• Magazyn

Reduta Banku Polskiego - gdzie historia łączy się z nowoczesnością

Szukając wyjątkowych obiektów, z pewnością i bez problemu trafimy na Redutę Banku Polskiego - my zatrzymaliśmy się tu na dłużej.  Rozmowa z managerem obiektu p. Moniką, która opowiada o miejscu, gdzie historia łączy się z nowoczesnością w wysublimowany i oryginalny sposób. 

Reduta Banku Polskiego - gdzie historia łączy się z nowoczesnością

Szukając wyjątkowych sal weselnych w Warszawie, z pewnością i bez problemu trafimy na Redutę Banku Polskiego – my zatrzymaliśmy się tu na dłużej. 

Rozmowa z managerem obiektu p. Moniką, która opowiada o miejscu, gdzie historia łączy się z nowoczesnością w wysublimowany i oryginalny sposób. 

Reduta Banku Polskiego ma swoją niepowtarzalną historię, opowiedzcie o niej

 Reduta to wyjątkowe miejsce. Zabytek. 114 lat. Budynek powstał w 1907 roku, w miejscu dawnej mennicy ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Początkowo dla rosyjskiego Banku Państwa. Później, od roku 1918 mieściła się tu siedziba Polskiej Krajowej Kasy Pożyczkowej, a od 1926 Bank Polski Spółka Akcyjna. Reduta podczas wojny, była warszawskim oddziałem Banku Emisyjnego. Tu też miała miejsce słynna akcja ekspropriacyjna 100 mln złotych na rzecz Armii Krajowej. W trakcie walk Powstania Warszawskiego w sierpniu 1944 budynek, który był powstańczym bastionem, został zbombardowany. Stąd też miało miejsce jedyne udane przebicie się do Śródmieścia z upadającej Starówki przez żołnierzy zgrupowania Radosława. Ślady zaciętych walk są widoczne na fasadzie całego gmachu.

Reduta Banku Polskiego sala na wesele

Co Was skłoniło do stworzenia tak wyjątkowego obiektu?

Reduta została zakupiona w 1993 roku przez obecnych właścicieli, poddana gruntownej renowacji z pieczołowitą starannością o zachowanie stylu z przełomu ubiegłego stulecia. Głównym celem było nadanie temu miejscu drugiego życia, z poszanowaniem historii.

Reduta Banku Polskiego wesele

 

Budynek zachowany jest w surowej architekturze, czy od początku chcieliście pozostać przy dawnej aranżacji? 

Oczywiście! Zarówno Właściciele, jak i osoby, które tworzą to miejsce, uwielbiają taki klimat. Teraz zresztą zauważamy ogromne zainteresowanie stylem, jaki u nas występuje. To taka „perełka” w centrum Warszawy, która zachowała swój charakter. Sam budynek ma 5 kondygnacji o łącznej powierzchni 2.000 m2. Jednak najpiękniejsza jest nasza Sala Wielka, czyli ta, na której dzieją się te wszystkie wyjątkowe wydarzenia. 400 m2 powierzchni, 7 metrów wysokości, duże okna, cegła. Nic więcej nie trzeba dodawać. Oryginalność sama w sobie.

Reduta Banku Polskiego ślub

 

Jakie Pary Młode przyciągacie do siebie? 

Zawsze na spotkaniach powtarzam, że nie jest to obiekt dla każdego. Wiadomo, gusta są różne. Oczywiście nie jest to typowy styl sali weselnej.  Natomiast do nas trafiają Pary, które szukają wyjątkowego i niepowtarzalnego miejsca na wymarzony dzień. Miejsca, które samo w sobie ma już charakter i wyraz, a dodatkowe aranżacje pokazują tylko, że sala jest magiczna. Przede wszystkim są to osoby wymagające, z konkretnymi oczekiwaniami, które lubią styl industrialny i jakość. Na miejscu mamy także swoją kuchnię, z Szefem Kuchni na czele. Do każdej Pary podchodzimy indywidualnie, tworząc również menu wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe, dla dzieci oraz spełniając inne pomysły. Czuwa nad tym procesem cały zespół, stąd takie cudne efekty.

Reduta Banku Polskiego baśniowy ślub

 

Industrialne wnętrze, otwarta niecodzienna przestrzeń, na co pozwalacie Parom Młodym? Czy mogą oni realizować u Was swoje najodważniejsze pomysły ślubne? 

Oczywiście. Pozwalamy na szaleństwa pod każdym względem aranżacji, czy pomysłów ślubnych. Ba! Nawet czekamy na takie wyzwania.

Uwielbiamy, jeśli pomysły są nietuzinkowe, bo to właśnie nadaje sali tak niepowtarzalny wygląd, że i nas potrafi czasem zaskoczyć.

Reduta Banku Polskiego ślub flemingi

 

To miejsce tworzą ludzie. Z kim Pary Młode współpracują podczas organizacji swojego Wielkiego Dnia? 

Zdecydowanie, to miejsce tworzą ludzie i w tej chwili mamy tak fantastyczny zespół, że przychodzimy do pracy z przyjemnością. W zasadzie jest to nasza pasja. Przez cały proces organizacji prowadzę Pary osobiście jako Manager. Od pierwszego maila/spotkania, przez podpisanie umowy, ustalenia, degustację, aż do obecności i dopilnowania wszystkiego na samym przyjęciu. Uwielbiam tę pracę, wkładam w to serce. Przez to często tworzymy z Parą relacje, które później nawet przenosimy za mury Reduty, stając się znajomymi.

Reduta Banku Polskiego - bajkowy ślub

 

Czy Reduta Banku Polskiego to miejsce tylko pod przyjęcia weselne? Jesteście otwarci na organizację innych wydarzeń i eventów?

W rzeczywistości wesela to tylko część naszej działalności. Przekrój wydarzeń, czy eventów, jakie odbywają się w Reducie, jest ogromny. Dzięki temu, że przestrzeń jest neutralna, można ją przystosować pod różnego rodzaju realizacje. Konferencje, wystawy, sesje zdjęciowe, nagrania seriali, filmów, premiery nowych samochodów, eventy firmowe, bale, imprezy na zakończenie roku, duże kolacje wigilijne, gale, barbórki, to tylko część tego co robimy. Niesamowity był event promocyjny z okazji premiery nowego sezonu Wikingów, gdzie po części oficjalnej, jedna z naszych sal zamieniła się w biesiadę w klimacie serialu. W pamięć zapadła nam także scenografia, która idealnie pasuje do naszych wnętrz, a mianowicie, w stylu międzywojennej Warszawy.

Z każdym projektem sala przybiera nowe oblicze, co jest niezwykle inspirujące.  I z niecierpliwością czekamy na nowe wyzwania. 😉  

Reduta Banku Polskiego - sala weselna

 

Na zakończenie ostatnie pytanie: Jak chcecie być zapamiętani przez Pary Młode oraz ich gości? 

W zasadzie patrząc na opinie Par z ostatnich dwóch lat, nie pozostaje nam nic innego, jak utrzymanie poziomu, jaki teraz prezentujemy. Jesteśmy szczęśliwi, że stajemy się częścią historii Par, ich rodzin i znajomych. I chcemy być zapamiętani, jako część tego niesamowitego dnia Par Młodych.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Reduta Banku Polskiego Sale weselne

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!