Sukienka na poprawiny- jaką wybrać?

Jeszcze chwila czasu i nadejdzie ten wielki dzień. Wszystkie wysiłki pary młodej powoli zaczynają krążyć wokół organizacji wesela, zapewnienia gościom wspaniałej zabawy, ciekawych atrakcji. Zanim nadejdzie czas by pomyśleć o ostatnich, niedopracowanych szczegółach, warto na spokojnie przemyśleć wybór sukienki na poprawiny.

W niektórych regionach Polski zwyczajowo panny młode ubierały na poprawiny w sukienki, które miały na sobie podczas ślubu cywilnego. Od czasu gdy Polska podpisała umowę konkordatową z Watykanem, nie ma obowiązku zawierania dwóch ślubów, przez co panny młode często po prostu nie mają dwóch sukien ślubnych.

Źródło: Intymna.pl

Pan młody nie ma większego problemu z wyborem stroju. W dobrym tonie będzie jeśli założy on garnitur.  Nie musi być  koniecznie pod krawatem, na poprawiny może ubrać się nieco swobodniej niż na przyjęcie weselne.

Panna młoda ma nieco bardziej skomplikowaną sytuację. Suknia ślubna często nie nadaje się do założenia jej na drugi dzień. Często jest zniszczona i  „za ciężka” jak na poprawiny. Najbardziej odpowiednią kreacja dla panny młodej na poprawiny będzie w takim razie krótka  sukienka koktajlowa.

Sukienka na poprawiny z kolekcji Solar 2012

Obecnie mamy bardzo duży wybór krótkich sukienek, które są bardzo modne w tym sezonie. Sukienka na poprawiny powinna być przede wszystkim elegancka. Taka sukienka nie powinna w żaden sposób krępować ruchów panny młodej. Po nocy spędzonej zwykle w okazałej sukni ślubnej będzie to miła odmiana.

W dniu poprawin panna młoda może założyć suknię w kolorze bieli, który nadal jest zwyczajowo zarezerwowany dla niej, podobnie jak kolor sukni ślubnej. Równie w dobrym tonie jest założenie sukienki na poprawiny w ulubionym kolorze panny młodej.

Źródło: Intymna.pl

Biorąc pod uwagę wygodę panny młodej polecamy z całą pewnością sukienki krótkie, lekkie i delikatne. Co nie znaczy nudne. Sukienka na poprawiny może mieć widoczne dodatki jak na przykład duże kolorowe kwiaty, które są w tym sezonie hitem.

Bardzo istotne jest by sukienka była wygodna a jednocześnie nie była zbyt wyzywająca. Pamiętajmy, że uwaga wszystkich gości nadal będzie zwrócona na państwa młodych.

I jeszcze kilka propozycji sukienek, które świetnie sprawdzą się w roli sukienki na poprawiny dla Panny Młodej:

Sukienki w odcieniach seledynu z kolekcji DanHen i Mango

 

Czerwone sukienki na poprawiny z kolekcji H&M i Vissavi
Sukienki na poprawiny marek Mohito i DanHen

Zobaczcie także najładniejsze sukienki z kolekcji 2012 do 100zł!

Komentarze (1)

Skomentuj artykuł

Jak wybrać buty do ślubu? Oto 6 wskazówek, które pomogą Ci je wybrać!
Jak wybrać buty do ślubu? Oto 6 wskazówek, które pomogą Ci je wybrać!
W tym artykule znajdziesz wszystko, co ważne przy wyborze butów dla panny młodej. Kilka porad, dzięki którym w dniu ślubu będziesz czułą się nie tylko pięknie, ale i komfortowo. Zankyou pomaga wybrać najlepsze buty dla panny młodej!
Najbardziej szlachetna sesja ślubna jaka powstała w Polsce! Piękna!
Najbardziej szlachetna sesja ślubna jaka powstała w Polsce! Piękna!
Wyróżnia je też wielka naturalność. Patrząc na nie mamy poczucie, że uczestniczymy w tych wydarzeniach. To wspaniałe doświadczenie!
Panna Młoda jako pin-up girl? Pomysł na wieczór panieński i stylizację ślubną!
Panna Młoda jako pin-up girl? Pomysł na wieczór panieński i stylizację ślubną!
Zmysłowe i odważne, a zarazem tajemnicze - takie są dziewczyny pin-up. Historia tego stylu sięga lat 40.-50. w Ameryce. Lat, które propagowały kobiecość i seksapil. Lat przebojowych, a zarazem wciąż jeszcze powściągliwych obyczajowo. Jest to kolejny rozdział w modzie na vintage, której końca nie widać już od kilku sezonów. Pomysł na wieczór panieński.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji