Powrót do przeszłości - czyli Ślub niczym „ukryty w kadrze” klasyki kinematografii

Klasa, elegancja, szyk i magia – tak najlepiej można określić przedwojenne filmy z Hollywood.  Nie jedna z Nas oglądała Casablancę po 100 razy czy filmy z ikoną stylu Marliyn Monroe czy Audrey Hepburn. Filmy były odskocznią od szarej rzeczywistość, innym piękniejszym światem o którym, marzyli widzowie. Ten klimat ze srebrnych lat Hoolywod może posłużyć nam jako inspiracja do zorganizowania ślubu w motywie filmów z lat 50-tych.

Foto: Ukryte w kadrze
Foto: Ukryte w kadrze
Foto: Ukryte w kadrze
Foto: Ukryte w kadrze

Przedstawię w poniższym artykule pomysły na dodatki, zaproszenia ślubne i propozycje na
stylizacje ślubne według motywu filmów z lat 50-tych. Suknia Ślubna w stylu ikon kina: lata 50-te nie były tylko czasem wielkiego rozwoju kina, ale także i mody – zwłaszcza najsłynniejszych francuskich domów mody takich jak np. Dior czy Chanel. To co charakteryzowało suknie ślubne z lat 50-tych to przede wszystkim, odkryte ramiona i dekolty, które eksponowały kobiece atuty. Kreatorzy mody proponowali suknie ślubne w długościach ¾. Modne były rozkloszowane lub drapowane kroje. Uroku całej stylizacji dodawały białe rękawiczki, które powróciły do łask mody ślubnej. Jeżeli chcesz poczuć się jak gwiazda kina wystarczy, że poszukasz kreacji w stylu ikon kina Grace Kelly czy Audrey Hepburn.

Foto: Ukryte w kadrze
Foto: Ukryte w kadrze
  • Zaproszenia ślubne z dawnych lat

By wprowadzić naszych gości w klimat filmów z  Hollywood już podczas zaproszenia na ślub warto jest pomyśleć o ślubnych zaproszeniach inspirowanych kinem z lat 50-tych. Na zaproszeniach możemy umieścić wspaniałą złotą gwiazdę przypominającą tą z alei gwiazd kina w Hollywood, lub wzór przypominający pociętą taśmę filmową. Goście będą na pewno zaskoczeni i zachwyceni oryginalnym pomysłem.

Foto: Ukryte w kadrze
  • Dekoracje ślubne

Ślub niczym „ukryty w kadrze” klasyki kinematografii, czy to nie brzmi wspaniale ?! Co jednak zrobić by osiągnąć taki efekt jeżeli mamy do dyspozycji zwykłą sale weselną? Już przed schodami do sali możemy rozłożyć czerwony dywan oraz barierki dokładnie takie
jakie były przed wejściem na galę rozdania „Oscarów”. Nie jest to może tradycja na polskich ślubach, ale miłośnicy kina na pewno będą czuć się wspaniale chodząc po tak wytwornym dywanie. Niezwykle pięknymi i klasycznymi dekoracjami które same tworzą klimat jak z filmów lat 50 będzie np. postawienie starego złoconego gramofonu, lamp z abażurami z dawnych lat, czy klatki dla ptaków w stylu vintage. Stół czy kwiaty możemy przystroić pociętymi taśmami filmowymi bądź fotograficznymi. Nie trudno jest dostać piękne świeczniki, które w tamtych latach były bardzo modne. Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby zastawa na stole weselnym przypominała nieco taką z której jadłyśmy niedzielny obiady u babci.

Foto: Ukryte w kadrze
Foto: Ukryte w kadrze
  • Dekoracja światłem

Bardzo pomocne w osiągnięciu magicznej filmowej atmosfery będą efekty świetlne np. snopy światła poruszające się za parą młodą niczym jak za gwiazdami na gali oraz rozświetlone lub przyciemnione wybrane punkty. Przeglądając ślubne zdjęcia będziecie mieć wrażenie, że byliście głównymi bohaterami klasyki Hollywoodzkich filmów z lat 50-tych. By uzyskać całościowy efekt atmosfery z filmów z lat 50-tych warto jest poprosić orkiestrę o to by grali muzykę ze ścieżki dźwiękowej z najsłynniejszych filmów z tamtych lat. Jeśli mieszkacie blisko miasta Łódź warto zapytać o możliwość wypożyczenia scenografii z łódzkiej filmówki doda to uroku Waszej fotografii ślubnej a całe wesele zamieni w filmową przygodę.

 

Foto: Ukryte w kadrze

Podsumowując: Nie bójcie się eksperymentować i szukać nowych zaskakujących rozwiązań na przewodni motyw ślubny, dzięki temu będziecie czuć się na swoim ślubie szczególnie wyjątkowo jak nie jedna gwiazda kina

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Najnowsza kolekcja Justin Alexander i Justin Alexander Signature 2015!
Najnowsza kolekcja Justin Alexander i Justin Alexander Signature 2015!
Bez wątpienia najnowsza kolekcja Justin Alexander i Justin Alexander Signature prezentuje projekty wspaniałych sukien ślubnych. Każda Panna Młoda będzie błyszczeń na swojej uroczystości w kreacjach ślubnych z najnowszej kolekcji 2015. Projektant skupił się na detalach takich jak np. ręczne hafty czy elganckie dżety.
Poznaj najnowszą kolekcję Justn Alexander na rok 2016!
Poznaj najnowszą kolekcję Justn Alexander na rok 2016!
Poznaj najnowszą kolekcję Justn Alexander na rok 2016!
Najnowsza kolekcja Sincerity 2015: romantyczność w kreacjach ślubnych!
Najnowsza kolekcja Sincerity 2015: romantyczność w kreacjach ślubnych!
Sincerity Bridal znów zaskakuje! Niezwykła gama wzorów przemawia do każdej Panny Młodej. Projekty kreacji sukien podkreślają sylwetkę Panny Młodej. Suknie ślubne są niezwykle eleganckie. Panna Młoda będzie wyglądała w nich naprawdę zjawiskowo!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji