertów!
Dobór biżuterii jest istotnym elementem tworzenia ślubnego wizerunku, gdyż tak naprawdę to dodatki tworzą idealną stylizację. Dobierając odpowiednią biżuterię możemy optycznie wysmuklić twarz, poprawić jej proporcje, oraz dodać wyrazistości swojej urodzie. Dzisiaj pokażemy jak dobrać biżuterię ślubną oraz przedstawimy najmocniejsze trendy tego sezonu.
Jak wykonać wianek z żywych kwiatów - poradnik DIY
Jak wykonać wianek z żywych kwiatów - poradnik DIY
Kurs DIY jak wykonać piękny wianek z żywych kwiatów - niezastąpiony atrybut romantycznej panny młodej.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji