Wesele bez disco-polo?

Na początku powiem, że nie mam nic przeciwko weselom, na których znajdują się piosenki w stylu „Ona tańczy dla mnie”, jednakże wiem, że wiele par nie lubi bawić się przy takiej muzyce, i jeśli by mogło, chciałoby jej uniknąć na swoim weselu. Zatem jeśli marzycie o tym, by zorganizować wesele „bez disco-polo”, czytajcie dalej!

Muzyka w dużym stopniu definiuje wesele, dlatego warto ją dokładnie przemyśleć. Fot. Jasny Kadr

W rytmie hip-hopu

Wielu przyszłych nowożeńców zastanawia się, czy coś takiego jest w ogóle możliwe. Kontrargumentem bardzo często są bowiem goście. Natomiast ja pytam: czyje to jest wesele?! Naprawdę nie musicie ani stawiać na stołach wódki, ani tańczyć pierwszego tańca, ani też patrzeć, jak pijany wujek bawi się przy piosence „Jesteś szalona”! Według prawa jedynym obowiązkiem Państwa Młodych jest bowiem… skonsumowanie związku! (bo inaczej małżeństwo nie będzie ważne).

A więc jeśli Wy lubicie hip-hop, możecie – a jakże – zorganizować całe przyjęcie w oparciu tylko o tę muzykę. Nie mówię, że macie tak zrobić, ale że możecie. Ja wiem, że Wam też chodzi o to, żeby goście się dobrze bawili (dlatego pewnie tylko nieliczni zdecydowaliby się na aż tak zawężoną muzycznie imprezę), jednak przecież nie może to się odbywać kosztem Waszej dobrej zabawy! A zatem jakie macie opcje?

Czy disco polo jest niezbędne na weselu? A może wybrać dźwięki lubiane przez młodą parę? Fot. Proaction, Damian Dębkowski

„Weselne” wesele

Wybierając DJ-a, oczywiście możecie zapoznać się z jego listą utworów i wyrzucić z niej te, które Wam nie odpowiadają. Aczkolwiek niestety zdarzają się przypadki, w których DJ nie dość, że włączy utwory z „zakazanej listy”, to jeszcze nie włączy żadnych z Waszych preferowanych (znam z autopsji…). Tak więc mając tak wyrafinowane oczekiwania, powinniście szukać kogoś naprawdę sprawdzonego i najlepiej o podobnych gustach muzycznych!

Kiedy natomiast decydujecie się na zespół, sprawa z repertuarem właściwie wygląda podobnie, jednak inaczej jest w kwestii wykonania tego repertuaru. Są bowiem zespoły, które grając nawet najbardziej profesjonalny przebój amerykański, mogą zrobić z niego kawałek rodem z remizowej zabawy (nie umniejszając remizowym zabawom). Tak więc tutaj również trzeba mieć się na baczności i nie zamawiać raczej typowo weselnego bandu (podkreślam tu słowo: typowo).

Zobacz DJ-ów i zespoły weselne polecane przez Zankyou.

Bankiet z klasą?

Chcąc osiągnąć naprawdę swój cel, polecam zaangażowanie zespołu bankietowego, to jest zespołu profesjonalnych muzyków, którzy z reguły w ogóle nie grają weselnych kawałków. Czy konieczne jest takie rozróżnienie? Moim zdaniem jak najbardziej, jednak zrozumiem, że większość z Was nie będzie tu widziała problemu (i bardzo dobrze – różnorodność jest w cenie, hehe).

Chciałabym jeszcze coś tutaj zasugerować. Co powiecie o opcji mieszanej? Trio jazzowe do obiadu, a DJ do zabawy? A może koncert jakiegoś zespołu w ramach „atrakcji wieczoru”? Albo jazz także do tańca? (przecież właśnie z tańca się wywodzi!) Możliwości jest naprawdę mnóstwo, więc nie widzę powodu, by machać ręką i ograniczać się do jednej tylko dlatego, że ona sprawdziła się na weselu kuzynki 7 lat temu. Pamiętajcie: to Wasz dzień i nie pozwólcie, by Wam wmówiono, że musi wyglądać w określony sposób, bo … nie musi.


blog slubny Zankyou

 

Autorka bloga ślubnego 27 sukienek. Bo zawsze masz wybór, który znajdziecie także na Facebook’u.

Ty także chcesz zostać ekspertem Zankyou? Napisz do nas!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (4)

Skomentuj artykuł

Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej, część 1
Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej, część 1
Hasło „weselny savoir-vivre” sprawia, że wszyscy na gwałt próbują sobie przypomnieć, co dokładnie robili na ostatnim przyjęciu, gdy szaleli całą noc.
Świadkowie na ślubie – zaszczyty i obowiązki, czyli o czym należy pamiętać!
Świadkowie na ślubie – zaszczyty i obowiązki, czyli o czym należy pamiętać!
Masz zostać świadkiem, świadkową, druhną lub drużbą? Stres odłóż na bok. Już teraz Zankyou podpowie Ci w czym możesz przysłużyć się przyszłej Młodej Parze!
Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej – część 2
Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej – część 2
Po wprowadzeniu w świat weselnej etykiety przyszedł czas na kontynuację tematu - tym razem skupimy się na szczegółach. Jak właściwie wprowadzić gości w klimat przyjęcia? I jak stać się idealnym weselnikiem w oczach Pary Młodej?

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji