• Magazyn
  • Wesele
  • Najpiękniejsze słodkie stoły weselne na sezon 2018 roku!

Najpiękniejsze słodkie stoły weselne na sezon 2018 roku!

Słodki stół na weselu nie jest koniecznością. Candy bar, czyli stół z różnego rodzaju słodkościami na weselach obserwujemy coraz częściej. Dlaczego? Bo są piękne! I to właśnie chcemy pokazać w tym artykule...

  • Wesele
  • Trendy
  • 2018

Słodki stół na weselu nie jest koniecznością. Niektórzy uważają, że jest to zbędny wydatek, bo korzystają z niego wyłącznie dzieci, a dorośli wolą korzystać ze stołów wiejskich, hojnie obładowanych różnego rodzaju mięsem. A jednak candy bar, czyli stół z różnego rodzaju słodkościami na weselach obserwujemy coraz częściej. Dlaczego? Bo są piękne! I to właśnie chcemy pokazać w tym artykule…

zapiszAutorstwa Romanno
Autorstwa Romanno

Nikt nie ma wątpliwości, że jedzenie jest bardzo ważną częścią wesela, wpływającą na zadowolenie gości, a tym samym sukces organizacyjny. Wybierając jedzenie, powinniśmy kierować się nie tylko tym, by było smaczne, ale i pasowało do podanego alkoholu (zobaczcie jakie potrawy pasują do wina na weselu). Powinny być także dostosowane do specjalnych diet biesiadników (zwróćmy uwagę, czy wśród gości nie ma wegan, diabetyków itp.)

zapiszAutorstwa Alexsuh
Autorstwa Alexsuh

Zdaniem cukierniczych ekspertów Słodki Muffin“Candy bary – przepięknie ozdobione stoły, z ręcznie robionymi słodkościami, uświetnią tak wyjątkową uroczystość jaką jest ślub. Wykonane z dbałością o każdy szczegół zachwycą parę młodą oraz wszystkich gości. Uwiodą nie tylko swoim wyglądem, ale także walorami smakowymi nawet najbardziej wymagającego miłośnika słodyczy. Stworzone w pracowniach cukierniczych, przez pasjonatów i wirtuozów pięknej sztuki cukiernictwa, cieszą nie tylko oko, ale i podniebienia. Słodki bufet wykonany z uwzględnieniem preferencji pary młodej, takich jak walory smakowe czy liczba gości, podkreśli charakter każdego przyjęcia. Candy bary na weselach to prawdziwy hit. Docenią je pary młode, którym zależy na tym, aby ten dzień zapadł w pamięć nie tylko im, ale również rodzinie i znajomym.”

zapiszAutorstwa Alexsuh
Autorstwa Alexsuh

Poza klasycznymi daniami, coraz większą uwagę przykładamy do estetyki stołu. Dekoracje stanowią nie tylko kwiaty czy winietki, ale także niebanalne dania, głównie te na słodko. Pokazywaliśmy Wam już najciekawsze torty weselne od polskich cukierników, dziś chcielibyśmy dokonać przeglądu uroczych, słodkich bufetów z wesel w 2018 roku!

zapisz
Słodkości na weselnym stole. Fot. Ewelina Gierszewska, realizacja: Anioły Przyjęć

Na stoliku ze słodyczami może stanąć tort weselny, drobne słodkości dla dzieci (landrynki, żelki, czekoladki) i czekoladowa fontanna. Taki miejsce warto także ozdobić świeżymi owocami, które zawsze znajdują swoich fanów pośród przybyłych na wesele.

Stół ze słodkościami można postawić w rogu sali bądź w ogrodzie. Gdy wesele organizowane jest w lecie, pamiętajmy o zabezpieczeniu słodkości przed niechcianymi gośćmi w postaci owadów.

zapisz Słodki Muffin
Słodki Muffin
zapisz Słodki Muffin
Słodki Muffin
zapisz Słodki Muffin
Słodki Muffin
zapisz Słodki Muffin
Słodki Muffin
zapisz Słodki Muffin
Słodki Muffin
zapisz Słodki Muffin
Słodki Muffin
zapisz Słodki Muffin
Słodki Muffin

Słodki stół może nawiązywać do koloru bądź motywu przewodniego naszego wesela. Poniższe zdjęcie pokazuje, że na takim stole słodycze mogą być jedynie dodatkiem, a cały efekt tworzą drobne dekoracje ustawione na stole.

