Powitalny pakiet dla Twoich weselnych gości, czyli niespodzianka z klasą

Sporo podróżuję i zawsze zastanawiam się, czy w hotelowym pokoju na powitanie czekać będą na mnie soczyste owoce, ciasteczka albo kwiat pozostawiony na łóżku. Za każdym razem (a nie zdarza się to często) jest to dla mnie miła niespodzianka. A gdyby tak taką niespodziankę sprawić swoim weselnym gościom?

fot. Richard Ellis Photography via jetfeteblog.com

Jeżeli organizujecie wesele wyjazdowe albo zapraszacie wielu gości, którzy muszą odbyć daleką podróż, aby dotrzeć na Wasz ślub, pomyślcie o tzw. “welcome bag”, torbie powitalnej, która czekać będzie na nich w hotelowym pokoju. W krajach anglosaskich to must have, u nas zupełna nowość.

fot. Flowerwild Floral Design via stylemepretty.com, Lane Dittoe via theknot.com

Wystarczy, że będzie to papierowa torba z nadrukiem związanym z Waszym weselem, albo po prostu przyczepionym bilecikiem. Jeżeli chcecie być jeszcze bardziej oryginalni, możecie pomyśleć o koszyczku albo własnoręcznie zdobionym, drewnianym pudełku.

Co w środku? List powitalny, w którym podziękujecie za fatygę i poinformujecie o planie dnia (gdzie i o której godzinie odbędzie się ślub i wesele, w jakich godzinach hotel serwować będzie śniadanie itp.) oraz mapa okolicy i informacje, jak dotrzeć do kościoła.

fot. Jen Fariello Photography via stylemepretty.com, via memorableoccasionsbyalice.com

Tego typu torbę powitalną warto wyposażyć także w drobne prezenciki dla gości weselnych, idealnie by było, gdyby były związane z regionem, w którym się znajdujecie (zwłaszcza, jeżeli na weselu gościcie obcokrajowców). Mogą to być też własnoręcznie upieczone ciasteczka, samodzielnie zrobione powidła zamknięte w malutkim słoiczku czy likier robiony przez Waszą babcię. Takie rozwiązanie pozwoli Wam zredukować koszty tej przyjemności.

Nie zapomnijcie też o butelce wody mineralnej, która na pewno przyda się Waszym gościom i wszystkich innych przedmiotach, które wydają się Wam niezbędne, aby zapewnić komfort pobytu. Jestem przekonana, że Wasza rodzina i znajomi uznają Was wówczas za najlepszych gospodarzy pod słońcem ;-).

fot. emformarvelous.com

Zobacz również: “Podziękowania dla gości za ich obecność i prezenty ślubne”

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji