Podsumowanie najważniejszych trendów ślubnych tego sezonu.

Trendy w modzie zmieniają się bardzo szybko; przemijają bezpowrotnie, bądź wracają po kilku sezonach i przeżywają istne odrodzenie! Dlatego w Zankyou staramy się na bieżąco je monitorować i przedstawiać Wam w formie artykułów i galerii. Dziś kolejne podsumowanie modowe- najważniejsze trendy ślubne w obecnym sezonie!

W mojej pracy najpiękniejsze jest to, że trafiają do mnie osoby, które mają dość seryjnie produkowanych kolekcji, sukien ślubnych typu “beza”, “księżniczka”, “rybka”. I to one są dla mnie inspiracją do tworzenia. Jesteście ciekawe jakie trendy w modzie ślubnej dominują w tym sezonie? Proszę bardzo!

1. Jedwab. Najczęściej wybierany na letnie przyjęcia ślubne. Lekki, naturalny, luksusowy. W moich kolekcjach występuje najczęściej w formie muślinu, organtyny lub satyny (szytej tak, aby matowa strona była na wierzchu).

Jedwabna suknia ślubna.

2. Koronki. Modne co sezon, choć w różnym charakterze. W tym sezonie suknia może być cała koronkowa lub wyszywana aplikacjami z niej wycinanymi. Koronki są gęste, wyraziste, jakby ręcznie haftowane. Często zdobię je ręcznie wykonanymi kwiatami, uzyskując efekt 3D.

Koronkowa suknia ślubna.

Zobacz więcejkoronkowych sukien na ślub.

3. Suknia ślubna o awangardowym fasonie, nie klasyczna i zazwyczaj nie-biała. Często widocznie spersonalizowana – np. z elementami ludowymi, w ulubionym kolorze, ręcznie farbowana, malowana itp.

Suknia ślubna o awangardowym fasonie.

4. Krótka suknia ślubna – hit tego sezonu! A razem z nią suknia z krótkim przodem i długim trenem.

Krótka suknia ślubna.
Krótkie suknie ślubne.

Zobacz więcej KRÓTKICH SUKIEN ŚLUBNYCH.

5. Kolor. Suknia ślubna w kolorze miętowym! Czemu nie! Czerwona, koralowa, cielista, jasno-różowa, pastelowa – między innymi te kolory proponuję swoim klientkom. A może jasno-szara? Całe szczęście trafiają do mnie te Panie, które najczęściej lubią eksperymentować, zaskakiwać i bawić się modą. Nie słuchają mam i babć, że suknia MUSI być śnieżno-biała (najlepiej w bieli optycznej… to po prostu nie jest modne, nieszykowne, nieeleganckie – zazwyczaj wręcz tandetne).

Kolorowe suknie ślubne.

Zobacz więcej KOLOROWYCH SUKIEN ŚLUBNYCH Z KOLEKCJI 2013.

5. Tiule, tiule i jeszcze raz tiule – wiele warstw poukładanych w pozornym nieładzie, tworzą fakturę niemal jak spod pędzla malarza.

Tiulowe suknie ślubne.

6. Baskinka. W modzie dziennej odchodzi do lamusa a w ślubnej triumfuje. U mnie – często jest w formie dodatkowej – baza sukni ma prostą sylwetkę, którą można dodatkowo urozmaicić baskinką.

Suknia ślubna z koronkową baskinką z kolekcji Marchesa 2014.

7. Wielofunkcyjne suknie ślubne – składają się z kilku części: sukienki, wielowarstwowej spódnicy (najczęściej do ziemi), baskinki, pasa. Każdą z części można założyć w dowolnym momencie, miksować stylizacje.

8. Biżuteria. W tym sezonie większa, bardziej okazała. niewątpliwy hit sezonu stanowią – kwiatowe kolie XXL.

Biżuteria ślubna z kwiatów,

Zobacz także inną, NIESTANDARDOWĄ BIŻUTERIĘ ŚLUBNĄ.

9. Co na włosy? Welon? Stroik? Kwiaty? Szczerze – coraz mniej z Panien Młodych decyduje się na welon. Modne stały się wszelkiego rodzaju fascynatory, opaski, spinki. Świeże kwiaty jak i te tkaninowe – jak najbardziej, jeśli pasują do koncepcji sukni. Wianki – jak najbardziej! Nie ubieramy diademów, tiar i koron. Są absolutnie… obciachowe.

10. Fryzura. Dobieramy ją do sukni ślubnej, do charakteru, do kształtu twarzy. Koki, upięcia ustępują miejsca naturalnym, długim włosom; dziewczęcym, dobieranym warkoczom, lekko “zwichrzonym”. Wiele wesel odbywa się w porze letniej, często w pięknych ogrodach – to determinuje charakter sukni (w rustykalnym stylu) oraz uczesania. Wiele kreacji wymaga natomiast klasycznego koka – ale powinien być on raczej prosty, bez udziwnień, konstrukcji z lakieru przypalonego prostownicą, tapirów i cudacznych ozdób.

Fryzury ślubne- jakie są trendy w obecnym sezonie?

Zobacz więcej propozycji MODNYCH FRYZUR NA 2013 ROK.

11. Makijaż. Zdecydowanie jak najbardziej naturalny, ale trzymający się trendów. Ja polecam delikatny cień na powiekach lub subtelne “smokeyeyes”, ładnie podkreślone brwi i zdecydowane usta (fuksja, koral, czerwień…).

Zobacz NAJWAŻNIEJSZE TRENDY W MAKIJAŻU ŚLUBNYM 2013.

Autor tekstu: MilitaNikonorov
Fotografie: Lidia Łukasik-Skuza; Dominik Nikonorov; Marcin Cedzyński

Źródło: abcslubu.pl / www.abcslubu.pl www.facebook.com/abcslubu

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Tradycyjna rózga weselna zamiast bukietu kwiatów
Tradycyjna rózga weselna zamiast bukietu kwiatów
W antropologii kulturowej ślub uznawany jest za jeden z obrzędów przejścia i do dziś traktowany jest jako szczególna ceremonia rytualna dzięki swym określonym czynnościom, gestom, słowom czy rekwizytom.
Credits: The Harrogate Bridal Show
The Harrogate Bridal Show: odkrywa największe targi ślubne w Wielkiej Brytanii!
Harrogate Bridal Show po raz kolejny okazały się ważną częścią kalendarza przemysłu ślubnego, zarówno dla projektantów, którzy prezentują swoje najnowsze kolekcje, jak i dla sprzedawców, którzy je otrzymują. To wspaniałe wydarzenie, które miało spektakularne przyjęcie.
Już w następny weekend Cracow Bridal Weekend! Ślubny weekend przed nami!
Już w następny weekend Cracow Bridal Weekend! Ślubny weekend przed nami!
Mamy zaszczyt poinformować, że w dniach 21 – 22 października w przestrzeniach Tytano przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie oraz w siedzibach Partnerów odbędzie się I edycja krakowskiego weekendu ślubnego: Cracow Bridal Weekend.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji