8 nietypowych ołtarzy na ślub plenerowy

Ślub plenerowy w Polsce to temat nadal bardzo głośny, o który stara się wiele osób z branży. Niestety nadal trudno jest zorganizować ślub cywilny w plenerze, a ślub kościelny poza kościołem zdarza się niezwykle rzadko. Stąd też przepraszam za tytuł, który może być mylący, ponieważ pokażę tu wspaniale przygotowane, centralne miejsca na ceremonię ślubną, często bardzo minimalistycznie a niezwykle pięknie. Zobaczcie 8 niezwykłych propozycji!

Foto: Sweet Little Photographs
Fot: Sweet Little Photographs

1.Na mostku

Obszarów z dostępem do morza czy jeziora jest w Polsce bardzo dużo. Często posiadają one urocze skwerki czy mostki. Na ślub w takim miejscu można sobie pozwolić przy nienagannej pogodzie, bo deszcz czy silny wiatr mogłyby się nieprzyjemnie skończyć. Takie miejsce nie wymaga większej dekoracji, samo w sobie wygląda bajecznie! W przypadku ślubu nad morzem, możecie całe przyjęcie ubrać w marynistyczne barwy.

Foto: Roberto & María
Fot: Roberto & María

2. W ogrodzie

Na wiosnę wszystko się odradza, tworząc niebywałe barwy i formy. Nie znajdziesz piękniejszego tła na ślub, niż otwierające się pąki kwiatów i latające wokół nich kwiaty. Masz piękny ogród lub sad? To może być wyjątkowe miejsce na Wasz ślub! Pamiętajcie, by w takim miejscu zadbać o środki na komary i mieć pewność, że żaden z gości nie ma alergii na rośliny znajdujące się w pobliżu.

Foto: Once Like A Spark
Foto: Once Like A Spark

3. Piękny widok

Czasami nie trzeba żadnych dodatkowych dekoracji, bo tworzy je natura. Ślub wysoko w górach czy na polnej łące? Jeżeli tylko znajdziecie wystarczający obszar płaskiego terenu- to może być to miejsce, w którym powiecie sobie sakramentalne tak!

Foto: KT Merry Photography
Fot: KT Merry Photography

4. Młoda para w centrum

Zarówno podczas ślubu kościelnego jak i cywilnego, młoda para stoi przed gośćmi, tyłem do nich. Jeżeli nie jesteście ograniczeni tymi konwencjami, możecie ostawić krzesła gości na planie okręgu i stać w środku podczas składania przysięgi małżeńskiej. Dodatkowa ozdoba z rozrzuconych płatków kwiatów będzie tu miłym akcentem.

Foto: One Love Photo
Foto: One Love Photo

5. DIY

Na Zankyou często pokazujemy Wam pomysły na własnoręczne wykonanie dekoracji ślubnych i weselnych. Wiele z nich odnosiło się właśnie do dekoracji tła za młodą parą, która pięknie wygląda w chwili składania przysięgi, jak i na ślubnych zdjęciach. Wystarczą tu sznury pomponów, kwiatów, czy ptaki wykonane z papieru. Pomysłów jest naprawdę wiele!

Foto: KT Merry Photography
Foto: KT Merry Photography

6. Na plaży

Ślub na plaży to jedna z romantyczniejszych opcji i marzenie niejednej panny młodej. Bose stopy, wianek na głowie i szum fal w oddali… Ślub jak z bajki, który nie potrzebuje żadnych dodatków. Zobaczcie także dekoracje ślubne z motywem plaży.

Foto: KT Merry Photography
Fot: KT Merry Photography

7. Girlany kwiatowe

Jeżeli kwiaty nie są naturalną ozdobą miejsca, w której macie swój ślub, udekorujcie je! Kwiatowe girlany są łatwe w wykonaniu, a wyglądają bardzo efektownie. By całość wyglądała bardziej naturalnie, rusztowanie możecie wykonać z gałęzi drzew.

Foto: Alea Lovely
Fot: Alea Lovely

8. Industrialnie

Przepych, jaki powstał w dekoracjach ślubnych doprowadził do tego, że coraz częściej dążymy do ich ograniczenia. Modne też stają się miejsca rustykalne na wesela czy sesje zdjęciowe. Czemu nie zorganizować by także ślubu w takim miejscu? Prawda, ze wygląda wyjątkowo?

Zobaczcie także, o czym trzeba pamięta, planując ślub w plenerze.

Zdjęcia: Alea Lovely, KT Merry Photography, One Love Photo, Once Like a Spark, Roberto & María, Sweet Little Photographs.

SUKNIE ŚLUBNE 2015

BUTY ŚLUBNE 2015

DODATKI ŚLUBNE 2015

FRYZURY ŚLUBNE 2015

BUKIET ŚLUBNY 2015

PAN MŁODY 2015

STREFA PIĘKNA 2015

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej – część 2
Bon ton, czyli wszystko o etykiecie ślubnej – część 2
Po wprowadzeniu w świat weselnej etykiety przyszedł czas na kontynuację tematu - tym razem skupimy się na szczegółach. Jak właściwie wprowadzić gości w klimat przyjęcia? I jak stać się idealnym weselnikiem w oczach Pary Młodej?
Aplikacja ślubna, która skradnie Wasze serca
Aplikacja ślubna, która skradnie Wasze serca
Zauważyliście, że ilość spraw jaką trzeba załatwić i rzeczy, o których należy pamiętać jest całe mnóstwo. Nie jest to jednak powód do zmartwienia, bowiem Zankyou nadchodzi z pomocą!
Ślub konkordatowy - to musisz wiedzieć. Lista formalności!
Ślub konkordatowy - to musisz wiedzieć. Lista formalności!
Ślub konkordatowy: jakie są opłaty, jakie dokumenty są wymagane i gdzie można zawrzeć ślub konkordatowy. Informacje na temat ślubu konkordatowego w Polsce.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji