• Magazyn
  • 8 nietypowych ołtarzy na ślub plenerowy

8 nietypowych ołtarzy na ślub plenerowy

  • Dekoracje

Ślub plenerowy w Polsce to temat nadal bardzo głośny, o który stara się wiele osób z branży. Niestety nadal trudno jest zorganizować ślub cywilny w plenerze, a ślub kościelny poza kościołem zdarza się niezwykle rzadko. Stąd też przepraszam za tytuł, który może być mylący, ponieważ pokażę tu wspaniale przygotowane, centralne miejsca na ceremonię ślubną, często bardzo minimalistycznie a niezwykle pięknie. Zobaczcie 8 niezwykłych propozycji!

1.Na mostku

Publikacja

Obszarów z dostępem do morza czy jeziora jest w Polsce bardzo dużo. Często posiadają one urocze skwerki czy mostki. Na ślub w takim miejscu można sobie pozwolić przy nienagannej pogodzie, bo deszcz czy silny wiatr mogłyby się nieprzyjemnie skończyć. Takie miejsce nie wymaga większej dekoracji, samo w sobie wygląda bajecznie! W przypadku ślubu nad morzem, możecie całe przyjęcie ubrać w marynistyczne barwy.

2. W ogrodzie

Na wiosnę wszystko się odradza, tworząc niebywałe barwy i formy. Nie znajdziesz piękniejszego tła na ślub, niż otwierające się pąki kwiatów i latające wokół nich kwiaty. Masz piękny ogród lub sad? To może być wyjątkowe miejsce na Wasz ślub! Pamiętajcie, by w takim miejscu zadbać o środki na komary i mieć pewność, że żaden z gości nie ma alergii na rośliny znajdujące się w pobliżu.

3. Piękny widok

Czasami nie trzeba żadnych dodatkowych dekoracji, bo tworzy je natura. Ślub wysoko w górach czy na polnej łące? Jeżeli tylko znajdziecie wystarczający obszar płaskiego terenu- to może być to miejsce, w którym powiecie sobie sakramentalne tak!

4. Młoda para w centrum

Zarówno podczas ślubu kościelnego jak i cywilnego, młoda para stoi przed gośćmi, tyłem do nich. Jeżeli nie jesteście ograniczeni tymi konwencjami, możecie ostawić krzesła gości na planie okręgu i stać w środku podczas składania przysięgi małżeńskiej. Dodatkowa ozdoba z rozrzuconych płatków kwiatów będzie tu miłym akcentem.

zapiszFoto: KT Merry Photography
Fot: KT Merry Photography

5. DIY

Na Zankyou często pokazujemy Wam pomysły na własnoręczne wykonanie dekoracji ślubnych i weselnych. Wiele z nich odnosiło się właśnie do dekoracji tła za młodą parą, która pięknie wygląda w chwili składania przysięgi, jak i na ślubnych zdjęciach. Wystarczą tu sznury pomponów, kwiatów, czy ptaki wykonane z papieru. Pomysłów jest naprawdę wiele!

6. Na plaży

Ślub na plaży to jedna z romantyczniejszych opcji i marzenie niejednej panny młodej. Bose stopy, wianek na głowie i szum fal w oddali… Ślub jak z bajki, który nie potrzebuje żadnych dodatków.

zapiszFoto: KT Merry Photography
Foto: KT Merry Photography

7. Girlany kwiatowe

Jeżeli kwiaty nie są naturalną ozdobą miejsca, w której macie swój ślub, udekorujcie je! Kwiatowe girlandy są łatwe w wykonaniu, a wyglądają bardzo efektownie. By całość wyglądała bardziej naturalnie, rusztowanie możecie wykonać z gałęzi drzew.

zapiszFoto: KT Merry Photography
Fot: KT Merry Photography

8. Industrialnie

Przepych, jaki powstał w dekoracjach ślubnych doprowadził do tego, że coraz częściej dążymy do ich ograniczenia. Modne też stają się miejsca rustykalne na wesela czy sesje zdjęciowe. Czemu nie zorganizować by także ślubu w takim miejscu? Prawda, ze wygląda wyjątkowo?

zapiszFoto: Alea Lovely
Fot: Alea Lovely

 

Zdjęcia: Alea Lovely, KT Merry Photography,

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!