Opinią cukierniczych profesjonalistów z Sweet Love Candy Bars :“Słodki stół to hit weselny, który przybył do nas zza oceanu i podbija europejski rynek ślubny. Candy bar, kryjący się również pod nazwami słodkiego bufetu czy kącika  to niepowtarzalna atrakcja pełna słodkości w tonacji kolorów nawiązująca do motywu przewodniego uroczystości. Słodki stół to urozmaicenie dla tradycyjnych ciast i deserów budzące zachwyt gości nie tylko tych najmłodszych,  a zarazem będące wspaniałym obiektem ujęć dla fotografa i kamerzysty. Nasze słodkości przygotowujemy z pasją i zaangażowaniem w każdy bufet wkładając całe serce podczas przygotowania między innymi Cup cake, cake pops, finger food desserts, mini eklerków czy owoców w czekoladzie. Wyróżnia nas fakt, że W naszych candy barach nie znajdą Państwo ciast i kołaczy – jako nieliczni  trzymamy się amerykańskiej wersji słodkości opartych na słodkościach typu finger food.Dostosowujemy się do wymagań Młodych nawet jeśli musimy stanąć na rzęsach by podołać wyzwaniu. Motyw przewodni, kolorystyka, sceneria i nietypowa lokalizacja – to jest to co kochamy! “

zapiszSweet Love Candy Bars
Sweet Love Candy Bars
zapiszSweet Love Candy Bars
Sweet Love Candy Bars
zapiszSweet Love Candy Bars
Sweet Love Candy Bars

Jak wspomniałam powyżej, najważniejszym elementem na Waszym słodkim stole może być tort. W takim miejscu znacznie lepiej sprawdzą się muffiny lub makaroniki ułożone w kształcie tortu. Każdy z biesiadników będzie się mógł poczęstować, nie burząc przy tym estetyki całej konstrukcji.

Opinią profesjonalistów z Candy Kingdom“Słodki Stół to aktualnie najbardziej pożądana i najpopularniejsza atrakcja weselna. I wcale nas to nie dziwi, ponieważ zachwyca on nie tylko smakiem i wyszukaną formą słodkości, ale również wyglądem – a jak wiadomo, je się również oczami. Starannie ułożonym babeczkom, tartaletkom, deserkom itp. – długo by jeszcze można wymieniać – towarzyszą odpowiednie dekoracje. Zawsze są to kwiaty, świece i dopasowane do winietek etykietki z nazwami słodyczy, a często również napełnione helem balony, tiulowe pompony czy plastry drewna. Możliwości aranżacji są nieograniczone – wszystko zależy od stylu przyjęcia i upodobań Młodej Pary. Obecnie obserwujemy dwa główne trendy ślubne: przyjęcia bardzo wytworne oraz rustykalne. W związku z tym ostatnio w naszych realizacjach przeważają Candy Bary eleganckie oraz te, w których króluje juta, drewniane skrzynie, słoiki, plastry drewna, mech lub bluszcz.”

zapiszCandy Kingdom
Candy Kingdom
zapiszCandy Kingdom
Candy Kingdom
zapiszCandy Kingdom
Candy Kingdom
zapiszCandy Kingdom
Candy Kingdom

Co sądzicie o słodkościach na weselu? Czy planujecie u siebie stworzenie słodkiego kącika? Czy Waszym zdaniem są równie praktyczne co piękne? Na Waszą opinię czekamy w komentarzach pod artykułem i na naszej stronie Facebook! Zobacz także inne niespodzianki kulinarne, które zaskoczą Waszych gości na weselu.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Candy Kingdom Tort weselny
Ewelina Gierszewska Fotograf ślubny
Cukiernia Furtak Tort weselny
Anioły Przyjęć Konsultanci ślubni
Słodki Muffin Tort weselny

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Komentarze (2)

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!