Pomysły na dekorację kościoła na ślub

Mimo popularności ślubów cywilnych, nadal znaczna część par decyduje się na ślub kościelny. Jeżeli Młoda Para sama chce udekorować świątynię, należy pamiętać, że obowiązują tam pewne zasady, których należy przestrzegać także przy okazji dekoracji, więc nie zaszkodzi skonsultować swoje plany z osobą odpowiedzialną za dane miejsce.

Wybierając dekorację na ślub w kościele, należy przyjrzeć się danej świątyni pod kątem tego, co chcielibyśmy w niej ukryć, a co wyeksponować. Dobrym sposobem na zamaskowanie niezbyt ładnych ławek jest wykończenie alejki kwiatowej lambrekinami tiulowymi. Sprawi to, że to będzie droga tylko dla Państwa Młodych. Należy upewnić się w tej sytuacji, czy ławki mają wejście również z drugiej strony.

Fot. Anna Trzeciakiewicz, Edan-Art Źródło: abcslubu.pl

Drugim elementem dobrze wyglądającym w różnego rodzaju aranżacjach jest dywan bądź wykładzina – bardzo często wybierana w kolorze białym. By nadać jeszcze bardziej indywidualny charakter uroczystości na dywanie nadrukowane mogą być inicjały Nowożeńców. Przy wyborze tej opcji należy upewnić się, czy zamawiamy na pewno dywan lub wykładzinę, a nie tkaninę bądź agrowłókninę – które ściągają się przy chodzeniu i można w nie zaplątać obcasy.

Kolejnym lubianym akcentem są płatki róż wzdłuż drogi prowadzącej do ołtarza, często wykańczane są szkłem ze świecami. Należy wybierać takie szkło, które jest w miarę zamknięte i nie musimy obawiać się przypalenia odzieży czy dekoracji. Do tego dochodzą różnego rodzaju kompozycje kwiatowe przed ołtarzem, w ołtarzach bocznych, czy też na lub przed ławkami.

Fot. Anna Trzeciakiewicz, Edan-Art Źródło: abcslubu.pl

Charakter dekoracji kościoła zależy nie tylko od jego wyglądu, lecz przede wszystkim od upodobań Państwa Młodych. To oni decydują, czy bardziej odpowiada im nowoczesny charakter aranżacji, czy mażą o bajkowej scenerii.

Autor: Ekspert portalu abcslubu.pl – Anna Trzeciakiewicz, Edan-Art
Źródło: abcslubu.pl /www.abcslubu.pl /www.facebook.com/abcslubu

 

Zobacz także dekoracje weselne w styku rustykalnym.

Skomentuj artykuł

Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Jak zorganizować kameralny ślub i wesele? Mamy wspaniałe rekomendacje!
Dziś kilka słów o tym, jak zorganizować kameralny ślub i wesele...
Ślub humanistyczny: czym jest, na czym polega i jak wygląda ceremonia humanistyczna w Polsce? Sprawdź!
Ślub humanistyczny: czym jest, na czym polega i jak wygląda ceremonia humanistyczna w Polsce? Sprawdź!
Ta energia, to coś, co nie sposób jest opisać. Te Panny Młode mają w sobie to coś. Każda Panna Młoda ma w sobie to coś, co nie sposób jest opisać słowami. Mają w sobie piękno, subtelność i niezwykły blask. To coś, czego nie sposób jest się nauczyć. To się ma, lub tego się nie ma. I kiedy patrzymy na zdjęcia z tej jakże duchowej ceremonii, to widzimy właśnie taki blask- przepełniony subtelnością i delikatnością.
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jak wziąć ślub i nie zwariować? 5 kroków bezstresowych przygotowań ślubnych!
Jeden z najromantyczniejszych dni w życiu nie powinien jednak kojarzyć się z wielomiesięcznymi i stresującymi przygotowaniami. Jaki jest sekret wesela, które na zawsze pozostanie w pamięci i będzie budzić jedynie miłe wspomnienia?

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz firmę lub jesteś profesjonalistą z branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 23 krajach. Więcej informacji