7 argumentów za organizacją ślubu i wesela w czasie Świąt Bożego Narodzenia

Święta to magiczny czas; Czas spotkania z rodziną i czas odpoczynku. Wszystkie problemy dnia codziennego spadają na drugi plan. Nic więc dziwnego, że wiele par decyduje się na ślub i wesele w okresie świątecznym.

Fot. Michał Krawczyński (am-fotografia), źródło: abcslubu.pl

1. Po pierwsze, warto wziąć pod uwagę tak przyziemny argument jak wolne w pracy. Dorośli w tym czasie korzystają z urlopów, a dzieci mają kilka dni wolnych od szkoły. Znacznie ułatwiło to zadanie gościom weselnym, szczególnie tym przybyłym z daleka.

2. Jeżeli wierzycie w przesądy, to grudzień jest bardzo bezpiecznym wyborem, ze względu na literę “r” zawartą w nazwie. Mówi się także, że pary biorące ślub w czasie Świąt mają zagwarantowane szczęście.

3. Jako, że święta są magicznym czasem, otrzymacie gotowe tło do zdjęć ślubnych. Śnieg czy lampki świąteczne oświetlające miasto będą wyglądały pięknie na ślubnych fotografiach.

Zdjęcia ślubne w świątecznej aurze. Źrósło: media.onsugar.com
Wyjątkowa sesja ślubna. Fot. Gosia Michalak

4. Dekoracje sali weselnej i kościoła mogą podkreślać świąteczną atmosferę. Dekoracje z szyszek i iglaków wyglądają bardzo efektywnie, a jednocześnie są dostępne i tanie. Święta jako temat przewodni są tu najbardziej oczywistym wyborem. Kościoły w tym czasie są zazwyczaj udekorowane choinkami, więc mniej pracy spoczywa na Waszych barkach (pod warunkiem, że choinki są gustownie przystrojone).

Gwiazdy betlejemskie jako dekoracja kościoła na świątecznym ślubie. Źródło: adayofdreams.com
Dekoracja sali weselnej na weselu w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Fot. Jennifer Kathryn Photography
Dekoracja ślubna w świątecznym klimacie.
Dekoracja krzeseł Młodej Pary na świątecznym weselu. Źródło: glamourandgraceblog.com

5. Niska temperatura za oknem może się okazać zbawienna w czasie wesela. Po pierwsze, sala nie musi być klimatyzowana, a gościom nie będzie przeszkadzał skwar lejący się z nieba. Po drugie, weselne potrawy zachowają świeżość na dłużej.

6. Na świątecznym weselu możecie zaproponować gościom nie tylko świąteczne dekoracje, ale i świąteczne menu. W jednym z naszych artykułów proponujemy Wam kilka smacznych, rozgrzewających drinków i koktajli.

Zimowe drinki na wesele.
Zimowe drinki na wesele. Źródło: menstream.pl

Zobacz także propozycje świątecznych upominków dla gości weselnych.

7. Stylizacja Panny Młodej może być wyjątkowa na świątecznym ślubie. Poczynając od bukietu, poprzez suknię ślubną i zimowy makijaż. Jeżeli Twoją ulubioną bohaterką z bajek była właśnie Królewna Śnieżka, w dniu ślubu możesz wyglądać tak samo pięknie i romantycznie!

Zimowe bukiety ślubne. fot. góra: bridalsnob.tumblr.com, via pinterest.com, dół: Melissa Munding Photography via stylemepretty.com, Erin Johnson Photography via anorthwoodswedding.com, Beaty Photography via stylemepretty,com

Mimo wymienionych wyżej zalet ślubu w czasie Świąt, należy być świadomym wad, które wiążą się z taką datą. Znacznie wcześniej powinniśmy zarezerwować salę weselną i  termin w kościele, ponieważ jest to dość oblegany termin. Goście mogą też utknąć w korkach samochodowych, jadąc na Wasze wesele. Na zimowym ślubie musimy się także zatroszczyć o dodatkowe okrycie wierzchnie dla pary młodej. Warto także pomyśleć o zimowych butach dla panny młodej, szczególnie na czas ceremonii ślubnej.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Ślub w dobrym stylu. Wywiad z Magdaleną Łukasz z firmy Wionek Woniaczka
Ślub w dobrym stylu. Wywiad z Magdaleną Łukasz z firmy Wionek Woniaczka
Ślub przyszłości? Może na Marsie? Ale schodząc na Ziemię, dziś świat się tak szybko zmienia, trendy się zmieniają, wymagania się zmieniają... Być może zabrzmię ckliwie, ale mam nadzieję, że jedno się nie zmieni: szczere uczucie łączące parę, dzięki któremu chcą spędzić całe życie razem i decydują się je zapieczętować pięknym momentem, jakim jest ślub.
Znajdź weselne inspiracje na krakowskich Targach Młodej Pary!
Znajdź weselne inspiracje na krakowskich Targach Młodej Pary!
Znajdźcie inspiracje i zaplanujcie wesele z głową pełną pomysłów! Pomysłów, które znajdziecie już 1 października w czasie krakowskich Targów Młodej Pary. Wejdźcie na stronę wydarzenia i zarezerwujcie swoje miejsca, aby poczuć klimat tego najważniejszego dnia w Waszym życiu!
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superfoods na codzień, czyli zdrowo podkręć swoje koktajle
Superkoktajle to przede wszystkim zestaw smakowitych i najzdrowszych przepisów na koktajle, ale też źródło inspiracji do tworzenia własnych superkompozycji. Książka uświadamia, jak wiele produktów typu superfoods polskiego pochodzenia jest dostępnych dokoła nas, na co dzień. Czas zacząć z tej wiedzy korzystać dla własnego superzdrowia!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji