Ślubne dekoracje z balonów – 5 propozycji Zankyou

Jak najczęściej wyobrażamy sobie swój własny ślub? Czy pierwszą rzeczą, jaka przychodzi nam do głowy, gdy uświadomimy sobie, że już niedługo na zawsze złączymy nasze życie z życiem drugiej osoby, nie jest:  ten dzień MUSI BYĆ JAK W BAJCE? Bajkowy ślub, bajowe przyjęcie, bajkowa atmosfera! Ale jak tego dokonać? Dekoracje z kwiatów nadają piękny romantyczny nastrój. Wszechobecne serca podkreślają, że tego dnia, w tym właśnie miejscu i wśród tej grupy ludzi króluje miłość. A co z klimatem bajki? Co ze szczerą radością? Co najlepiej oddaje te dwie rzeczy? No oczywiście, że to, co podoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym, co przywodzi na myśl beztroskość, szczęście i wywołuje uśmiech na wielu twarzach – BALONY!

Balony, o różnych kształtach i kolorach, które indywidualnie możemy dopasować do naszych preferencji są takim elementem dekoracji weselnych, który roztacza wśród wszystkich uczestników uroczystości niesamowitą aurę. Przywodzi ona na myśl przede wszystkim radość – czyli to, co w tym dniu jest najważniejsze. No i to, co równie istotne – są to stosunkowo niedrogie dekoracje, na które stać każdą Młodą Parę.

Fot. Rafał Podstawny

Balony nie muszą być stałym elementem dekoracji ślubnych i weselnych. Możemy je stosować w odpowiednich momentach. Dzięki temu będą one forma  bardzo miłej niespodzianki dla wszystkich uczestników ślubu i wesela.

A oto 5 propozycji Zankyou, w których momentach ślubu i wesela wykorzystać balonowe dekoracje:

1. Balony wypuszczane do nieba.  Można tego dokonać po wyjściu Młodej Pary z kościoła lub z Urzędu Stanu Cywilnego. Balony wypuszczają goście weselni. Niespektakularnej wzbijają się w przestworza balony wypełnione helem. Jest to przede wszystkim symbol szczęścia i radości, które w tym momencie towarzyszą Młodej Parze i wszystkim jej gościom. Jak tego dokonać? Każdemu gościowi wręczyć balon na tasiemce i poprosić o jego wypuszczenie, gdy Młodzi przekroczą próg kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego. Bajkowy efekt gwarantowany!

Balony wypuszczane w przestworza przez weselnych gości. Źródło: Manufaktura Fotografii

2.  Pierwszy taniec wśród balonów. Pierwszy taniec, to zawsze bardzo ważny moment każdego wesela. Młoda Para chce, by wyszedł on idealnie. Jeżeli została wybrana romantyczna melodia, która wyraża towarzyszące Nowożeńcom szczęście, to wówczas świetnie wpasują się w to wszystko balony wypuszczone na salę. Młodzi tańczący wśród unoszących się dookoła nich balonów – niezapomniany i bardzo efektowny widok!

Pierwszy taniec wśród balonów, fot. Robert Wróblewski

3. Balonowy bukiet. Taki prezent można wręczyć Młodej Parze np. podczas trwania wesela. Mnóstwo balonów (np. w kształcie serc) na długich tasiemkach, które tworzą niesamowity bukiet wygląda przepięknie. Młodzi trzymając je w dłoniach wyglądają tak, jakby razem z nimi mieli odlecieć w przestworza. Cudowny widok!

Fot. Flavia Soares

4. Bajkowy nastrój stworzony przez gości. A jak się go tworzy? Można do tego wykorzystać np. balony. W określonym momencie goście mogą zawiązać sobie na ręce tasiemki, do których przyczepione są balony wypełnione helem.  Nie muszą z tymi tasiemkami chodzić cały czas, ale np. w momencie krojenia tortu – ten moment może nadać całemu przyjęciu bajkowy nastrój.

Fot. Carlos Leandro

5. Balonowa ślubna sesja zdjęciowa. A dlaczego nie? Balony świetnie sprawdzają się niemal w każdej scenerii. Czy to hala starej fabryki, łąka, plaża, las czy centrum miasta możemy je wykorzystać. Zdjęcia plenerowe Młodej Pary, w których wykorzystano kolorowe balony wyglądają niesamowicie i radośnie!

Fot. Kamil Borkiewicz
Fot. Snapstudio.eu

Jak widzicie balony podczas ślubu i wesela można wykorzystać w wielu sytuacjach i na wiele sposobów. Za każdym razem sprawdzą się świetnie! A najmłodsi goście ucieszą się równie mocno na ich widok, jak i dorośli. A gdy dorośli przestaną zwracać na nie uwagę dzieci będą miały nadal świetną zabawę.

Zobacz także pomysły na prezenty dla gości weselnych!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (2)

michalina
25/06/2012

Kiedyś kojarzyły mi się z kiczem ale widzę, że może to fajnie wyglądać. zdjęcie z sesji jest super.

Komentuj
dora.kowalska
09/10/2013

Tanie i dające dużo możliwości. Moim zdaniem jest to fajna dekoracja, choć my balonami ozdobiliśmy tylko klatkę schodową przy moim mieszkaniu.

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji