Słodko i naturalnie, czyli torty weselne zdobione żywymi kwiatami

Nie ma piękniejszej ozdoby ślubu niż żywe kwiaty. Nie tylko te w bukiecie panny młodej czy ustawione na weselnych stołach, ale także te wplecione we włosy czy założone na głowie w formie wianka. Pomyślałyście o tym, aby żywymi kwiatami ozdobić także tort weselny?

fot. góra: via brides.com, Desi Baytan Photography, dół: 13:13 Photography, abiaweddings.co.za

Żywe kwiaty, choć niejadalne, będą się prezentować dużo ciekawiej od tych zrobionych z marcepanu. Delikatne płatki dodadzą całości kompozycji lekkości i świeżości i z pewnością cieszyć będą oko gości.

Najpiękniej prezentować się będą klasyczne, kilkupiętrowe tory, które kwiatami ozdobić możemy na samym czubku oraz pomiędzy poszczególnymi warstwami. Płatkami obsypać warto także stół, na którym ta słodka niespodzianka będzie serwowana.

fot. góra: gabeaceves, Sarah Kate, dół: onelove photography, Simon Hudspeth

Jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się do dekoracji tortu weselnego? Te, które będą nawiązywać do bukietu panny młodej i kwiatów zdobiących weselne stoły. Idealne do tego celu są trwałe róże, ale przepięknie prezentują się także delikatne peonie. Jeżeli szukacie rustykalnych inspiracji, możecie pomyśleć o paproci, mchu i gałązkach.

O ozdobienie Waszego tortu żywymi kwiatami możecie poprosić cukiernię, w której będziecie go zamawiać. Nie wszyscy cukiernicy będą jednak chcieli spełnić to życzenie. O pomoc możecie poprosić więc florystkę, która przygotuje odpowiednią kompozycję i zadba o to, aby kwiaty na Wasze wesele dotarły na pewno świeże. Tylko w takim wypadku będą tworzyć niezapomniany klimat.

Zobacz również: “Niesamowite torty ślubne inspirowane operą”

fot. Gertrude & Mabel, via brides.com, In Photography, Studio Foto

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji