Pończochy czy rajstopy? – dylematy Panny Młodej

Każda Panna Młoda przed ślubem musi poradzić sobie z wieloma dylematami. Zaczynając od największego, czyli tego dotyczącego wyboru sukni ślubnej, poprzez wybór odpowiedniego bukietu ślubnego czy fryzury, a kończąc na rzeczach mniej widocznych lecz również ważnych, związanych m.in. z wyborem odpowiedniej bielizny. Zazwyczaj jednym z ostatnich wyborów jaki Panna Młoda musi dokonać jest wybór pomiędzy rajstopami a pończochami. Wybór ten jest szczególnie trudny w przypadku letniej Panny Młodej, gdzie obok wygody brać należy pod uwagę również warunki temperaturowe.

Nie ma jednoznaczniej odpowiedzi na to, czy w upalne dni lepiej jest założyć pończochy czy rajstopy. Zarówno jedne jak i drugie mają swoje wady i zalety.

Pończochy

Co sprawia, że to właśnie one są najczęściej wybierane prze Panny Młode? Przede wszystkim to, że każdej kobiecie pozwalają poczuć się wyjątkowo i seksownie. Pończochy są bowiem bardzo zmysłowym i pobudzającym wyobraźnię niejednego mężczyzny elementem damskiej bielizny. Nie jest to jednak jedyna zaleta. Kolejną jest przede wszystkim to, że z pewnością w pończochach jest mniej gorąco niż w rajstopach.

Pończochy ślubne Gatta
Pończochy ślubne Gatta
Pończochy ślubne Gatta
Pończochy ślubne Gatta

Największe obawy pończochy budzą wśród kobiet, które nigdy wcześniej nie miała ich na nogach. Bo te z pań, które z pończochami zdążyły się wcześniej zaprzyjaźnić raczej nie będą  chętne na zamianę ich na rajstopy.  Wracając jednak do obaw, to podstawowa dotyczy tego, czy pończochy nie będą się zsuwać (chodzi tutaj przede wszystkim o pończochy samonośne). Jeżeli odpowiednio dopasujemy ich rozmiar to nie ma możliwości na to, żeby się zsuwały. W przypadku pończoch samonośnych profilaktycznie zrezygnować powinnyśmy również ze smarowania nóg balsamem przed samym ich założenie – dzięki temu zyskamy jeszcze większą pewność, że pozostaną one na swoim miejscu.  Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie zaufać pończochom samonośnym, to warto postawić na pończochy z pasem.  Zawsze jednak dobrze jest przetestować je wcześniej. Dzięki temu zyskamy nie tylko pewność, że podczas ślubu i wesela nie będą się zsuwały, ale również będziemy w najważniejszym dniu swojego życia czuć się w nich swobodnie.

Rajstopy

Rajstopy damskie Gatta
Rajstopy damskie Gatta

W przypadku rajstop każda z nas ma na ich temat niejedno do powiedzenia. Każda też ma o nich wyrobioną własną opinię. To, co należy do ich zalet, to przede wszystkim to, że odpowiednio dobrane potrafią m.in. spłaszczyć brzuch, podnieść pośladki czy poprawić inne drobne mankamenty figury.

Co równie ważne znika obawa przed tym, że się zsuną.  W rajstopach również niekoniecznie musi być gorąco – wystarczy dobrać odpowiednio cieniutkie i delikatne. Pamiętać należy również o tym, że rajstopy wymagają doboru odpowiedniego rozmiaru! W przeciwnym razie mogą się brzydko marszczyć lub zwijać w talii.

Rajstopy damskie Gatta
Rajstopy damskie Gatta

Gdy decydujemy się na pończochy lub rajstopy pamiętajmy o odpowiednim doborze koloru. Oczywiście jeżeli wybieramy biel, to kłopot jest mniejszy. Jednak jeżeli decydujemy się na cieliste odcienie to testujmy, próbujmy do momentu aż trafimy w kolor jak najbardziej zbliżony do naszej karnacji.

Rajstopy damskie Gatta
Rajstopy damskie Gatta

A co z paniami, które na rajstopy nie mogą sobie pozwolić z tego powodu, że do ślubu idą w sandałach lub w butach z odkrytymi palcami? W tym przypadku rezygnacja z okrywania nóg jest jak najbardziej wskazana.

Rajstopy damskie Gatta
Rajstopy damskie Gatta

A Wy jakie doświadczenia macie z pończochami i rajstopami? I które z nich założyłybyście w dniu ślubu?  Zobaczcie także jaka bielizna jest najbardziej zmysłowa, a jaka najwygodnieszka. 

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Więcej informacji o

Komentarze (4)

Skomentuj artykuł

Style 4005_0001. Credits: Sincerity Bridal
Bądź Panną Młodą w sukni od Sincerity Bridal 2018 i wybierz najwyższej jakości wzornictwo na swój wielki dzień!
To jedna z najbardziej romantycznych kolekcji stworzonych przez Sincerity Bridal, oferująca luksusowe, znakomite i dobrej jakości suknie na sezon 2018. Wybierz jeden z zaprezentowanych przez nas modeli i prezentuj się zjawiskowo na swoim ślubie.
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to świeże, nowoczesne i luksusowe spotkanie
London Bridal Week to wydarzenie utrzymujące tytuł najpopularniejszego pokazu mody ślubnej na świecie. Od 25 do 27 marca, wiodący projektanci oraz producenci zgormadzą się pod jednym dachem, aby zaprezentować najnowsze trendy w branży.
Juniper. Credits: Juniper
Rebecca Ingram: idealna kolekcja dla wymagających narzeczonych
Zmysłowość i elegancja w idealnych proporcjach w sukniach, które sprawią, że żadna Panna Młoda nie przejdzie niezauważona. Nie przegap!

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji