Trendy ślubne w fotografii na 2012 rok

Na przestrzeni ostatnich lat wynajęcie fotografa ślubnego przestało być koniecznością, a stało się jedną z ważniejszych decyzji przy planowaniu ślubu. Coraz więcej par pragnie „czegoś więcej”, czegoś, co wykracza poza standardowy wygląd tradycyjnych zdjęć ślubnych. Postanowiłam zebrać opinie i pragnienia par, z którymi będę miała przyjemność pracować w 2012 roku i opowiedzieć Wam, jakie będą trendy fotografii ślubnej w tym roku.

1. Opowiedz mi historię

Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że większość par rezygnuje ze sztywnych póz i wymuszonych uśmiechów na rzecz zdjęć, które rzeczywiście opowiadają historię ślubu od początku do końca dnia. Pary doceniają kadry unikalne, które przekazują opowieść lub uchwycone ulotne momenty.

Źródło: abcslubu.pl Fot. Agata Kwiecień

2. Para fotografów

Kiedyś tylko niektórzy fotografowie mogli pozwolić sobie na pracę z asystentem. Obecnie jest to coraz częściej praktykowane. Jest mnóstwo zalet takiego duetu. Nie chodzi bynajmniej o to, że powstanie dwa razy więcej zdjęć, ale powstaną zdjęcia z dwóch różnych perspektyw. Wnosi to wiele różnorodności i świeżości do reportażu, nie mówiąc o tym, jak bardzo jest praktyczne. Gorąco polecam!

Źródło: abcslubu.pl Fot. Agata Kwiecień

3. Jak z okładki

Lubicie czytać magazyny o modzie? Ja też! Sesje ślubne coraz częściej przypominają te z rozkładówek nowoczesnych magazynów. Skupiają się nie tylko na miejscu, ale też wydobyciu piękna z pary, strojów i dodatków. Podczas takiej sesji praca z Panną Młodą praktycznie nie różni się niczym od pracy z modelką.

Źródło: abcslubu.pl Fot. Agata Kwiecień

4. Czerń i biel

To chyba mój ulubiony trend ze wszystkich. Po zachłyśnięciu się przez ostatnie lata możliwościami fotografii cyfrowej, przyszło małe uspokojenie i powrót do tego, co będzie modne zawsze. Zdjęcia czarno-białe. Coraz częściej pary proszą, aby przynajmniej połowa (a często więcej) zdjęć, była właśnie czarno-biała. Opcja dla odważnych i tych, którzy są niezwykle wrażliwi na wizualny przekaz – reportaże, które są wyłącznie w czerni i bieli.

5. Zarezerwuj datę

Przedślubne sesje narzeczeńskie oraz sesje plenerowe w innym dniu niż dzień ślubu to nie trend, to już absolutny standard. Coraz częściej pary proszą o sesje „save the date” czyli „zarezerwuj datę”. Czym taka sesja różni się od sesji narzeczeńskiej? Sesja narzeczeńska może odbyć się nawet dzień przed ślubem, natomiast sesja „save the date” ma służyć temu, by z wyprzedzeniem zawiadomić gości o dniu waszego ślubu.

Więcej o sesji narzeczeńskiej czytaj TUTAJ

Przykład: planujesz ślub za rok, nie ustaliłaś jeszcze nic poza datą ślubu, ale chcesz mieć pewność, że Twoi bliscy nie zaplanują na ten czas np. urlopu i że będą mogli pojawić się w Twoim najważniejszym dniu. Dzięki takiej sesji możesz w oryginalny i niebanalny sposób przekazać informację o Waszej dacie. Ponadto, bardzo często tego typu zdjęcia są wykorzystywane do projektowania zaproszeń, winietek itp.

Źródło: abcslubu.pl Fot. Agata Kwiecień

6. Zdjęcia grupowe? Tak, ale….

Standardowe zdjęcia grupowe powoli odchodzą w niepamięć. Powiedzmy sobie szczerze, większość z nas albo ich nie lubi, albo/i bardzo rzadko ogląda. Bardzo ciekawą alternatywą jest Photoboot. Jest to nie tylko forma zdjęć grupowych, ale atrakcja sama w sobie. Pamiętacie foto-automaty, gdzie można było wejść, i robiąc głupie miny, zapozować do paru zdjęć?

Źródło: abcslubu.pl Fot. Agata Kwiecień

To właśnie coś takiego. Goście mogą dobrać sobie zabawne gadżety i powygłupiać się przed aparatem. Tego typu zdjęcia wspomina się z dużo większym uśmiechem niż pozowane zdjęcia gości ustawionych w rzędzie.

7. Pokaz slajdów z dnia ślubu

Slajdy z czasów dzieciństwa i przygotowane historie dwóch małżonków są bardzo pięknym i wzruszającym urozmaiceniem w dniu ślubu. Nowością są pokazy slajdów, które organizuje fotograf i zawierają one już zdjęcia z dnia ślubu. Goście, którzy mogą zobaczyć ujęcia z ceremonii, na której byli jeszcze przed paroma godzinami reagują bardzo radośnie i żywiołowo.

Ekspert portalu abcslubu.pl – Agata Kwiecień
Źródło: abcslubu.pl /www.abcslubu.pl /http://www.facebook.com/abcslubu 

Zobacz także trendy ślubne na 2012 rok oraz najpiękniejsze suknie ślubne w 2012 roku!

Skomentuj artykuł

Fotograf ślubny w Krakowie! The best!
Fotograf ślubny w Krakowie! The best!
Wspaniali twórcy zdjęć ślubnych z Krakowa! Zapraszamy!
Sesja narzeczeńska: jej tajniki, porady fotografa i fantastyczne przykłady!
Sesja narzeczeńska: jej tajniki, porady fotografa i fantastyczne przykłady!
Zdjęcia, które przygotowuje ten fotograf mają w sobie wielką klasę i niezwykły szyk. Uwagę zwraca to, w jaki sposób wykorzystuje kolory. Są nieokreślone jest w nich pewnego rodzaju niedopowiedzenie, co sprawia, że tym bardziej intrygują.
Last minute: moc i piękno ślubu oraz ich przygotowań zaraz przed. Zapraszamy!
Last minute: moc i piękno ślubu oraz ich przygotowań zaraz przed. Zapraszamy!
Dzisiejszy materiał jest naprawdę nietypowy. Łączy w sobie różne reportaże ślubne ukazując piękno ceremonii i tego w jak piękny sposób łączy ona ludzkie życia. Wystarczy milczeć i się zachwycać.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji