8 nietypowych ołtarzy na ślub plenerowy

8 nietypowych ołtarzy na ślub plenerowy

  • Dekoracje

Ślub plenerowy w Polsce to temat nadal bardzo głośny, o który stara się wiele osób z branży. Niestety nadal trudno jest zorganizować ślub cywilny w plenerze, a ślub kościelny poza kościołem zdarza się niezwykle rzadko. Stąd też przepraszam za tytuł, który może być mylący, ponieważ pokażę tu wspaniale przygotowane, centralne miejsca na ceremonię ślubną, często bardzo minimalistycznie a niezwykle pięknie. Zobaczcie 8 niezwykłych propozycji!

zapiszFoto: Sweet Little Photographs
Fot: Sweet Little Photographs

1.Na mostku

Obszarów z dostępem do morza czy jeziora jest w Polsce bardzo dużo. Często posiadają one urocze skwerki czy mostki. Na ślub w takim miejscu można sobie pozwolić przy nienagannej pogodzie, bo deszcz czy silny wiatr mogłyby się nieprzyjemnie skończyć. Takie miejsce nie wymaga większej dekoracji, samo w sobie wygląda bajecznie! W przypadku ślubu nad morzem, możecie całe przyjęcie ubrać w marynistyczne barwy.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

zapiszFoto: Roberto & María
Fot: Roberto & María

2. W ogrodzie

Na wiosnę wszystko się odradza, tworząc niebywałe barwy i formy. Nie znajdziesz piękniejszego tła na ślub, niż otwierające się pąki kwiatów i latające wokół nich kwiaty. Masz piękny ogród lub sad? To może być wyjątkowe miejsce na Wasz ślub! Pamiętajcie, by w takim miejscu zadbać o środki na komary i mieć pewność, że żaden z gości nie ma alergii na rośliny znajdujące się w pobliżu.

zapiszFoto: Once Like A Spark
Foto: Once Like A Spark

3. Piękny widok

Czasami nie trzeba żadnych dodatkowych dekoracji, bo tworzy je natura. Ślub wysoko w górach czy na polnej łące? Jeżeli tylko znajdziecie wystarczający obszar płaskiego terenu- to może być to miejsce, w którym powiecie sobie sakramentalne tak!

zapiszFoto: KT Merry Photography
Fot: KT Merry Photography

4. Młoda para w centrum

Zarówno podczas ślubu kościelnego jak i cywilnego, młoda para stoi przed gośćmi, tyłem do nich. Jeżeli nie jesteście ograniczeni tymi konwencjami, możecie ostawić krzesła gości na planie okręgu i stać w środku podczas składania przysięgi małżeńskiej. Dodatkowa ozdoba z rozrzuconych płatków kwiatów będzie tu miłym akcentem.

zapiszFoto: One Love Photo
Foto: One Love Photo

5. DIY

Na Zankyou często pokazujemy Wam pomysły na własnoręczne wykonanie dekoracji ślubnych i weselnych. Wiele z nich odnosiło się właśnie do dekoracji tła za młodą parą, która pięknie wygląda w chwili składania przysięgi, jak i na ślubnych zdjęciach. Wystarczą tu sznury pomponów, kwiatów, czy ptaki wykonane z papieru. Pomysłów jest naprawdę wiele!

zapiszFoto: KT Merry Photography
Foto: KT Merry Photography

6. Na plaży

Ślub na plaży to jedna z romantyczniejszych opcji i marzenie niejednej panny młodej. Bose stopy, wianek na głowie i szum fal w oddali… Ślub jak z bajki, który nie potrzebuje żadnych dodatków. Zobaczcie także dekoracje ślubne z motywem plaży.

zapiszFoto: KT Merry Photography
Fot: KT Merry Photography

7. Girlany kwiatowe

Jeżeli kwiaty nie są naturalną ozdobą miejsca, w której macie swój ślub, udekorujcie je! Kwiatowe girlany są łatwe w wykonaniu, a wyglądają bardzo efektownie. By całość wyglądała bardziej naturalnie, rusztowanie możecie wykonać z gałęzi drzew.

zapiszFoto: Alea Lovely
Fot: Alea Lovely

8. Industrialnie

Przepych, jaki powstał w dekoracjach ślubnych doprowadził do tego, że coraz częściej dążymy do ich ograniczenia. Modne też stają się miejsca rustykalne na wesela czy sesje zdjęciowe. Czemu nie zorganizować by także ślubu w takim miejscu? Prawda, ze wygląda wyjątkowo?

Zobaczcie także, o czym trzeba pamięta, planując ślub w plenerze.

Zdjęcia: Alea Lovely, KT Merry Photography, One Love Photo, Once Like a Spark, Roberto & María, Sweet Little Photographs.

SUKNIE ŚLUBNE 2015

BUTY ŚLUBNE 2015

DODATKI ŚLUBNE 2015

FRYZURY ŚLUBNE 2015

BUKIET ŚLUBNY 2015

PAN MŁODY 2015

STREFA PIĘKNA 2015

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!