• Magazyn
  • Trendy ślubne 2012 prosto z targów ślubnych

Trendy ślubne 2012 prosto z targów ślubnych

Trendy ślubne 2012 to głównie naturalność i świeżość, widoczna zarówno w makijażu, dekoracji jak i w bukiecie Panny Młodej. Śluby w 2012 roku będą różnorodne, pełne zapachów i smaków, pełne oryginalności i pomysłu. Relacja z targów ślubnych 2012

  • Organizacja
  • Po ślubie
  • 2012

Już pod koniec 2012 roku projektanci i trendsettersi pokazywali nam, co będzie godne uwagi w branży ślubnej w 2012. Podobnie początek roku 2012- obfitował w targi ślubne, na których przyszłe Panny i Panowie Młodzi mogli poznać trendy ślubne 2012!

Moda ślubna w roku 2012 pełna jest kolorów, zapachów i smaku! Jest to sytuacja wymarzona dla szalonych Par Młodych, które planują niekonwencjonalne wesele, które zrywa z utartą konwencją. W tym artykule chciałabym pokazać kolejne trendy ślubne 2012, zapraszam też do przeczytania pierwszej części cyklu “Trendy ślubne 2012, cz.1

1. Owocowe dekoracje

W tym roku stawiamy na świeżość i naturalność! Owoce to świetny pomysł na motyw przewodni wesela– ozdobą stołu weselnego mogą być np. zielone jabłuszka, soczyste truskawki czy cytrusy: pomarańcze, cytryny i limonki. Owoce mają nie tylko piękne, naturalne kory, ale także wyjątkowy zapach i oczywiście smak 🙂 Owoce można użyć do dekoracji stołów, podparcia winietek i dekoracji drinków oraz szampana. Owoce można także połączyć z czekoladową fontanną, tworząc słodką atrakcję dla gości weselnych.

zapiszowoce na weselu
Owocowe dekoracje na wesele i fontanny czekoladowe Fot. Edyta

 

2. Suknie ślubne

W roku 2012 panuje różnorodność: od skromnych, koronkowych sukni, po bardzo zdobne księżniczki. Trendy ślubne 2012 otwarte są także na kolory: zarówno jasne pastelowe różne jak i odważne czernie! W roku 2012 na popularności zyskają także kolorowe buty dla Panien Młodych! Więcej o trendach czytaj w artykule poświęconym najpiękniejszym kolekcjom sukien ślubnych 2012.

zapiszwesele 2012
Różnorodność w trendach ślubnych na rok 2012 Fot. Edyta

 

3. Tort weselny

O opinię poprosiłam p. Aleksandrę z cukierni Izybar, której stoisko podczas targów ślubnych przyciągało pięknymi i kolorowymi wypiekami, zarówno tortami jak i babeczkami, które stanowią niekwestionowany trend ślubny 2012 roku!

zapisztrendy ślubne 2012
Torty ślubne Cukiernia Izybar Fot. Edyta

 “W roku 2012 polecamy torty w stylu angielskim– są to torty pokryte marcepanem bądź masą cukrową, o dowolnym kształcie i kolorystyce, którą dobieramy indywidualnie pod zamówienie każdej Pary Młodej. Torty możemy ozdobić elementami biżuteryjnymi i żywymi kwiatami. Polecamy także torty z mufinkami, które są zdobione zgodnie z konwencją dużego tortu. W tym wypadku także nie musimy rezygnować z tradycyjnego krojenia tortu”- Aleksandra z Izybar

zapisztrendy ślubne 2012
Muffiny ślubne z cukierni Izybar Fot. Edyta

 

4. Makijaż ślubny

“W roku 2012 Jednym z najgorętszych trendów w ślubnym makijażu będą mocno podkreślone oczy,w stylu Mouline Rouge- przede wszystkim stawiamy na Smokey – eyes  z dozą żywych kolorów w ciekawych połączeniach np. fiolet,róż,złoto.

Dla mniej odważnych Pań proponujemy delikatne makijaże – czyli stylizację zdecydowanie Glamour. 

Pamiętajmy o zaznaczeniu kości policzkowych różem lub brązerem oraz podkreśleniu ust pomadką lub błyszczykiem . To wszystko ma znaczenie i powinno tworzyć spójną całość i harmonię z naszą osobowością oraz typem urody” – Anna Sobczyk z salonu wizażu Nefretti w Szczecinie.

zapiszmakijaż ślubny 2012
Trendy 2012 w makijażu ślubnym; wizażystka: Anna Sobczyk. Fot. Edyta

Makijaż ślubny w roku 2012 powinien być naturalny, więc bardzo ważna jest zdrowa i zadbana cera, o którą należy zadbać na długo przed dniem ślubu.

 

5. Pojazd ślubny

zapiszpojazdy do ślubu 2012
Pojazdy do ślubu na 2012 rok Fot. Edyta

Tutaj także istne szaleństwo! W roku 2012 do ślubu możemy pojechać zarówno bryczką, limuzyną, jak i starymi modelami polskich samochodów! Wypożyczalnie pojazdów ślubnych mają w swoich zbiorach różnorodne pojazdy, które dopasować można do tematyki bądź charakteru uroczystości.

6. Planowanie ślubu i wesela w Internecie

Trend, który z roku na rok staje się coraz silniejszy to nowoczesne narzędzia do planowania ślubu i wesela, z których możemy skorzystać tworząc zupełnie darmową stronę ślubną! Na takiej stronie, narzeczeni mogą zapoznać swoich gości przed ślubem, opowiedzieć o sobie, zaplanować rozmieszczenie gości przy stołach czy stworzyć listę prezentów ślubnych on-line.

zapisztrendy ślubne 2012 strona  ślubnaDowiedz się więcej “trendy ślubne 2012 strona ślubna”
Strona ślubna Zankyou

7. Kolory

W roku 2012 trendem będą kolory, które mogą być tematem przewodnim wesela, bądź stanowić wspólny wyznacznik dekoracji. Trendem roku 2012 są naturalne kolory żywych kwiatów i owoców. Na weselach w roku 2012 gościły będą głównie odcienie różu, limonki i brązów.

zapiszkolor przewodni wesela różowy
Trendy ślubne 2012: kolor różowy. Fot. Edyta

Kolory możemy ze sobą łączyć, ale nie należy ich dobierać zbyt wielu. Ważne, aby ładnie ze sobą współgrały i poza estetyką wnosiły do wesela wyjątkowy klimat.

zapiszkolor przewodni  ślubu
Bukiet ślubny i butonierka w kolorze limonki. Fot. Edyta

 

Targi ślubne to idealne miejsce do zapoznania się nie tylko z trendami ślubnymi na nadchodzący rok, ale także z dostarczycielami usług ślubnych. Jest to doskonale miejsce do zapoznania się z pracami fotografów ślubnych z naszego regionu, fryzjerów czy wizażystów. W czasie targów możemy zobaczyć najlepszych barmanów, tancerzy i kucharzy- w jednym miejscu spotykają się wszyscy wykonawcy, których poszukują przyszłe Pary Młode. Popularną praktyką są zniżki na biżuterię ślubną i suknie ślubne w dniu targów, z czego chętnie korzystają Narzeczeni.

zapisztargi ślubne 2012
Wielka Gala Ślubna Szczecin 2012 Fot. Zankyou

Zobacz także pierwszą część artykułu o trendach ślubnych na 2012 rok a także najpiękniejsze kolekcje sukien ślubnych w 2012 roku!

 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!