Truskawkowe wesele - nie możesz tego przegapić!

Truskawkowe wesele - nie możesz tego przegapić!

Truskawki jako temat przewodni ślubu i wesela. Zobacz, jak można wykorzystać truskawki w weselnych dekoracjach. W artykule znajdziesz zdjęcia bukietów ślubnych z truskawkami, dekoracji stołu weselnego z truskawkami, zaproszeń ślubnych z truskawkami i wiele innych...

  • Dekoracje

Wesela tematyczne zawsze mają w sobie coś wyjątkowego. Wybrany temat nadaje przyjęciu spójności i ułatwia dobór poszczególnych elementów (dekoracje, menu, stroje młodej pary). W Zankyou uwielbiamy owocowe, soczyste wesela (pokazywaliśmy Wam już propozycje na dekoracje ślubne z wykorzystaniem owoców), a przy okazji sezonu na truskawki, chcemy Wam zaproponować taki właśnie temat przewodni.

zapisz" alt="" src="data:image/png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAA4IAAAJXAQMAAAD8Q3gKAAAAA1BMVEXr6+uInxNMAAAACXBIWXMAAA7EAAAOxAGVKw4bAAAAWUlEQVR4nO3BAQ0AAADCoPdPbQ43oAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ4MCs0AAdd8yxQAAAAASUVORK5CYII=">

Intensywna czerwień tych owoców idealnie skomponuje się zarówno z zielenią, kolorem białym czy śmietankowym. Od początku warto ustalić, jakie kolory będziemy zestawiać z naszymi truskawkami. Wybrane barwy możemy zastosować do niemal każdego elementu dekoracji ślubu i wesela. Co warto wiedzieć o truskawkach.

Co ważne, na truskawkowe wesele warto się zdecydować w trakcie sezonu – wówczas są one najsłodsze, najbardziej czerwone i oczywiście najtańsze i powszechnie dostępne. Truskawki należy delikatnie opłukać przed samym podaniem – po kontakcie z wodą szybciej ulegają procesom gnilnym. Szypułki usuwamy dopiero po umyciu (truskawki “wypiją” mniej wody).

Jak możemy wykorzystać motyw truskawki przy organizacji ślubu i wesela?

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Po pierwsze, ZAPROSZENIA. Niech pierwszy element, który wprowadzi gości w tematykę ślubną będzie zapowiedzią tematu przewodniego. W Internecie znajdziecie wiele firm ślubnych, które specjalnie dla Was spersonalizują zaproszenia ślubne z truskawkami, bądź zaprojektują je wedle Waszych upodobań.

zapisz

Pozostając w temacie papaterii ślubnej, w tym samym klimacie możecie stworzyć MENU WESELNE, WINIETKI i ZAWIESZKI NA BUTELKI. Zamawiając wszystkie elementy jednocześnie będziecie mieć pewność, że będą one spójne, a przy większym zamówieniu możecie liczyć na rabat.

zapisz
Zaproszenie ślubne z motywem truskawki. Źródło: Robimy Śluby
zapisz
Papateria ślubna z truskawkami. Źródło: Decorius

Wybierz NAJPIĘKNIEJSZE ZAPROSZENIA ŚLUBNE Z KATALOGU ZANKYOU.

Kolejnym uroczym elementem będzie BUKIET ŚLUBNY z truskawkami. Prawda, ze świetnie wygląda? Jeżeli nie chcecie, by taki bukiet towarzyszył Wam przez całe wesele, możecie go stworzyć specjalnie na wyjątkową sesję ślubną. W roli bukietu najlepiej sprawdzą się odmiany truskawek ozdobnych.

zapisz
Bukiet ślubny z truskawek. Źródło: Caplanmiller

Truskawka pięknie pachnie i wygląda, ale przede wszystkim doskonale smakuje! Oczywistym jest zatem wkomponowanie truskawek w MENU WESELNE. Truskawki mogą być składnikiem dań, stanowić dekorację talerzy, bądź tworzyć słodki bufet – truskawki są delikatniejsze i zdrowsze niż słodycze, dlatego będzie to doskonały wybór szczególnie w sytuacji, gdy na wesele zapraszamy dzieciTruskawki to także świetny składnik DRINKÓW i dodatek do szampana.

zapisz
zapisz
Truskawki jako słodki bufet na weselu. Źródło: John Armich/The Knot
zapisz
Torty weselne zdobione truskawkami. Źródło: Cukiernia Skórok

LISTA CUKIERNI NA WESELE W KATALOGU ZANKYOU.

Truskawkowe potrawy i napoje już same w sobie stanowią wizualną ozdobę, ale możemy także pomyśleć o DEKORACJI STOŁU WESELNEGO. Truskawki modą się pojawić niemal wszędzie – na obrazkach, drukowanym menu weselnym, w uroczych kobiałkach, na winietkach, w bukietach czy jako dekoracja kieliszka. W przypadku położenia truskawek bezpośrednio na obrusie, wybierzcie względnie twarde owoce (niekoniecznie dojrzałe) i z szypułkami – w innym wypadku na stole pojawią się nieestetyczne plamy.

zapisz
Stół weselny udekorowany truskawkami. Źródło: weddingsalon.com
zapisz
Truskawki na weselnym stole. Fot. Trent Bailey Photography
zapisz
Kobiałki i muffiny z truskawkami. Źródło: Project Wedding

Na zakończenie truskawkowego wesela możecie podziękować gościom nawiązując oczywiście do tych słodkich owoców. Jaki prezent można ofiarować w ramach PODZIĘKOWANIA ZA PRZYBYCIE NA WESELE? Mamy dla Was dwie propozycje: słoiczki dżemu i sadzonki truskawek.

Małe, udekorowane słoiczki z dżemem truskawkowym z pewnością ucieszą każdego z obdarowanych i będą stanowiły uwieńczenie Waszego ślubu. Własnoręcznie przygotowane konfitury będą znacznie tańsze i efektowne, od tych zakupionych w sklepie. Niewielkie doniczki z sadzonkami truskawek (bądź tylko z nasionami) będą nie tylko piękne, ale pełne symboliki!

zapisz
Słoiczki dźemu jako upominek dla gości weselnych. Fot. Gideon
zapisz
Sadzonki truskawek jako prezent dla gości weselnych. Źródło: Mummy’s Little Dreams

Jak podoba Wam się truskawkowa inspiracja? 🙂 Nam bardzo! I nabraliśmy w Zankyou ogromnej ochoty na truskawki! 🙂

Źródła zdjęć: Project Wedding, Trent Bailey, Gideon, Mummy’s Little Dreams, Campanmiller

SUKNIE ŚLUBNE 2015

BUTY ŚLUBNE 2015

DODATKI ŚLUBNE 2015

FRYZURY ŚLUBNE 2015

BUKIET ŚLUBNY 2015

PAN MŁODY 2015

STREFA PIĘKNA 2015