Świeczki jako dekoracja kościoła i sali weselnej

Świece i ich piękne światło nadają bardzo romantycznego klimatu. Są atrybutem romantycznej kolacji czy dekoracji sali weselnej i kościoła w czasie ślubu.
W Kościele Katolickim światło świecy jest symbolem wiary i prawdy, dlatego świeca zawsze znajduje się na ołtarzu w czasie nabożeństwa. W dniu ślubu możecie wykorzystać świeczki także jako dekorację kościoła. Świecki można rozłożyć przed ołtarzem, można je pogrupować (np. po 3 w różnych rozmiarach), bądź ułożyć z nich dojście do ołtarza. Ważne, by świeczki stały w takim miejscu, by ogień nie stanowił zagrożenia. Należy też zadbać o podstawkę, by wosk nie pobrudził podłogi.

Oleksandr Kavun shutterstock
Oleksandr Kavun shutterstock
Olena Andreychuk shutterstock
Olena Andreychuk shutterstock
świeczki na weselu w dekoracjach
Dekoracja kościoła na ślub – Fot. Dave Robbins
Wanda_Lizm shutterstock
Wanda_Lizm shutterstock

IVASHstudio shutterstock
IVASHstudio shutterstock

Na sali weselnej możliwości jest znacznie więcej. Świece można rozstawić na stołach (tutaj także bardzo ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo) pomiędzy potrawami. Świece mogą także ozdabiać jedno miejsce- stolik w koncie sali, stolik z tortem czy upominkami dla gości.

Kseniya Ivanova shutterstock
Kseniya Ivanova shutterstock
Andrey Yaroshevich shutterstock
Andrey Yaroshevich shutterstock
lidante shutterstock
lidante shutterstock

Przy stołach okrągłych świece można postawić w centralnym miejscu stołu. Świeczki można także zawiesić w szklanych naczyniach, bądź przeznaczonych do tego lampionach- taka opcja będzie najbezpieczniejsza, a wygląda niezwykle efektownie!

Kseniya Ivanova shutterstock
Kseniya Ivanova shutterstock
Kseniya Ivanova shutterstock
Kseniya Ivanova shutterstock

Jeżeli planujecie ślub w stylu rustykalnym, doskonałym (i niezwykle tanim) rozwiązaniem będzie wykonanie świeczników ze słoików po przetworach. Takie rozwiązanie pokazywaliśmy w innym artykule. W swojej ofercie przygotowanie rustykalnego przyjęcia ma firma GLAMOUR EVENT. Nowoczesna firma na polskim rynku! Zapraszamy!

Decoración de boda con velas - Foto Jessica Johnston
Dekoracja sali weselnej – Fot. Jessica Johnston
Oleksandr Kavun shutterstock
Oleksandr Kavun shutterstock

Dużą zaletą świeczek jest ogromny wybór kształtów i kolorów. Czerwone serduszka, napis love, czy świeczki stworzone specjalnie na tę okazję (np. inicjały) to prosty pomysł na spersonalizowanie swojego przyjęcia weselnego.

Decoración de boda con velas - Foto Rachel W. Miller
Świeczki na ślubie i weselu – Fot. Rachel W. Miller
limonstrik shutterstock
limonstrik shutterstock
Decoración de boda con velas - Foto Art de Vie
Świeczki na weselnym stole- Fot. Art de Vie

Nie przegap najlepsze propozycji sukien ślubnych plus size na następny rok i wybierz z nami strój na ten najważniejszy dzień swojego życia! Nie możemy zapomnieć także o klasycznych sukniach ślubnychOto najnowsze trendy na nadchodzący rok 2017. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie. Ze swojej strony możemy polecić firmę dekoratorską, która przygotowuje wspaniale dekoracje ślubne ze świecami, ale także żywymi kwiatami oraz zawsze z elementów najwyżej jakości i estetyki, czyli Dekoracje.Szczecin.Pl / Butterfly Decor. Zapraszamy do zapoznania się z ich oferta!

Bierzesz ślub w 2017 roku , to koniecznie zobacz także inne ślubne inspiracje:

Suknie ślubne 2017

Bielizna dla narzeczonych 2017

Welony ślubne 2017

Wianki ślubne 2017

Ślubne ozdoby na włosy 2017

Dodatki ślubne dla Panny Młodej 2017

Buty ślubne Jimmy Choo 2017

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Credits: Carolina Herrera
10 tendencji ślubnych w 2018: wszystkie porady, aby celebracja Twojego ślubu była idealna!
Wybierz spośród naszych propozycji coś, co będzie Ci najbardziej odpowiadało. Jeżeli jesteś w pełni zaangażowana w przygotowaniach do swojego ślubu w 2018 roku, to nie możesz przegapić tego postu, gdzie prezentujemy najnowsze i najważniejsze trendy związane z estetyką ślubną.
Dariusz Zwadowski & Konsultanci Ślubni
Ślub na wiosnę - 7 powodów dlaczego warto
Wiosna to pora roku, w której Narzeczeni zaczynają ślubować sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńska. Dlaczego to właśnie wiosną warto wziąć ślub?
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Jak udekorować swoje wesele? Nasze cenne dekoratorskie rady od ekspertów!
Również uroczystość weselna, która powinna odzwierciedlać chakartery przyszłych małżonków zasługuje na odpowiednie udekorowanie, zgodnie z wymaganiami Pary Młodej. Chcielibyśmy zaprezentować kilka kroków, których zadaniem jest ułatwienie Wam procesu dekoracji sali weselnej.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji