Strój Pana Młodego - co założyć w tym ważnym dniu?

Poradnik dla Pana Młodego - co założyć w dniu ślubu: garnitur, surdut, frak czy smoking?

  • Pan Młody
  • Rada
  • Polska

Wiele uwagi poświęca się wyborze sukni ślubnej, ale Pan Młody także powinien odpowiedzieć sobie na pytanie jaki rodzaj ubioru chciałby założyć w ten szczególny dzień.

Jak wygląda elegancki Pan Młody?

Publikacja

Garnitur to bezpieczna i ponadczasowa forma. Bezsprzecznie jego zaletą staje się to, że Panowie mogą go założyć ponownie na wiele innych okazji. Możemy do garnituru – co robi się robi bardzo często dołożyć kamizelkę z ozdobnym fularem – czyniąc z niego zestaw bardziej odświętny niż typowy garnitur. Fular i kamizelka niejednokrotnie nawiązują do elementów stroju lub dodatków, które ma Panna Młoda.

Smoking wyróżnia się białą koszulą z łamanym kołnierzem, oraz pasem i muchą. Marynarka ma klapy z jedwabiu lub atłasu, a na spodniach wzdłuż szwu pojawia się lamówka. Kolor pasa i muchy współgra ze sobą. Najbardziej popularne kolory, to bordo i czarny. Ale także i tu widać już odstępstwa. Dodatkami powinny być czarne spinki do mankietów, zegarek na czarnym pasku oraz biała chusteczka.

Panom zdecydowanie łatwiej jest dobrać strój, ale nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę. Niezbędne są czasami poprawki więc lepiej nie stresować się nimi przed samym ślubem. Jeśli z różnych powodów nie możecie Panowie dobrać dla siebie stroju warto pomyśleć o szyciu garnituru, fraka czy smokingu na miarę. Dobry męski strój musi leżeć jak ulał!

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (5)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!