• Magazyn
  • Ślub i wesele na łące - na co zwrócić uwagę?

Ślub i wesele na łące - na co zwrócić uwagę?

Marzysz o weselu na łonie natury, wśród zielonych drzew i pięknie kolorowych kwiatów? Nic prostszego! Śluby w plenerze cieszą się w Polsce coraz większą popularnością.

  • Po ślubie
  • Organizacja

Marzysz o weselu na łonie natury, wśród zielonych drzew i pięknie kolorowych kwiatów? Nic prostszego! Śluby w plenerze cieszą się w Polsce coraz większą popularnością.

Publikacja

Nie bez przyczyny, dobrze zorganizowana i przemyślana uroczystość pod gołym niebem może być niezapomnianym przeżyciem dla Was i dla Waszych Gości. Należy jednak dopilnować kilku spraw, by wspaniale spędzić wspólne świętowanie.

Wybór daty ślubu

Zaczynając planowanie przyjęcia w plenerze warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej aury oczekujecie na zewnątrz. Czy ma to być wiosna, kiedy drzewa puszczają pierwsze pąki i kwiaty, czy lato, kiedy zieleń jest już w pełni rozkwitu. Co prawda najgorętszy „sezon ślubny” przypada na czas od kwietnia aż do początku września, ale jest mnóstwo par, które preferują złotą jesień, kiedy liście zaczynają powoli zmieniać swoją barwę. Zima to także piękna pora roku – niektórzy marzą o ślubie wśród padających płatków śniegu. Dlaczego wybranie pory roku jest takie ważne? Na pewno ma ono wpływ na możliwość zorganizowania samej ceremonii zaślubin w plenerze, ale także jest istotne przy wyborze miejsca na przyjęcie weselne.

Na słońce i deszcz

Deszcz i wiatr może popsuć nawet najlepiej zorganizowaną uroczystość. Oczywiste jest to, że nie można w stu procentach przewidzieć pogody, ale można ograniczyć jej wpływ na wesele. Śluby plenerowe powinna mieć miejsce w ciepłe, słoneczne dni. Jeśli planujecie uroczystość wczesną wiosną lub późną jesienią czy zimą – lepiej urządzić ją na sali. Nawet jeśli nic nie zapowiada nagłego załamania pogody, zawsze warto również pomyśleć o planie “B”, czyli o miejscu, gdzie zostanie przeniesione wesele w razie deszczu czy burzy (zobacz artykuł o weselu pod namiotem).

Dekoracje z liści

zapisz
Ślub w plenerze. Fot: Jen Lynne

Naturalnymi dekoracjami są kwiaty, drzewa oraz oczka wodne. Należy wziąć pod uwagę otoczenie, w którym odbędzie się Wasze świętowanie. Inaczej dekoruje się leśną polanę, inaczej przyjęcie wśród drzew, inaczej zaś miejsce wyznaczone w kolorowym ogrodzie. Nie znaczy to, że należy rezygnować z dodatkowych kwiatów! Absolutnie! Dobrze dobrane kwiaty nadają każdemu miejscu lekkości i świeżości. Warto jednak, byście zrobili to ze smakiem, być może w niekonwencjonalnej formie.

Atrakcje w plenerze

Uroczystość w plenerze daje wiele możliwości zaplanowania atrakcji dla Gości. Wypuszczanie lampionów czy fajerwerki to wciąż dość popularne praktyki, choć powoli odchodzi się od nich na rzecz innych pomysłów, m.in. tańca balonów na uwięzi czy rzucaniem wianków. Niekonwencjonalne oczepiny na świeżym powietrzu również mogą być świetną zabawą, która uświetni Wasze wesele.

Pomysł dla kreatywnych

Uroczystość zorganizowana w plenerze jest doskonałą opcją dla pomysłowych, odważnych i nowoczesnych Par. Co prawda wiąże się z nią trud organizacji całego przedsięwzięcia, który jest większy niż w przypadku wesela zorganizowanego w sali, jednak ślub jest dla Was i Waszych Gości – nie warto rezygnować z marzeń tylko dlatego, że trudno je osiągnąć.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!