Portret Panny Młodej w fotografii ślubnej

Zazwyczaj kobiety lubią być fotografowane, szczególnie kiedy mają okazję lśnić pełnym blaskiem swojej urody, jak to ma miejsce np. w dniu ślubu. Osobiście nie zdarzyło mi się współpracować z Panną Młodą, która nie marzyłaby choć o jednym doskonałym ujęciu swojej postaci.

Portret Panny Młodej, fot. FotofabrykA

Nic w tym dziwnego, bo w końcu po wielu przygotowaniach (a często przygotowania te trwają nawet kilka tygodni) kobiety naprawdę stają się atrakcyjne – także, a może przede wszystkim, dla samych siebie – i taki wizerunek własnej osoby chciałyby zatrzymać w pamięci na dłużej.

Portret Panny Młodej, fot. FotofabrykA

Podczas ślubu i wesela, fotograf nie zawsze ma możliwość skupienia na sobie postaci Panny Młodej, aby realne stało się wykonanie choćby kilku naprawdę doskonałych portretów. Bo czym jest dobry portret fotograficzny, jeśli nie pokazaniem osoby w sposób prawdziwy, a jednocześnie wydobywający jej naturalne piękno i wdzięk? Niektórzy ludzie mają wrodzone predyspozycje do wychodzenia na zdjęciach korzystnie, jednak czasami do pokazania kogoś w sposób dla niego najkorzystniejszy potrzeba odpowiednich okoliczności, tła, czasu i skupienia. W dniu wesela jest wiele okazji do podpatrywania i rejestrowania głównych bohaterów w naturalnych, zastanych sytuacjach i najczęściej takie właśnie-spontaniczne -ujęcia okazują się najlepsze.

Portret Panny Młodej, fot. FotofabrykA

Jednak jeżeli Panna Młoda pragnie mieć portret naprawdę profesjonalny, najlepszą okazją będzie sesja plenerowa bądź w studio, kiedy to mamy czas tylko dla siebie, jesteśmy rozluźnieni, wypoczęci i możemy całkowicie skupić się na współpracy z fotografem. Oczywiście i tak najwięcej zależy od umiejętności i warsztatu fotografa, jednak warto zadbać w takiej sytuacji o odpowiedni makijaż czy fryzurę (niekoniecznie takie same jak w dniu wesela). Makijaż powinna wykonać dobra stylistka ślubna, która potrafi dobrać kosmetyki w sposób najodpowiedniejszy dla danej twarzy, stylizacji, a także do rodzaju oświetlenia, w którym będą odbywały się zdjęcia, tak aby najpełniej podkreślić naturalną urodę.

Portret Panny Młodej, fot. FotofabrykA

Reszta zależy już od otwartości na sugestie, wyzbycia się lęku przed obiektywem i talentu fotografa ślubnego.

Autor: Jolanta Szarszewska-Bednarz, FotofabrykA
Źródło: abcslubu.pl/www.abcslubu.pl/www.facebook.com/abcslubu
Zobacz także zdjęcia z sesji narzeczeńskiej oraz przeczytaj poradnik fotografa dotyczący wykorzystania zdjęć z sesji narzeczeńskiej.

Więcej informacji o

Skomentuj artykuł

Fotograf ślubny w Krakowie! The best!
Fotograf ślubny w Krakowie! The best!
Wspaniali twórcy zdjęć ślubnych z Krakowa! Zapraszamy!
Sesja narzeczeńska: jej tajniki, porady fotografa i fantastyczne przykłady!
Sesja narzeczeńska: jej tajniki, porady fotografa i fantastyczne przykłady!
Zdjęcia, które przygotowuje ten fotograf mają w sobie wielką klasę i niezwykły szyk. Uwagę zwraca to, w jaki sposób wykorzystuje kolory. Są nieokreślone jest w nich pewnego rodzaju niedopowiedzenie, co sprawia, że tym bardziej intrygują.
Last minute: moc i piękno ślubu oraz ich przygotowań zaraz przed. Zapraszamy!
Last minute: moc i piękno ślubu oraz ich przygotowań zaraz przed. Zapraszamy!
Dzisiejszy materiał jest naprawdę nietypowy. Łączy w sobie różne reportaże ślubne ukazując piękno ceremonii i tego w jak piękny sposób łączy ona ludzkie życia. Wystarczy milczeć i się zachwycać.

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji