Ślub na dwóch kółkach, czyli rowerowe inspiracje weselne

Źródło: aperfectcelebration.com

Wybór transportu ślubnego to obowiązkowy element przygotowań ślubnych. Najczęstszym wyborem są oczywiście samochody – ostatnio niezwykle popularne są auta w stylu retro. Auta są najwygodniejszą i bezpieczną (choćby ze względu na zmianę pogody) opcję. Na Zankyou mamy jednak zwyczaj namawiania Was do mniej konwencjonalnych rozwiązań. Dziś przyjrzymy się równie efektownemu pojazdowi, ale bardziej oryginalnemu – co powiecie na jazdę do ślubu rowerem? 🙂

Rower nierozerwalnie związany jest z wiosną – to wtedy wyciągamy nasze zakurzone jednoślady i z przyjemnością łapiemy wiatr we włosy. Dla wielu z nas jest to ulubiony środek transportu. Dlaczego więc nie skorzystać z niego w dniu ślubu?

Rower będzie świetnym wyborem, jeżeli planujecie eko-ślub, taki wybór podkreśli Wasz szacunek i przywiązanie do natury. Jest także znacznie tańszy niż wynajem auta z wypożyczalni, więc pozwoli Wam na zmniejszenie kosztów wesela. Para Młoda jadąca na rowerze będzie też niezwykle efektowna i z pewnością na długo zapamiętana przez gości weselnych!

Fot. Sergio Mejia

Jeżeli chcecie jechać do ślubu rowerem, zwróćcie uwagę na suknię ślubną – czy Panna Młoda bez problemów poradzi sobie na 2 kółkach, nie niszcząc i nie brudząc przy tym sukni ślubnej. Jeżeli już zdecydowaliście się na przejazd jednośladem, możecie wybrać dwa rowery, bądź pojechać do ślubu wspólnie – na tandemie.

Źródło: ohdarlingphotography.com

O ile wybór roweru jako pojazdu ślubnego może wydawać się dość kontrowersyjny, można go wykorzystać na wiele innych sposobów w kontekście wesela.

Po pierwsze, jest to bardzo fajny pomysł na dekorację weselną w stylu rustykalnym. Stary rower przystroić można żywymi kwiatami. Dołączony do  roweru wiklinowy koszyk doda mu wiele uroku.

Najlepsze dekoracje stworzą dla Was firmy polecane przez Katalog ślubny: dekoracje weselne w Warszawie

Źródło: Style me Pretty
Źródło: Ruffledblog.com
Źródło: Style me Pretty

Rower wykorzystać możemy także jako stojak na tabliczkę wskazującą kierunek. Taki znak będzie pomocny dla gości przybywających na wesele, a jednocześnie stanowi dekorację weselną.

Źródło: Style Me Pretty

Motyw roweru możemy wprowadzić na nasze wesele w rożnych formach – zarówno jako stojaki na kwiaty, księgę gości, czy szczyt tortu weselnego – tutaj ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

Fot. Fancy Flours
Fot. Abigailseymour

Jeżeli (z różnych względów) nie chcecie korzystać z roweru w dniu ślubu, można wykorzystać go podczas sesji ślubnej, do czego gorąco zapraszamy – efekt jest niesamowity!

Fot. Manufaktura Fotografii
Fot: jordanferney.blogspot.com via. Pinterest
Fot. perfectboundblog.com via. Pinterest

Jak podobają się Wam te rowerowe inspiracje? A może jesteście miłośnikami motocykli? Zobaczcie “MotocykLOVE inspiracje ślubne!”

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (1)

wisnia.paulina
06/06/2013

My planujemy jechać z kościoła na wesele rowerem (dosłownie uliczka dalej) ale ubaw może być świetny! 🙂

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji