Truskawkowe wesele - nie możesz tego przegapić!

Wesela tematyczne zawsze mają w sobie coś wyjątkowego. Wybrany temat nadaje przyjęciu spójności i ułatwia dobór poszczególnych elementów (dekoracje, menu, stroje młodej pary). W Zankyou uwielbiamy owocowe, soczyste wesela (pokazywaliśmy Wam już propozycje na dekoracje ślubne z wykorzystaniem owoców), a przy okazji sezonu na truskawki, chcemy Wam zaproponować taki właśnie temat przewodni.

" alt="" src="data:image/png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAAfQAAAFNAQMAAADM3Q90AAAAA1BMVEXr6+uInxNMAAAACXBIWXMAAA7EAAAOxAGVKw4bAAAALElEQVR4nO3BMQEAAADCoPVPbQ0PoAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA4NcAU0AAAZktqKkAAAAASUVORK5CYII=">

Intensywna czerwień tych owoców idealnie skomponuje się zarówno z zielenią, kolorem białym czy śmietankowym. Od początku warto ustalić, jakie kolory będziemy zestawiać z naszymi truskawkami. Wybrane barwy możemy zastosować do niemal każdego elementu dekoracji ślubu i wesela. Co warto wiedzieć o truskawkach.

Co ważne, na truskawkowe wesele warto się zdecydować w trakcie sezonu – wówczas są one najsłodsze, najbardziej czerwone i oczywiście najtańsze i powszechnie dostępne. Truskawki należy delikatnie opłukać przed samym podaniem – po kontakcie z wodą szybciej ulegają procesom gnilnym. Szypułki usuwamy dopiero po umyciu (truskawki “wypiją” mniej wody).

Jak możemy wykorzystać motyw truskawki przy organizacji ślubu i wesela?

Po pierwsze, ZAPROSZENIA. Niech pierwszy element, który wprowadzi gości w tematykę ślubną będzie zapowiedzią tematu przewodniego. W Internecie znajdziecie wiele firm ślubnych, które specjalnie dla Was spersonalizują zaproszenia ślubne z truskawkami, bądź zaprojektują je wedle Waszych upodobań.

Pozostając w temacie papaterii ślubnej, w tym samym klimacie możecie stworzyć MENU WESELNE, WINIETKI i ZAWIESZKI NA BUTELKI. Zamawiając wszystkie elementy jednocześnie będziecie mieć pewność, że będą one spójne, a przy większym zamówieniu możecie liczyć na rabat.

Zaproszenie ślubne z motywem truskawki. Źródło: Robimy Śluby
Papateria ślubna z truskawkami. Źródło: Decorius

Wybierz NAJPIĘKNIEJSZE ZAPROSZENIA ŚLUBNE Z KATALOGU ZANKYOU.

Kolejnym uroczym elementem będzie BUKIET ŚLUBNY z truskawkami. Prawda, ze świetnie wygląda? Jeżeli nie chcecie, by taki bukiet towarzyszył Wam przez całe wesele, możecie go stworzyć specjalnie na wyjątkową sesję ślubną. W roli bukietu najlepiej sprawdzą się odmiany truskawek ozdobnych.

Bukiet ślubny z truskawek. Źródło: Caplanmiller

Truskawka pięknie pachnie i wygląda, ale przede wszystkim doskonale smakuje! Oczywistym jest zatem wkomponowanie truskawek w MENU WESELNE. Truskawki mogą być składnikiem dań, stanowić dekorację talerzy, bądź tworzyć słodki bufet – truskawki są delikatniejsze i zdrowsze niż słodycze, dlatego będzie to doskonały wybór szczególnie w sytuacji, gdy na wesele zapraszamy dzieciTruskawki to także świetny składnik DRINKÓW i dodatek do szampana.

Truskawki to świetny dodatek do dań i napojów na weselnym stole. Fot. Zankyou
Truskawki jako słodki bufet na weselu. Źródło: John Armich/The Knot
Torty weselne zdobione truskawkami. Źródło: Cukiernia Skórok

LISTA CUKIERNI NA WESELE W KATALOGU ZANKYOU.

Truskawkowe potrawy i napoje już same w sobie stanowią wizualną ozdobę, ale możemy także pomyśleć o DEKORACJI STOŁU WESELNEGO. Truskawki modą się pojawić niemal wszędzie – na obrazkach, drukowanym menu weselnym, w uroczych kobiałkach, na winietkach, w bukietach czy jako dekoracja kieliszka. W przypadku położenia truskawek bezpośrednio na obrusie, wybierzcie względnie twarde owoce (niekoniecznie dojrzałe) i z szypułkami – w innym wypadku na stole pojawią się nieestetyczne plamy.

Stół weselny udekorowany truskawkami. Źródło: weddingsalon.com
Truskawki na weselnym stole. Fot. Trent Bailey Photography
Kobiałki i muffiny z truskawkami. Źródło: Project Wedding

Na zakończenie truskawkowego wesela możecie podziękować gościom nawiązując oczywiście do tych słodkich owoców. Jaki prezent można ofiarować w ramach PODZIĘKOWANIA ZA PRZYBYCIE NA WESELE? Mamy dla Was dwie propozycje: słoiczki dżemu i sadzonki truskawek.

Małe, udekorowane słoiczki z dżemem truskawkowym z pewnością ucieszą każdego z obdarowanych i będą stanowiły uwieńczenie Waszego ślubu. Własnoręcznie przygotowane konfitury będą znacznie tańsze i efektowne, od tych zakupionych w sklepie. Niewielkie doniczki z sadzonkami truskawek (bądź tylko z nasionami) będą nie tylko piękne, ale pełne symboliki!

Słoiczki dźemu jako upominek dla gości weselnych. Fot. Gideon
Sadzonki truskawek jako prezent dla gości weselnych. Źródło: Mummy’s Little Dreams

Jak podoba Wam się truskawkowa inspiracja? 🙂 Nam bardzo! I nabraliśmy w Zankyou ogromnej ochoty na truskawki! 🙂

Źródła zdjęć: Project Wedding, Trent Bailey, Gideon, Mummy’s Little Dreams, Campanmiller

SUKNIE ŚLUBNE 2015

BUTY ŚLUBNE 2015

DODATKI ŚLUBNE 2015

FRYZURY ŚLUBNE 2015

BUKIET ŚLUBNY 2015

PAN MŁODY 2015

STREFA PIĘKNA 2015

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Subtelny reportaż ślubny Karolina i Rafała. Nie możesz tego przegapić!
Subtelny reportaż ślubny Karolina i Rafała. Nie możesz tego przegapić!
Te fotografie naprawdę robią wielkie wrażenie. Mają w sobie nieuchwytną magię i czar. Uwagę zwraca wykorzystana kolorystyka. Jest ona niezwykle elegancka i prawdziwie szykowna. Jesteśmy na tak! Dlatego ten reportaż ślubny robi na nas wielkie wrażenie!
Toskański ślub Karoliny i Wacława. Nie możesz tego przegapić!
Toskański ślub Karoliny i Wacława. Nie możesz tego przegapić!
Kiedy patrzymy na te zdjęcia, to jesteśmy pod wielkim wrażeniem kolorystyki, która na nich panuje. Zdjęcia są ciepłe, klimatyczne. Kiedy na nie patrzymy, to wręcz czujemy ciepłe promienie włoskiego słońca.
Ona, dziewczyna o włosach w kolorze kawy z mlekiem, i On, przystojny brunet, i ich piękna historia miłosna. Nie możesz tego przegapić! Tylko u nas!
Ona, dziewczyna o włosach w kolorze kawy z mlekiem, i On, przystojny brunet, i ich piękna historia miłosna. Nie możesz tego przegapić! Tylko u nas!
Czasem kiedy dwoje ludzi spotyka się, to nie wie, co z tego wyniknie. Tak też było w tym przypadku. Ci dwoje spotkali się w pracy, ale okazję, żeby porozmawiać mieli dopiero miesiąc później podczas wyjazdu integracyjnego w pracy. Dzisiaj mamy dla Was ich reportaż ślubny. Na pewno Was zauroczy, tak jak zrobił to z nami.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji