Stół prezydialny na weselu

Stół prezydialny nazywany również głównym jest tym, przy którym zasiada Para Młoda w czasie weselnej uroczystości. Nowożeńcy mogą zasiąść przy nim tylko we dwoje lub podążając za ślubną tradycją - w otoczeniu najbliższych członków rodziny. Stół prezydialny jest bez wątpienia tym, który powinien znajdować się w centrum zainteresowania zaproszonych gości więc aby podkreślić jego najwyższą rangę wśród wszystkich weselnych stołów - musi być on wyróżniony w należyty sposób. Niepodobny do innych kształt stołu, obfitość dekoracji, a także zachwycająca ścianka za Młodymi - to tylko parę propozycji na wyeksponowanie stołu głównego.

Stół prezydialny na weselu
  • Dekoracje
  • Rada
  • Trendy
  • Dekoracja ceremonii
  • Para Młoda
  • Polska

Dzięki nam dowiesz się co przemawia za tym, iż stół prezydialny odgrywa tak istotną rolę na każdej weselnej uroczystości oraz dlaczego powinien mieć bezcenną wartość nie tylko dla wszystkich weselników, ale i gospodarzy imprezy. Treść tego artykułu oraz zamieszczone przez nas zdjęcia z pewnością zainspirują Cię do stworzenia przepięknej dekoracji stołu prezydialnego, która będzie idealnym dopełnieniem wymarzonej weselnej aranżacji. 

Publikacja

Puść więc wodzę fantazji i stwórz razem z nami wizję idealnego stołu prezydialnego, którą następnie zrealizujesz na swoim własnym weselu – zapraszamy do lektury!

Stół prezydialny wesele bez niego nie ma racji bytu!

Choć wydawać by się mogło, że organizacja wesela składa się z tak wielu elementów to możemy je podzielić na te, które powinny być dla Młodych priorytetem oraz te, które w razie ich przeoczenia, nie skończą się weselną tragedią. Bez wątpienia, aby cieszyć się udaną weselną uroczystością Para Młoda powinna zadbać o stół prezydialny. Pamiętajmy o tym, że jego wysoka weselna pozycja nie dotyczy jedynie faktu, iż zasiada przy nim Para Młoda oraz najbliższe jej osoby, ale również ma on sporo zalet i przydatnych funkcji, które docenią nie tylko uczestnicy wesela, ale także jego gospodarze. 

Pierwszą z nich jest fakt, iż stół główny gromadzi większość tych osób, bez których nie mogłaby się odbyć żadna weselna uroczystość, choć oczywiście tymi najważniejszymi są w tym wypadku Panna Młoda oraz Pan Młody – to właśnie ich podczas zabawy poszukuje niejeden gość weselny. W końcu, większość uczestników wesela chciałoby zamienić choć parę słów z świeżo upieczonymi Małżonkami. W tej sytuacji, stół prezydialny idealnie spełnia swoje zadanie – za pomocą ciekawej dekoracji czy pomysłowego zaaranżowania przestrzeni za Młodymi, weselni goście nie stracą ich z pola widzenia i bez problemu odnajdą Młodą Parę. 

Kolejnym ważnym aspektem dotyczącym stołu prezydialnego jest to, że nie stanowi jedynie miejsca spotkań z weselnikami oraz tego przeznaczonego do spożywania dań z weselnego menu, ale może być także przestrzenią, dzięki której choć przez moment oderwiemy się od uciążliwego gwaru i weselnych obowiązków. Stół główny jest więc tym przy którym Młoda Para może złapać oddech i nabrać sił na kolejne godziny weselnej zabawy. 

zapiszStół Pary Młodej
Stół Pary Młodej

Stół prezydialny usadzenie ma znaczenie!

Decyzja dotycząca tego, kto zasiądzie w najbliższym otoczeniu Pary Młodej zależy tak naprawdę od ich własnych preferencji i upodobań. Choć oczywiście są pewne schematy wedle których możemy dokonać wyboru owych osób. Podążając za ślubną tradycją najczęściej za stołem głównym zasiadają zarówno rodzice Panny Młodej jak i Pana Młodego oraz świadkowie obu ze stron. Zdarzają się jednak ci Młodzi, którzy odchodzą od ogólnie panujących zasad poprzez zaproszenie do stołu prezydialnego osób towarzyszących świadkom lub wybierają tylko swoje towarzystwo. Jeśli jednak żadna z tych konfiguracji nie jest dla Was satysfakcjonująca – zapewnijcie miejsce przy stole tym osobom, które nie wchodzą w skład tradycyjnych schematów i wybierzcie te, które są Wam szczególnie bliskie. Mogą być to zarówno dziadkowie oraz rodzeństwo jak i przyjaciele. Pamiętajcie, że podczas dokonywania ostatecznego wyboru kierujcie się tym, co podpowiada Wam serce, a nie sztywne zasady ślubnej etykiety.  

zapiszStół Młodych
Stół Młodych

Stół prezydialny dekoracja jak z bajki!

Stół przy którym zasiądzie Młoda Para powinien być tym, którego dekoracja wzbudzi prawdziwy zachwyt wszystkich zaproszonych gości. Jak tego dokonać? Śpieszymy z odpowiedzią!

Rozpoczynając przygodę z wyborem idealnej dekoracji stołu prezydialnego – musimy mieć na uwadze, że to w jaki sposób zostanie on zaaranżowany wpłynie również na ostateczny wygląd jego otoczenia. Pamiętajmy, że powinien być on spójny z motywem przewodnim, który będzie królować nie tylko na sali weselnej, ale również tym widocznym w kościele czy weselnej stylizacji Młodej Pary. Jednym słowem – wybrana przez nas kolorystyka, materiały, tekstury, a także ozdobne dodatki powinny tworzyć jedną spójną całość z ogólną weselną koncepcją. Dlatego też organizując wesele w otoczeniu marmurów i kryształowych żyrandoli o wiele lepiej sprawdzą się wysokie bukiety białych róż umieszczone w cienkich, szklanych wazonach niż niskie kolorowe wiązanki z polnych kwiatów znajdujące się w malutkich słoiczkach na podstawkach wykonanych z plastrów naturalnego drewna. 

Z pewnością, są jednak te elementy dekoracji, których uniwersalność pozwala nam na ich wykorzystanie niezależnie od tego jaki motyw przewodni będzie królować na Waszym weselu. Poznaj nasze propozycje, które nadadzą niepowtarzalnego charakteru każdej uroczystości. 

Kwiaty

Zapewniamy, że te małe naturalne dzieła sztuki będą prezentować się wyśmienicie w każdym wydaniu. Dlatego też warto zastosować je zarówno na weselach w nieco bardziej eleganckim wydaniu jak i tych, gdzie swoboda i frywolna atmosfera grają pierwsze skrzypce. Pamiętajmy jednak, aby kompozycje kwiatowe, które pojawią się na stole prezydialnym nie były na tyle bujne i wysokie, że będą zasłaniać Młodą Parę. Warto również zrezygnować z licznych, obfitych wiązanek otaczających stół główny – niestety, mogą one stać się zmorą dla tych z gości, którzy będą chcieli zamienić parę zdań z świeżo upieczonymi Małżonkami.

zapiszKompozycja kwiatowa boho na stół prezydialny
Kompozycja kwiatowa boho na stół prezydialny
zapiszMałe wiązanki na stół główny
Małe wiązanki na stół główny
zapiszKwietna dekoracja stołu Młodych
Kwietna dekoracja stołu Młodych
zapiszKompozycja kwiatowa glamour na stole prezydialnym
Kompozycja kwiatowa glamour na stole prezydialnym
zapiszKompozycje kwiatowe na stole Młodych
Kompozycje kwiatowe na stole Młodych

Girlandy

To świetny i niedrogi sposób na urozmaicenie dekoracji stołu głównego. Girlandy mogą przybierać najróżniejsze formy – od tych roślinnych poprzez te wykonane z papieru czy juty aż po ich najbardziej pomysłowe wersje – stworzone z błyszczących kryształków, a nawet balonów. To jaką formę przybiorą zależy tylko od Was!

zapiszRoślinna girlanda jako weselna dekoracja
Roślinna girlanda jako weselna dekoracja
zapiszGirlanda z roślin na stół prezydialny
Girlanda z roślin na stół prezydialny
zapiszGirlandy z papieru jako dekoracja na wesele
Girlandy z papieru jako dekoracja na wesele
zapiszGirlanda z balonów jako dekoracja ściany za Młodymi
Girlanda z balonów jako dekoracja ściany za Młodymi

Świeczki, girlandy świetlne, lampiony

Chyba nie musimy nikomu udowadniać, że oświetlenie potrafi zmienić klimat wnętrza i nadać mu zupełnie nowego charakteru. Możemy posłużyć się zarówno sztucznym oświetleniem w postaci łańcuchów świetlnych czy stylowych lampionów jak i naturalnym blaskiem świec. Zapewniamy, że niezależnie od wybranego oświetlenia Wasz stół główny będzie wyglądać po prostu bajecznie!

zapiszGirlandy świetlne jako pomysł na dekoracje stołu Młodych
Girlandy świetlne jako pomysł na dekoracje stołu Młodych
zapiszGirlandy świetlne jako dekoracja stołu prezydialnego
Girlandy świetlne jako dekoracja stołu prezydialnego
zapiszDuże rozpalone świece przed stołem Młodych
Duże rozpalone świece przed stołem Młodych
zapiszNaturalne oświetlenie na stole Pary Młodej
Naturalne oświetlenie na stole Pary Młodej

Podtalerze

Choć mogłoby się wydawać, iż podtalerze będą współgrać jedynie z weselami w stylu glamour to prawda jest zupełnie inna – możesz postawić na ich pozłacaną wersję na uroczystościach o luksusowym charakterze, ale równie okazale będą prezentować się te wykonane z wikliny czy drewna na  weselach inspirowanych pięknem natury. 

zapiszZastawa na stół w stylu rustykalnym
Zastawa na stół w stylu rustykalnym
zapiszWiklinowe podtalerze jako dekoracja stołu Pary Młodej
Wiklinowe podtalerze jako dekoracja stołu Pary Młodej
zapiszZłote podtalerze jako dekoracja stołu prezydialnego
Złote podtalerze jako dekoracja stołu prezydialnego
zapiszEleganckie podtalerze na wesele glamour
Eleganckie podtalerze na wesele glamour

Nakrycia stołu

Obrusy, bieżniki, serwetki – te dekoracyjne kawałki materiału są świetnym rozwiązaniem dla tych Par Młodych, które niewielkim kosztem chcą zmienić charakter stołu prezydialnego. Lniane obrusy czy ażurowe haftowane serwetki sprawdzą się najlepiej na weselach urządzonych w duchu artystycznej bohemy, a te wykonane z grubej tkaniny o błyszczącym wykończeniu lub w kolorach złota czy srebra idealnie wpisują się w klimat eleganckich przyjęciach w stylu glamour.

zapiszEleganckie nakrycie stołu Pary Młodej
Eleganckie nakrycie stołu Pary Młodej
zapiszLniany obrus na stół główny
Lniany obrus na stół główny
zapiszBieżnik na stół prezydialny
Bieżnik na stół prezydialny

Napisy

Możemy zauważyć, że coraz więcej Młodych Par decyduje się na skorzystanie z efektownych napisów, których wygląd dostosowany jest do weselnego motywu przewodniego. Mogą mieć one różną wielkość, dzięki czemu sprawdzą się doskonale jako dekoracja stołu, a także przestrzeni wokół niego. Przyszli Nowożeńcy mogą postawić na napisy powszechnie spotykane – wykonane z drewna bądź styropianu lub nieco zaszaleć z ich formą wybierając nietuzinkowy neonowy napis czy foliowy balon. 

zapiszBalon foliowy z napisem jako dekoracja za stołem prezydialnym
Balon foliowy z napisem jako dekoracja za stołem prezydialnym
zapiszNapis na stół weselny
Napis na stół weselny
zapiszNeonowy napis jako dekoracja na wesele
Neonowy napis jako dekoracja na wesele

Mamy głęboką nadzieję, że treść tego artykułu utwierdzi Was w przekonaniu jak ważną rolę na weselu odgrywa stół prezydialny, a zamieszczone przez nas fotografie staną się inspiracją do stworzenia niejednej zachwycającej dekoracji. Zankyou życzy powodzenia w tym niesamowicie twórczym procesie!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!