• Magazyn
  • Ślub jesienią: dlaczego warto pobrać się jesienią?

Ślub jesienią: dlaczego warto pobrać się jesienią?

Jesień to doskonała pora roku na ceremonię ślubną i wesele! Przekonaj się sama!

  • Po ślubie
  • Jesien

Większość Par Młodych decyduje się na ślub wiosną lub latem. Chcę Was przekonać, że jesień to również wspaniała pora roku, aby zorganizować ceremonię ślubną. Wyobraź sobie siebie w ramionach Pana Młodego na tle zachodzącego słońca, które idealnie współgra z jesiennymi barwami złota, brązu  i czerwieni. Brzmi romantycznie, czyż nie? To nie jedyny powód, aby pobrać się jesienią!

  • Naturalne dekoracje
zapisz
Dekoracje ślubne, Foto: shutterstock
zapisz
Ślub jesienią: dekoracje, Foto: shutterstock
zapisz
Jesienne dekoracje ślubne, Foto: shutterstock

Oprócz przepięknych barw, które oferuje nam Pani jesień, znajdziemy mnóstwo naturalnych jesiennych dekoracji, którymi co roku obdarowuje nas natura. Szyszki, żołędzie, dynie i drzeworyty to cudowne elementy dekoracyjne. Musisz być kreatywna. Pomyśl tylko o przestronnej sali weselnej z kominkiem. Jesienne dekoracje będą współgrały z kolorami ognia. Karteczki z nazwiskami w celu zorganizowania miejsc siedzących dla gości możesz udekorować szyszkami lub żołędziami. W dyniach z kolei powycinaj romantyczne kształty i zapal świece. Taka dekoracja z pewnością wprowadzi weselników w niezwykłą atmosferę. Stoły udekoruj jesiennymi kwiatami. Ku Twojemu zdziwieniu jest ich cała masa! Kompozycje florystyczne możesz stworzyć z wrzosu, dalii, begonii. Kwiaty udekorowane kolorowymi liśćmi będą oryginalną dekoracją stołu weselnego.

  •  Umiarkowane temperatury
zapisz
Wesele jesienią, Foto: shutterstock
zapisz
Ślub jesienią, Foro: shutterstock

W przeciwieństwie do upalnego lata, jesienią temperatury są znacznie bardziej znośne. To doskonała pora roku, aby wyprawić przyjęcie na dworze. Goście nie będą topić się w garniturach i sukienkach z powodu żarzącego słońca. Jeśli jednak planujesz zorganizować wesele na dworze późną porą, przygotuj koce, aby wieczorem zapewnić gościom komfort.

  • Znakomite potrawy
zapisz
Ślub jesienią: potrawy, Foto: shutterstock
zapisz
Potrawy na jesiennym weselu, Foto: shutterstock
zapisz
Ślub jesienią: deser, Foto: shutterstock

Jedną z najwspanialszych rzeczy w organizacji wesela jesienią jest dostępność sezonowych produktów. Zaserwuj gościom potrawy charakterystyczne dla tej pory roku: ciasto dyniowe, krem z porów czy jabłkową kruszonkę z cynamonem. Oprócz tego możesz wybrać takie potrawy, o których tylko zamarzysz. Nie będziesz przejmować się wysokimi temperaturami i możliwością zepsucia dania. Goście z pewnością będą mieć większy apetyt w chłodniejsze dni.

  • Dostępność terminów
zapisz
Wesele jesienią, Foto: shutterstock

Nie będziesz musiała czekać 3 lata na wolny termin, aby urządzić ceremonię ślubną. Jesienią większość terminów będzie dostępna. Będziesz miała ogromny wybór restauracji, hoteli, fotografów, wszystkiego! Większość poświeci Ci więcej czasu w planowaniu wesela, ponieważ nie będą zawaleni pracą jak w sezonie letnim. Czy nie warto? Również ceny są znacznie niższe. Szczyt sezonu to przecież lato. Jeżeli chcesz zmniejszyć budżet, jesień to doskonała pora roku. Czekają na Ciebie obniżki cenowe. Również goście w większości pojawią się na weselu i będzie to dla nich dogodniejszy termin. Nie będą musieli rezygnować z rodzinnych wakacji.

  • Baw się modą
zapisz
Kolekcja Blumarine 2015, Foto: Blumarine 2014
zapisz
Kolekcja Blumarine 2015, Foto: Blumarine 2014

To właśnie jesienią masz możliwość zachwycenia gości swoją wymarzoną kreacją. Jeśli pragniesz włożyć rękawiczki lub suknię z długim rękawem, jesienią nie będzie ona wyglądać śmiesznie. Jednocześnie letnie suknie ślubne: krótkie czy bez ramion także się sprawdzą. Nie będziesz musiała się martwić, że Twój makijaż po kilku godzinach spędzonych w słońcu spłynie po Twojej twarzy lub że fryzura się popsuje. Jesienią będziesz prawdziwą królową.

Jak sama widzisz, jesień to również doskonała pora roku, aby zorganizować wesele.
Zobacz, jakie trendy przyniesie nadchodzący sezon!

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!