• Magazyn
  • Truskawkowe wesele - nie możesz tego przegapić!

Truskawkowe wesele - nie możesz tego przegapić!

Truskawki jako temat przewodni ślubu i wesela. Zobacz, jak można wykorzystać truskawki w weselnych dekoracjach. W artykule znajdziesz zdjęcia bukietów ślubnych z truskawkami, dekoracji stołu weselnego z truskawkami, zaproszeń ślubnych z truskawkami i wiele innych...

  • Dekoracje

Wesela tematyczne zawsze mają w sobie coś wyjątkowego. Wybrany temat nadaje przyjęciu spójności i ułatwia dobór poszczególnych elementów (dekoracje, menu, stroje młodej pary). W Zankyou uwielbiamy owocowe, soczyste wesela (pokazywaliśmy Wam już propozycje na dekoracje ślubne z wykorzystaniem owoców), a przy okazji sezonu na truskawki, chcemy Wam zaproponować taki właśnie temat przewodni.

Publikacja

Intensywna czerwień tych owoców idealnie skomponuje się zarówno z zielenią, kolorem białym czy śmietankowym. Od początku warto ustalić, jakie kolory będziemy zestawiać z naszymi truskawkami. Wybrane barwy możemy zastosować do niemal każdego elementu dekoracji ślubu i wesela. Co warto wiedzieć o truskawkach.

Co ważne, na truskawkowe wesele warto się zdecydować w trakcie sezonu – wówczas są one najsłodsze, najbardziej czerwone i oczywiście najtańsze i powszechnie dostępne. Truskawki należy delikatnie opłukać przed samym podaniem – po kontakcie z wodą szybciej ulegają procesom gnilnym. Szypułki usuwamy dopiero po umyciu (truskawki “wypiją” mniej wody).

Jak możemy wykorzystać motyw truskawki przy organizacji ślubu i wesela?

Po pierwsze, zaproszenia. Niech pierwszy element, który wprowadzi gości w tematykę ślubną będzie zapowiedzią tematu przewodniego. W Internecie znajdziecie wiele firm ślubnych, które specjalnie dla Was spersonalizują zaproszenia ślubne z truskawkami, bądź zaprojektują je wedle Waszych upodobań.

zapisz
Papateria ślubna z truskawkami. Źródło: Decorius

Kolejnym uroczym elementem będzie bukiet ślubny z truskawkami. Prawda, że świetnie wygląda? Jeżeli nie chcecie, by taki bukiet towarzyszył Wam przez całe wesele, możecie go stworzyć specjalnie na wyjątkową sesję ślubną. W roli bukietu najlepiej sprawdzą się odmiany truskawek ozdobnych.

Truskawka pięknie pachnie i wygląda, ale przede wszystkim doskonale smakuje! Oczywistym jest zatem wkomponowanie truskawek w menu weselne. Truskawki mogą być składnikiem dań, stanowić dekorację talerzy, bądź tworzyć słodki bufet – truskawki są delikatniejsze i zdrowsze niż słodycze, dlatego będzie to doskonały wybór szczególnie w sytuacji, gdy na wesele zapraszamy dzieci. Truskawki to także świetny składnik drinków i dodatek do szampana.

Truskawkowe potrawy i napoje już same w sobie stanowią wizualną ozdobę, ale możemy także pomyśleć o dekoracji stołu weselnego. Truskawki modą się pojawić niemal wszędzie – na obrazkach, drukowanym menu weselnym, w uroczych kobiałkach, na winietkach, w bukietach czy jako dekoracja kieliszka. W przypadku położenia truskawek bezpośrednio na obrusie, wybierzcie względnie twarde owoce (niekoniecznie dojrzałe) i z szypułkami – w innym wypadku na stole pojawią się nieestetyczne plamy.

zapisz
Truskawki na weselnym stole. Fot. Trent Bailey Photography

Na zakończenie truskawkowego wesela możecie podziękować gościom nawiązując oczywiście do tych słodkich owoców. Jaki prezent można ofiarować w ramach podziękowania za przybycie na wesele? Mamy dla Was dwie propozycje: słoiczki dżemu i sadzonki truskawek.

Małe, udekorowane słoiczki z dżemem truskawkowym z pewnością ucieszą każdego z obdarowanych i będą stanowiły uwieńczenie Waszego ślubu. Własnoręcznie przygotowane konfitury będą znacznie tańsze i efektowne, od tych zakupionych w sklepie. Niewielkie doniczki z sadzonkami truskawek (bądź tylko z nasionami) będą nie tylko piękne, ale pełne symboliki!

Jak podoba Wam się truskawkowa inspiracja? 🙂 Nam bardzo! I nabraliśmy w Zankyou ogromnej ochoty na truskawki! 🙂

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!