Wesele w plenerze – jak zapobiec wizycie owadów?

W okresie letnim dużo chętniej decydujemy się na przyjęcia plenerowe, coraz częściej Młode Pary decydują się także na śluby czy nawet wesela w plenerze.  Świeże powietrze, piękne widoki, luźna atmosfera mogą zostać zakłócone przez latające owady, które potrafią zepsuć najlepszą zabawę.

O takiej niedogodności należy pomyśleć jeszcze przed przyjęciem, aby skutecznie zapobiec nieprzyjemnym komarom i innych owadom: od dezynsekcji zaczynając, a na żelach łagodzących swędzenie kończąc.

Fot. Anioły Przyjęć, źródło: abcslubu.pl

Co zrobić, aby w zabawie na świeżym powietrzu nie przeszkadzały  nam owady?

1. Dezynsekcja/odkomarzanie. Najbardziej skuteczna metoda, efekt utrzymuje się od kilku tygodni do 2 miesięcy. Spryskuje się wówczas okoliczne krzaki, drzewa, trawy oraz zbiorniki stojącej wody. Koszt takiej akcji przeprowadzonej przez profesjonalną firmę zaczyna się od 300 zł w górę, ale można również zrobić to samemu.

2.  Rośliny odstraszające komary i inne owady. Roślinami tymi są: kocimiętka, lawenda, mięta i plektrantus, które mają intensywny przyjemny dla ludzkiego nosa, a nieznośny dla komarów zapach. Jeżeli przyjęcie odbywa się w namiocie, na tarasie, bądź goście mają możliwość korzystania z niego, można wykorzystać do dekoracji otoczenia rośliny, które swoim zapachem zrażają owady do wlatywania na teren przyjęcia. Można wystawić donice z tymi roślinami lub wkomponować je w dekoracje stołów, jednak ilości musiałyby być znaczne.

Fot. Anioły Przyjęć, źródło: abcslubu.pl

3. Lampy owadobójcze. Ogólnodostępne w marketach ogrodniczych, działają nocą wabiąc do siebie światłem ultrafioletowym owady.

4. Świece, pochodnie z olejkiem przeciw komarom i innym owadom latającym. Oprócz praktycznej funkcji odstraszania owadów spełnią jeszcze funkcję dekoracyjną oświetlając okolicę przyjemnym, ciepłym światłem. Świece palą się kilka do kilkunastu godzin, natomiast do pochodni należy co kilka godzin dolewać oliwy przeciw komarom.

5. Silikonowe opaski na nadgarstek. Opaski wydalają zapach olejku citronella lub lawendy. Uchronią gości przed niepożądanym atakiem owadów. Również plastry nasączone tymi olejkami można przykleić na ścianach, oknach, stołach.

Fot. Anioły Przyjęć, źródło: abcslubu.pl

6. Spraye i żele. Spraye aplikowane bezpośrednio na skórę również bardzo dobrze chronią skórę, ale należy ten zabieg powtarzać co kilka godzin. Dla niektórych może to być trochę nieprzyjemne, ale dostępne w marketach spryskiwacze na skórę dają dobre efekty. Warto zaopatrzyć się również w chłodzące żele zmniejszające obrzęk i swędzenie, na wypadek gdyby pomimo powyższych zabezpieczeń jakiś komar przedarł się i pokąsił.

Fot. B&B Studio Baranowscy, źródło: abcslubu.pl

Ekspert portalu abcslubu.pl – Małgorzata Kochanek / Anioły Przyjęć

Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl / www.facebook.com/abcslubu

Zobacz także poradnik dotyczący ślubu w plenerze i wesela na świeżym powietrzu!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji